Inferno (1980)

typický taliansky horror. jedna scéna je pomalšia ako druhá, replika komickejšia ako tá predtým, scenár úbohý. výkony slabé a slabšie. ochotníci sú proti nim herci zo shakespearovských divadelných akadémií. toto by nevyľakalo ani moju desaťročnú sestru. čo už, makaróni natočia buď brak, alebo veľdielo. bohužiaľ, toho prvého býva omnoho, omnoho viac. tak si radšej pozriem ich štýlové porno, alebo kultové filmy s "bud spencerom" a "terence hillom", či fantozziho. toto som pretrpel systémom štvrťhodinového seriálu. na nespočet dielov. umenie nie je tento film, ale dopozerať ho. jediná scéna, pri ktorej som zatínal palce na nohách bola tá, kde sa mladá deva ponárala a zadržiavala dych. tuším som jej pomáhal. niečo ako vo filme izba 1408 a scéna na, tuším, rímse. aj tu išlo o jedinú vec, kt. mi pripadala napínavá. čiže, katastrofálna nuda. ale dve hviezdičky si to zaslúži. úplný brak to nie je. mimochodom, konečne by mohol admin zmeniť známkovanie. päť hviezdičiek o kvalite filmu nič nepovie. je to sporé. všimol som si to aj na tom, že prispievatelia čím ďalej, tým viac percentujú. ja dávam 30%. a moja žičlivosť je v hviezdičkovaní priam blahosklonná. p.s. chudáci herci, kt. pracovali na dabingu. ale veď z niečoho žiť treba.

Nevěsta na útěku (1999)

No, tento film mi vôbec neutkvel v pamäti. Natočený účelovo, lepkavý slaďák, cukrovinka podpriemernej kvality. Je to tradičný film na "dopozeranie". Radšej podpriemerný horror, ako toto. Nech tečie krv potokmi! Aspoň nebudú falošné a plytké slzy. Julia je, ako vždy, afektovaná. Ako povedal jej brat Eric, bola to najväčšia "děvka" na strednej škole. Hoci sú jej pery na zjedenie a cca je zlatá, svojej nepresvedčivej skromnosti sa nevie zbaviť nikde, kde sa objaví. Richard mi prišiel vo všetkých filmoch ako taký muž bez gulí. Paródia na chlapa. Impotentný sympatický slušák. Slabý čaj. Hoci sú jeho herecké kvality nesporné. Pretty Woman je tiež taký cajdák, i keď má v sebe niečo viac. Rozprávka pre dospelé ženy. Ako lacný, hitparádový alimenťák. Takéto niečo pseudoromantické by som rozhodne ani náhodou nemohol prirovnať k inteligentnej a obsažnej romantike, napr. vo filme Štyri svadby a jeden pohreb. A ten mňa, deathmetalového maníka, dostalo na prvý šup. Nuž, americká filmová škola sa nemôže euróskej ani len priblížiť. Nuda. Niečo, ako Bodyguard. Skrátka lacná sračka. Jediné, čo je na tomto filme super, je pesnička Erica Claptona, hoci nebol jej tvorcom, Blue Eyes Blue. Lenže to je pán muzikant, čo by vedel podať aj mince core na úrovni par excellence.

Občan X (1995) (TV film)

film stavajúci na dobrej atmosfére a nadpiremerných výkonoch známych hereckých tromfov. možno ešte na melancholickej, až depresívnej hudbe. inak typicky angloamericky oblbujúca spolitizovaná záležitosť, skresľujúca objektívne skutočnosti. profil a konanie vraha, z historicko-reálneho hľadiska a výpovedí uvedených samotným čikatilom. tie sú trestuhodne opomenuté. jednoducho film "založený na skutočných udalostiach." nadradzuje behaviorizmus nad genetické predispozície, prístup k zločincovi, zdôrazňovanie jeho traumatizujúceho detstva a prísnu výchovu. ak by to fungovalo tak, ako v tomto filme, bol by sériovým vrahom so sadisticko-kanibalistickými tendenciami každý, minimálne, druhý človek, prežívajúci viac ako kategorickú výchovu a strádajúci povojnovými rokmi, plnými hospodárskeho nedostatku. a to všade vo svete. nielen v účelovo démonizovanom socialistickom systéme, ale i v štátoch s iným politickým zriadením. každopádne kvalitný film. je dobré ho vidieť, je ešte lepšie nenechať sa zmiasť účelovou mienkotvornosťou autorov. určite, aj oni sa museli krotiť a deformovať reálne fakty. to jest dôkazom systému, stojacemu na druhom brehu rieky diplomacie. tradičná ukážka, keď sa stavia "umenie" nad realitu.

V moci ďábla (2005)

Hanba. Ja, ako epileptik, psychotik, so schizoidnými (nie schizofrenickými) tendenciami, čo často môže súvisieť so samotnou chorobou a nepriaznivými vplyvmi medikamentov, môžem potvrdiť, že symptómy, kt. by zažila táto spotvorenina skutočných udalostí, "na kt. základe bola natočená" sú skutočné.Čiže posadnutosť? Tristné... Epilepsia má aj psychomotorické tendencie. Film, na úrovni televíznych paranormálnych seriálov si zahráva s faktami, pretože môže oblbnúť dôverčivého diváka. Zneužíva sa tu záujem o nadprirodzeno, kt. mám síce aj ja. Ale zabúda sa na abnormálnu silu autosugescie. Epilepsia má aj iné príznaky. Halucinácie, sebapoškodzovanie, či násilné chovanie voči iným. V súvislosti s touto chorobou človek trpí buď pozitívnou bigotriou, apatiou, alebo sklonmi k duševnému negativizmu. Ten nazývajú katolícki, či iní šamani, ako posadnutosť. Ja viem, nehovorím o filme. Varujem. Ak bol niekto posadnutý, tak ten, čo sa snažil z tejto pseudohororovej frašky vytĺcť peniaze. Potrestaniahodný by bol, a je každý, kto sa zúčastnil na tomto netvorstve. Dovetok k filmu je čistá lož. Je neskutočne skresľujúci, lepšie povedané, podávajú sa v ňom nehorázne "skutočnosti." Vôbec nesúvisia s prípadom, "based on true story." Neslýchané... A mrazivosť? Smiešne... Efekty sú tak otrepané, až komické. Tvár v okne, to je trapas ad absurdum... Ako je možné, že sa počas procesu neobjavil ako svedok obžaloby pacient s epilepsiou? Asi by sa to tvorcom tejto somariny nehodilo. To by bol totiž totálny corpus delicti viny pánbičkárov.

