Kapitán (2017)

Šaty robia človeka. Človeka? Hmmm...

Sviňa (2020) odpad!

horšie, ako keď sa začnú politici pliesť do "umenia" je, keď sa "umelci" snažia pliesť do politiky. v takom prípade môže vzniknúť len takáto p.čovina. p.čovina ako sviňa. ani nechcem vedieť, kým bola platená. resp., každý kto má trocha zdravého rozumu to vie. rozhodne "dobrá" propaganda pred voľbami. a blbci budú tejto pseudorealite lízať riť. p.s. je to na hovno, keď sa dobrí herci musia takto zapredať...

Kanibalové (1980)

takú pičovinu môžu mať za vinu ľan taliani. už prestali hrať aj futbal, ako sa patrí. keď nevedia, kam z konope, tak sa vybúria na úplných zhovadilostiach. dnes by to určite neprešlo. nielen preto, že je to totálny shit, ale hlavne kvôli zvieratám, zneužitým na šírenie tohto "umenia." radšej si tých 92 minút pozrite nejaké podradné porno. alebo film s cynthiou rothrock, či ako sa tá "legenda" volá... rovnako, ba ešte lepšie, zavraždený čas, ako tento. skrátka, taliani buď natočia megakvalitku, alebo úplnú pičovinu. a tento kúsok určite nepatrí do prvej kategórie.

matka! (2017)

začiatok sa rozbieha, povedzme, nemotorne. koniec je taktiež trocha predvídateľný. no to, čo je podstatné, je niečím, čo som ešte nevidel. atmosféra sa naberá a valí spolu s neuverícnosťou gradácie patologického chovania protagonistov. je to jeden z najzvláštnejších filmov, aké som vôbec videl. jennifer je pôvabná, vskutku slovanským spôsobom. javier je typický latino týpek so zlomeným boxerským nosom. skrátka niečo pre naivné babenky. film ma prekvapoval každým momentom. možno nie je stráviteľný na prvý X. aj minutáž je náročná. lenže... ku koncu som zostával priam s otvorenými ústami. absurdnosť príbehu, psychologicko-mystický podtext s prvkami mesiášskeho komplexu a apokalyptického odkazu zároveň, poľavenie a strach diváka, že sa realita vo forme nočnej mory vráti je to, čo môžu kadejaké oficiálne thrillery a horrory tomuto dielku závidieť. ako vravím. iba ten rozbeh a posledných pár minút. princíp filmu je stelesnené ad absurdum. výborné, výborné, výborné. dodám, ako často, treba vidieť. prekvapí.

Pengabdi Setan (2017)

srandovná reč. ešte srandovnejší aziati. nemôžem si pomôcť, ale horrory s nimi mi pripomínajú mainstreamové "spravodajstvo". pri porovnaní so storočným nosferatu s maxom schreckom je toto ako porovnanie leporela s nietzscheho citátmi. absurdné. ľakačky nepresvedčivé.

Pevné pouto (2009)

fantastický, a zároveň desivý začiatok. človek si uvedomí, resp. nepochopí, ako môže nejaký človek kvôli svojmu psychopatickému uspokojeniu vziať inej bytosti všetko čo má, jej život. naozaj napínavé, zatínal som päste, bolo to nechutne fascinujúce. potom to bohužiaľ spelo skôr k ukájaniu fantaskných predstáv o iných dimenziách, čo je pre petera jacksona v podstate príznačné. trochu mi to pripomenulo film ako prichádzajú sny, ibaže toto bolo o level nižšie. možno o dva levely. z filmu som mal všeobecne dojem, že je skôr vedľajším projektom jacksona, dielkom z akejsi nudy. hoci jeho námet a odkaz bol a je podstatný. herci podávali nadštandardné výkony, no téma ma neprekvapila. kto pozná reláciu na id extra bola som zavraždená (alebo tak nejak) nebude ohúrený, pretože práve o to tu ide. iba viac v rovine fantazmagórií. marky mark hral slušne, rachel weisz tiež nesklamala, ale susan sarandon mi liezla aj s jej filmovou postavou neskutočne na nervy. v podstate, nikdy som ju nemal rád. možno mám predsudky. hlavná postava, hoci tu nie je tak uvedená, v podaní saoirse ronan bola fajn. rovnako ako aj stanley tucci, hoci bol od reálnych masových vrahov na míle ďaleko. kamera uspokojivá, scenár sem-tam pokrivkával. čo ma však sklamalo, bol záver. nemal som z neho pocit satisfakcie. kecy ako karma je zdarma na mňa totiž neplatia. cca nadpriemerný film, no nevidieť ho nezamrzí. okrem desivého začiatku... ten fakt zamrazil.

Hostel (2005)

pičovina jak ruka. film blabotajúci kokotiny o slovensku, natočený v čechách. typický produkt globálne informatívne negramotnej americkej kinematografie. čo by ste chceli od "národa", zlúčeného z odpadu sveta. íri, taliani, hispánci, bývalí otroci. zgrc. takouto zhovadilosťou môže čechov a slovákov len viac spojiť proti hovnu za veľkou mlákou. skrátka pičovina. jak taká ruka.

Bruno (2009)

absurdné, čudujem sa, že SBC ešte nedostal poriadne na piču. lebo toto sú samé provokácie o život. hoci mám radšej borata, možno aj preto, že má lepší dabing, bruno zachádza za hranicu ľudskosti a prijateľnosti. provokácia za provokáciou, pričom mu etnická sebairónia nerobí problém. raz to preženie a bude mŕtvou legendou. jeho poloherectvo je fenomenálne. je to pán. treba vidieť. bezpochyby.

Cyborg (1989)

klasika béčkového žánru. kto má rád jcvd, a kto na ňom vyrastal, nemôže považovať tento film za odpad, ani keby čo. dnes je kvantum postapokalyptických filmov. ale v tomto sa nezúri o efekty o106. nie sú výhovorkou a dermacolom za úbohý dej. melancholická atmosféra, jcvd, ktorý sa nehrá na neporaziteľného, nie čistý dôraz na bohorovnosť, akú predvádza steven seagal, hoci jeho finesy si tiež rád vychutnám. no filmy, v ktorých účinkuje, sú oproti tomuto brakom. preto za štyri. možno za tri a pol. ale pre mňa je v akčnom žánri osemdesiatiek jcvd no.1. a vie hrať. to dokázal vo väčšine svojich filmov. amen.

Povinnost a čest (2012)

pár minút priemernej akcie a kopa vaty. výkony hercov priemerné, až slabé. zbytočne veľa melodramatických kecov, amerického patriotizmu, mediálneho oblbovania prostriedkami "kinematografie" a vymývania mozgov systémom, ak chcete hľadať zlo, nájdete ho na východe. hovorí po arabsky, resp. po rusky. keď chcem vidieť kvalitnejší a zábavnejší akčný film, radšej si pustím expendables. a keď si chcem zahrať hru, z ktorej tento film evidentne čerpal, siahnem po medal of honor - warfighter. neviem, či diváka tento film osloví, alebo znechutí. mňa skôr to druhé.