Stanley Kubrick: Život v obrazech (2001)

Bylo velice zvláštní poslouchat přední světové režíséry (Scorsese, Allen, Spielberg, Pollack...) a také herce (Nicholson, Kidman, Cruise, McDowell..) s jakým respektem a obdivem vzpomínají na Stanleyho Kubricka. Každý na něj měl vlastní osobitou vzpomínku, ale jedním si byli jisti úplně všichni. Kubrick byl pravý perfekcionista, který filmu obětoval celý svůj život. Byl to typ člověka, který si nenechal zasahovat do práce a vždy měl poslední slovo on. Zasloužil se o řadu filmových prvků, které byly přelomové a nejen díky nim jsou Kubrickovy filmy nesmrtelné. Jeho svérázný filmařský styl byl příčinou mnoha sporů s veřejností a snad žádný jeho film se neobešel bez problémů. Kubrick ale všechno překonal, a nyní, po jeho smrti si uvědomujeme, že byl jedinečný a že odešla jedna z největších filmových osobností.

Věřte nevěřte (1997) (seriál)

Mysteriózní seriál, který uvádí člen Star Treku. Pokud ani teď netušíte co máte před sebou tak vězte, že se jedná o seriál, který aktivně využívá vašich úsudků, kdy samy rozhodnete, jestli jednotlivému příběhu chcete věřit a nebo ne. Přesně tímhle chtěli autoři v divákovi vyvolat strach - pocitem nejistoty, kdy neví čemu má věřit a vyrazit mu dech tím, co nejméně očekává. Mockrát se mi stalo, že právě ony nejvetší absurdity, kterým by soudný člověk jen stěží uvěřil autoři označili za pravdivé. Pár příběhů bylo zajímavých, třeba ten s upíry a krevní plazmou. Ale povětšinou se jednalo o dosti nesmyslné a mnohdy komické banality, které byly tak bizzarní, že u nich člověk pociťoval něco docela jiného než strach. Nicméně nápad vskutku originální se sympatickým Jonathanem Fraserem co by průvudcem po stezce naší nejistoty.

Plán B (2001)

Mno, asi to měla být parodie na gangsterky ale nepovedlo se. Diane Keaton nemám rád a i když ji jako herečku uznávám tak její filmy nevyhledávám, jenomže dnes v noci holt nic lepšího nebylo tak jsem pustil tohle. Do projektu byli zainteresováni poměrně slušní herci - Paul Sorvino nebo Burt Young ale i přesto se nějak nepodařilo navodit tu správnou atmosféru a herci si vůbec ale vůbec nerozuměli. Nejlepší byl asi bratr hlavní hrdinky, který toho opravdu moc nenamluvil a tak toho ani moc nezkazil což se bohužel o ostatních říct nedá. Prostě to celkově nevyšlo a tak jediná pozitivní věc na tom, že jsem se na film díval, je další komentář, který můžu napsat.

Dexterova laboratoř (1996) (seriál)

Naprosto úžasnej kresleňák, který nám představí maléhu rudovlasého klučinu Dextera, který nemá kamarády, nekupuje si nějaké módní výstřelky a nebalí holky, on má totiž na práci jiné věci a přesně k tomu mu slouží jeho bezkonkurenční laboratoř, kterou by mu i Doktor Frankenstein mohl závidět. Tady přemýšlí nad všemožnými i nemožnými věcmi, dokud ho z práce nevyruší jeho hravá sestřička DeeDee, kterou Dexter přímo miluje. Pak dochází k řadě nešťastným událostem, které mohou vyústit až ve zničení světa. Originální seriál, který nemá chybu, mohu jen doporučit.

Cow and Chicken (1997) (seriál)

Nehoráznej úlet, proti kterému ten slepičí není pořádně "ulítlej". Pesimistický a v depresích se rochnící kuřátko prožívá různá dobrodružství se svojí veselou a inteligenčně bezmocnou kraví sestřičkou. K tomu všemu jim sekundují jejich rodiče, ze kterých jsou vidět pouze nohy a pak taky báječnej červenej ďáblík. Spolu s Dexter Laboratory, Ren a Stimpy, I am Weasel a Johnny Bravem to nejlepší co na Cartoon Network kdy běželo !

