Mys hrůzy (1991)

I am like God, and God like me. I am as large as God, He is as small as I. He cannot above me, nor I beneath Him be.... Nikdo by nezahrál šílence Maxe Caddyho tak jako Robert De Niro. Tenhle film je poctou žánru thriller. Perfektní v každém detailu.

Mrtvý sníh (2009)

Tribute to Jackson´s splatters !

Tenkrát v Americe (1984)

.... Nekteremu reziserovi staci jeden film k nesmrtelnosti... jini jich mohou natocit stovky... a dojdou zapomneni. S. L. natocil dva filmy, ktere se staly legendami a to popravu. 100%

Laid to Rest (2009)

Herci jak po lobotomii ... tak špatné až to bylo dobré. Pobavil jsem se... ale musim být objektivní v hodnocení :-)

Hra na utrpení (2008)

Myslenka dobra... zpracovani vsak (ka)ta(stro)falni. A ten konec... se mi snad vazne jenom zdal o.O

Mistři hrůzy (2005) (seriál)

Chci dalsi serku, ale smykem !!!!!!

Gui si (2006)

Právě jsem viděl nejlepší asijskou duchařinu ze všech. Ani Ring, ani Shutter, ani Ju-on ci Kairo mě nedostaly takovým způsobem jako Guisi. Tenhle film je výjimečný, není to čistokrevný horror, ale spíše silně mysteriózní film s horrorovým podtextem. Neotřelé, originální, napínavé, nápadité a poučné ..silné. Přeci jen, natáčet stále další a další variace na ring, kde se v podstatě jen mění jména hrdinů asi není úplně košér záležitost a tvůrci guisi si to díky bohu vzali k srdci. Od začátku až do konce jsem nespustil oči z obrazovky, po celou dobu jsem byl napnutý jako struna a přitom celý film obsahoval tak 2,3 opravdové lekačky. Atmosféra tu stojí a padá s touhou odhalit tajemství posmrtného života - nebo lépe řečeno - života duchů. Proč se z někoho stane po smrti duch a z jiného ne? Co je za tím vším? Co je jejich tajemstvím? Je to nenávist, utrpení, touha a nebo něco úplně jiného? Na to se snaží přijít velice sympatický tým vědců sestavený z předních asijských odborníků v čele s Japoncem Hashimotem a Taiwancem Tungem. Vědci mají jedno eso v rukávu a tím je Mengerova houba, se kterou se dají dělat skutečně úžasné věci. Nevím proč, ale film na mě působil také jako lehké sci-fi a stále sem čekal kdy se na scéně objeví nějací ti emzáci :) Bravurní skloubení temných žánrů filmu.

Shutter (2004)

Shutteru se povedlo to, na čem před ním ztroskotalo japonské KAIRO - a to že mě dokázal i přes svou značnou neoriginalitu vyděsit. Oba filmy jsou hodně odlišné a každý sází na úplně jiný druh strachu. Srovnávám tyto dva filmy z toho důvodu, že jsem je viděl v poměrně krátkém intervalu za sebou a protože se u obou jedná o žánr duchařského horroru. Jenomže zatímco kairo sází na svou jedinečnost a tajemnost, myslí si o sobě že je něčím víc a snaží se diváka šokovat svou nepředvídatelností a odlišností, doplácí tak na ten nejdůležitější prvek dobrého horroru - strach. Shutter se sice drží zavedené linie Ju-onů a Ringů, avšak i toto téma podává do jisté míry neotřelou cestou a celý film tak stojí na perfektní práci s kamerou (scéna na žebříku a zběsilé ujíždění před duchem v autě byly prostě nezapomenutelné), zvukem a samozřejmě také na výtečných lekačkách. Nahnat duchy do fotografií bylo originální, kdo by to byl řekl, že jen pohled na fotku s "tajemným stínem" dokáže tak vystrašit. Oproti kairu mi zde seděli i hlavní hrdinové, kteří byli sympatičtí a já nemohl jinak než jim fandit. Dobře odvedená práce, řekl bych a už se moc těším co předvede Taiwanský SILK.

Re-Animátor (1985)

Konečně, pane Weste, jsme se setkali tváří v tvář. Myslím, že naše setkání lze považovat za osudové. Tolik jsem toho o Vás slyšel. V mých očích jste fenomenálním individualistou co se týče vaší profese i vašeho života. Slepě Vám důvěřuji a jsem si vědom, že priorita vašeho poslání je vyšší než počet obětí kvůli němu podstoupených. Někdy se nesmíme ohlížet zpět a musíme se zaměřit pouze na náš cíl i když je téměř neviditelný a tak vzdálený. Váš objev - re-animace, tudíž znovuoživení zemřelých jistě vejde do dějin medicíny a vy dojdete zaslouženého uznání. Nikdo už nikdy Váš objev nezpochybní. Vím, čeká Vás ještě dlouhá cesta ke stabilizování Vašeho objevu ale hlavně k přesvědčení veřejnosti, že se nejedná o nic nehumáního či nepřirozeného, ale že jste to právě vy, kdo stanovil další důležitý milník v dějinách lidstva. Dovolte mi popřát Vám hodně štěstí a také hodně sil a odhodlání ve vašem poslání, které navždy změní svět živých ale také svět mrtvých.