Síla života (1985) odpad!

je len málo filmov, ktoré by som označil ako absolútna pičovina. tento ním rozhodne je. AVŠAK, za upírku dávam milión bodov. takú krásnu ženu som asi tiež ešte nevidel. pri výbere hercov, ktorí s ňou prišli do styku, niektorí do slova, museli použiť len bukvice. lebo telesný kontakt s tak dokonalou ženskou by vo mne vyvolal syndróm permanentného priapizmu. kludne by som skončil tak, ako jeden z hlavných hrdinov len preto, aby som s ňou mohol byť v priamom telesnom kontakte. vzbudzovalo by to závisť zbytku mužskej civilizácie a ospravedlneniahodnú žiarlivosť partneriek. avšak toto "umelecké dielo" je, bohužiaľ, našťastie, alebo nanešťastie neopísateľnou zhovadilosťou. definovať tento film žánrovo ako čokoľvek je absurdné. je to všetko a zároveň nič. no neviem, čo z toho je horšie. ale tá ženská... neskutočne dokonalá.

Vymítání Molly Hartleyové (2015)

väčšiu vykrádačku som asi nevidel. teda, aspoň nepamätám. 1 bod za molly a ešte krajšiu psychiatričku s nohami do O. inak hanba hanbatá. jediné, čo by ma zaujímalo je, odkiaľ zobral štáb na tento shit rozpočet.

Americký vlkodlak v Londýně (1981)

Nie tak strašidelné, ako by ste očakávali. Ale až tak vtipné tiež nie. A to všetko v dobrom slova zmysle. Tento film je už legendou pre milovníkov tohto žánru. A tá premena je fascinujúca stále, hoci ubehlo už takmer štyridsať rokov. Čo dokáže nových filmových mágov dosť nasrať... Možno si to z dnešného pohľadu 5 nezaslúži. ale je to tak na 8,5/10. Povinná četba, ako sa hovorí za riekou Moravou.

Když zvířata sní (2014)

blbosť. neverte kritikám niektorých "erudovaných" kajnšmetke. je to krásny, strastiplný a zmysluplný film zároveň. severania žijú inak. možno ho vedia oceniť viac aj tí, ktorí boli celý život outsidermi. nádherné.

Vzpoura strojů (1986)

"Stephen King možná píše dobrý knížky, ale režisér fakt moc dobrej neni..." (Shit). ((Bullshit)).

Pod zemí (2014)

tento film sa fakt nezastaví. hlavná hrdinka je síce až príliš geniálna a myslí jej to až podozrivo rýchlo, ale myslím že z real footage je to absolútny nadpriemer. má to aj svoje chybičky a klišé, ale určite to treba vidieť.

Na Hromnice o den více (1993)

film, ktorý poučí, zabaví, rozcíti... a hlavne, dá sa pozerať znovu, znovu, znovu, znovu.... až na andie. vždy taká nudná puťka. hlavne v tej veste...

Zemský ráj to napohled (2009) odpad!

kde bolelo, tam bolelo, bola ďalšia systému poplatná mystifikácia a pičovina... však čo, keď už kvalitní herci nemôžu zarábať na kvalitných filmoch. tak pracujú aj za niečo, čo nestojí ani za hovno.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

tak... živelné, tak... nadupané... tak... nekompromisné. deti vetra sú stelesnením antagonizmu. absurdne fenomenálna zábava s filozofickým podtónom. o čom je život? načo o čom! život je tu a teraz. a oni ho vedia žiť lepšie, ako my, úzkoprsí a tragikomickí. príbeh - nepríbeh. jedno veľké dobrodružstvo. postoj. paradigma života.

Pianista (2002)

takto vyzerá obrátený rasizmus. čiernobiely svet, kde sú jedni zlí, krutí a bezcitní až do morku kosti. pardón, nie všetci, iba 99,99% a tí druhí dobrí, citliví, inteligentní a trpiaci do poslednej bunky svojho tela. tak sa teda vrazila slušná suma do slabého produktu, všetko je vopred jasné, ceny sú rozdané. plastická realita je v skutočnosti dezinterpretáciou a stelesnenou lžou. áno, náckovia boli indoktrinovaní, často fanaticky oddaní nezmyselnosti. ale opíjať rohlíkom sa dajú iba hlupáci. po tomto filme mi bolo na zvracanie. jeden bod za hudbu. hoci kilar zložil omnoho lepšie kompozície, aké tu je možné počuť tu. rozsudok je vyrieknutý. lož na filmovom páse. nie úplná. ale tak výrazná, až zahanbujúca. pripomína mi to eastwoodovskú oddanosť republikánom. neverím na konšpirácie. ale racionálne uvažujúcemu jedincovi musí byť jasné, kto tu ťahal za motúziky. transparentnejší film som asi ani nevidel. prinajlepšom patrí do nejakých top 10. 88% :D aká to irónia.