Star Wars: Clone Wars (2003) (seriál)

Po zkončení Epizody 2 mě zajímalo, jak vlastně ty clonové války budou probíhat. Bylo to pochopitelné, protože jak již má celá slavná série v názvu - byly to Války a právě konec druhé epizody naznačoval, že tyto války budou stát za to. Jenže jsme se nedočkali prostřednictvím hraného filmu, nýbrž animace skvělého Genndyho Tartakovského, jehož Samurai Jack, Dexters Laboratory či Powerpuff girls okouzlují diváky dodnes. Je to trochu něco jiného a tento styl nemusí sednout každému, nicméně trpělivost růže přináši a pokud dá divák, kterého na první pohled zpracování z nějakého důvodu odrazuje, seriálu šanci, dostane se mu odměny v podobě skvělé zábavy a doplnění příběhu o jednu z jeho nejdůležitějších částí. Na Clone Wars je dobré, že se děj netočí jen a pouze kolem Anakina i když i tady se mu prostoru dostane dost a dost, ale máme možnost sledovat v akci postavy, které se ve filmech neobjevily a nebo pouze v malých rolích. Musím smeknout před uměním Tartakovského, protože se mu skutečně podařilo oživit konflikt, který na začátku druhé epizody začne a jeho konec zůstává dlouho v nedohlednu. Samotné války jsou jen pro milovníky akce, - nutno říci, že i přes poměrně jednoduchou animaci jsou boje vykresleny do nejmenších detailů a souboje světelnými meči jsou snad ještě lepší než v hraných filmech. Tato minisérie však nenabízí jen a pouze akci ale zaměřuje se na jednotlivé části příběhu, aby tak vytvořila pomyslný most mezi E2 a E3 a pomohla tak vysvětlit řadu nejasností, které během jejich sledování mohly vzniknout. Proto tento povedený seriál doporučuji nejen skalním fanouškům Star Wars ale také milovníkům animované tvorby a právě lidem, kteří v Epizodě III všemu tak docela nerozumějí. 90%

Killer (1989)

Neskutečně famózně pořešená akce. John Woo je bůh a Yun-Fat Chow je boží syn, který kolem sebe metá blesky v podobě výbušných kulek jeho oblíbené dvojice Berett. Děj je velice jednoduchý - hodnej polda a hodnej gangster spolu uzavřou zvláštní druh spojenectví a začnou se navzájem respektovat. Do cesty se jim však postaví řada nepřátel a tak o akci není nouze. Musím říct, že se mi Killer líbil mnohem více než Hard Boiled, protože se nejednalo pouze o brilantně natočené akční scény, ale Killer má v sobě něco víc. Možná lepší příběh, možná lepší herce, možná obojí. Asi by to zase chtělo spolupráci Woo-Chow, a i když by to celé bylo v americké produkci, myslím, že by tato dvojice měla co nabídnout. Killer si však ode mne vysloužil maximální hodnocení.

Pravda a lež (1997)

Tento film mě velice překvapil. Kiefer Sutherland se tu postavil jak za kameru tak i před ní a vytvořil určitě jednu ze svých nejlepších postav. Děj sice působí klišovitě, ale také je plný zvratů, akce, a co bychom si to nepřiznali - slušných hereckých výkonů v čele s ďábelským Curtisem Freleyem. Kieferovi se podařilo navodit mrazivou atmosféru a některé scény (návštěva Casina, výslech) si nezadají s těmi v nejlepších filmech žánru. Nejvíc mě ale dostala parádní závěrečná přestřelka, patřičná tečka za tímto vynikajícím krimi. Jen tak dál Sutherlande, jen tak dál. 80%

Ohnivá sedla (1974)

No tak oproti Space Balls je to teda dost slabé. Začátek je sice příslibem dobré komedie ale už po takové půl hodince se divák začíná nudit. Můžu vyzdvihnout snad jen výkon Gene Wildera, jehož sympatický xicht a rychlé prsty bylo asi to jediné, co mě v průběhu filmu dokázalo vykouzlit úsměv na tváři. Zase abych film jen nehanil, tak dalším pozitivem je dobrá hudba (originál Mela Brookse) a kulisy westernového městečka. A pak samozřejmě závěr filmu, kde Mel dokázal dobře propojit film s realitou což je snad jediný originální a vtipný prvek ve filmu. No ale přesto dávám 3*, nevím ani proč, snad z nostalgie, snad ze sympatie k Melu Brooksovi. 45%, Dovolte mi, abych přivítal našeho nového ....... Negra!

Lupička (1987)

Solidní filmec. Ze začátku jsem měl pochybnosti, že to bude podobná ptákovina jako Jupmpin Jack Flash, ale tenhle snímek byl překvapivě kvalitnější. Whoopi ještě v dobré formě - to myslím jak herecky tak fyzicky (její pěstní souboje stojej za to). Největší machr je ale Bob Goldthwait, který zase zahrál pořádnýho pošuka ale fakt fest magora a jeho výstupy neměly chybu. Film nepostrádá prvky klasických akčňáren 80. let, navíc je okořeněn humorem a dobrými hereckými výkony. Skutečnost předčila moje očekávání, a tak dávám krásné 4 hvězdy. "Nobi...Kenobi, to je jak z hvězdnejch válek či co."