Klíč (2005)

videl som to. akurát to dávajú v telke. dá sa. nič extra ani obsahom, ani tematikou. herecké výkony slušné.

Fenomén (1996)

krásny film... krásny. nebudem hovoriť o travoltovi. je to pán. poplakal som si, hoci milujem horrory. skrátka nádherný film. otvorí vám srdce. nestratíte ani minútu, ak si ho pozriete. krásny film...

Bratislavafilm (2009)

Otázne. Stráviť čas, či nestráviť? Ak sa nudíte a počuli ste o tomto filme, môžte si ho pozrieť. Ale stále budete aj za tú krátku hodinku a štvrť čakať, kým sa neskončí. Je tu poskromne vtipnosti, krutosť nie je presvedčivá, pózy sú trápne ako "hip-hop", o ktorý sa tu snaží náš odpad. Tiež nie som prívrženec Bratislavy, ale toto je film značne prehnaný. Nabubrelý, takpovediac. Účelne šokujúci a kde nič, tu nič. Je to snáď pokus o petržalský Pulp Fiction? Myslím, že nemnoho kvalitných hercov čo sa tu mihli sa mohli strápniť aj inde. Ale však lóve sú lóve. No musím uznať, že celý momentálny stav je fakt o p.či. A nečudujem sa, ak ľudia skôr podliehajú deurbanizácii. Ale čo spravíš, keď prácu mimo tohto hniezda špiny nájdeš len sotva.

Pistolníci (1993)

Sranda, akcia, hlášky, výkony, neváhať a zhliadnuť! Nezabudnuteľné

Smrtonosná zbraň 4 (1998)

spolu s Alien/s snáď moja najlepšia filmová séria. každý diel iný a každý inak POBAVÍ. osobne si myslím, že práve tento je tým najideálnejším skĺbením zo všetkých štyroch, pretože neviete, či sa máte skôr baviť, alebo byť v napätí. nehovorím o "dôstojnom" pokračovaní, či zavŕšení. páni sú neustále vo forme, ba dokonca si zo svojho veku robia takú prču, že keby boli mladší, nemalo by to taký cveng. a aj o to v tomto dieli ide. páči sa mi, že sa nevyhýba viacrozmernosti, čo je pre SZ tak typické. "fajnšmekrom" odkazujem, nech sa dajú vypchať. pripomínajú mi recenzentov pc hier. nech neporovnávajú. kvalitu filmu tiež dokazujú hlášky, kvôli kt. sa dá pozerať dokola, naháňačky a Jet-Li, ktorý jednoducho umí. je to pán, jeden z najväčších historických klenotov bojových umení v histórií. ten by to natrel viacerým esám, ale o tom snáď málokto pochybuje. u mňa možno za 9/10, pretože môj obľúbený žáner je iný, ale na just a kvôli fakt nepoľavujúcej kvalite zaokrúhľujem vyššie. menej si to asi nezaslúži.

Příběh heavy metalu (2011) (seriál)

ako človek, počúvajúci metal od svojich deviatich rokov nemôžem povedať nič iné, že tento dokument nemá s "hĺbkovou analýzou" žánru a podžánrov aspoň na prijateľnej úrovni nič spoločné. niektoré sú dokonca absolútne vynechané, pričom sa spolupodieľajú na existencii metalu veľmi výrazne. tvorcovia majú iba povrchné znalosti, zaraďovanie skupín do žánrov, resp. subžánrov je niekedy priam tristné a diletantské, neznalosť niektorých významných nahrávok môže a určite je pre skalných buď poburujúca, alebo vysmiatiahodná. diletantstvo, diletantstvo, diletantstvo. nesystematickosť, až chaos, hluchota. pričom sa autor považuje za odborníka a zarytého fanúšika. áno, je tu pár príjemne strávených hodín, konzumuje sa to ľahko, sú tu niektoré fajn rozhovory, ale neznalosť a syndróm rýchlokvasnosti je všadeprítomný. odvaha, pardón, blbosť, zaraďovať niektoré žánre do košatého stromu HM núti človeka krútiť hlavou. divák si nemôže nepovšimnúť naivitu a neznalosť pri rôznych rozhovoroch. a zaujímavé sú tiež interpretácie rôznych žurnalistov, kritikov, dj-ov atď., atď., atď., ktorí škatuľkujú skupiny, tak ako autor, do tých najnepravdepodobnejších kategórií. uvidíme, čo ďalej... hádam sa z opice predsa len raz vyvinie človek. je smiešne, ako sa môže sam dunn byť do pŕs za svoju "rýdzu metalovosť". dovolil by som tomu hudobnému analfabetovi do očí povedať, že niektoré hair metalové skupiny vôbec neboli také zavrhnutiahodné. ale to by musel mať uši na hlave aj na niečo iné ako iba na to aby si za ne dával svoje povinne dlhé páčo, a aby mu čapica nespadla na oči.