Příběh lásky (2003) (TV film)

Francie není Německo ! A toto tvrzení neplatí jen na mapě nýbrž i ve filmu. Tam, kde němci cpou do svých laciných romantických filmů jednu kýčovitost za druhou až se člověk začíná modlit k bohu jihoamerických telenovel, si francouzi vystačí s jednoduchostí, nonšalancí, sympatiemi hlavních postav, které bývají pečlivé vybírány na základě vzájemného jiskření a dobrým příběhem, který nenudí a drží vše pěkně pohromadě. Ačkoliv nejsem milovníkem romantických filmů tak musím uznat, že tento mě chytil za srdce. Ani ne tak svojí vyjímečností (pokud tu nějaká skutečně byla) ale svou jednoduchostí a plynulostí, kdy nic nenarušovalo poklidný tok děje a člověk si mohl užívat hereckých výkonů téměř jako v divadle. Nakonec jsem nelitoval, že jsem to nepřepnul na jiný kanál. .)

Uvnitř (2007)

Krvava jizda dvou hlavnich hrdinek nutne evokujici prislovecny hon na kocku a na mys. Efektivni podivana, jj frantici tohle umi, to uz dokazali a dokazuji s kazdym novym zanrovym filmem. Nicmene po filmove strance to uz tak valne neni. Nechci se opakovat, jen zminim ten ponekud prehnany zaver, ktery pusobil v docela realisticky vyhlizejicim filmu jako pest na oko. Kazdopadne francouzsti horrormeni maji me sympatie a i kdyz tento film neni dokonaly, pusobi jako svezi zavan vetru na poli soudobeho horroru. Zda se, ze od americanu a japoncu stafetu prebiraji spanele a francouzi .) 65 %

Uvnitř tančím (2004)

Jsou filmy, které více či méně zapůsobí na diváka, kterému tak jejich poselství utkví v pamětí na hodně dlouho. Při sledování tohoto filmu se mi vynořovaly jisté otázky z minulosti, které sice neměly s filmem nic moc společného nicméně .. byly tady a zejména kvůli tomuto působení mě toto drama o oslavě nespoutané lidské duše, která překračuje bariery (fyzické, psychické i sociální) a to doslova, naprosto dostalo.

Vrány útočí (2006) (TV film)

Ta bloncka nebyla spatna, jen se mohla vic odhalit. Vadilo by snad nekomu, kdyby tento film v prubehu zmenil zanr?

Pátek třináctého (2009) odpad!

Hodne tezka sracka, pri jejiz sledovani jsem opravdu nevedel, mam-li se smat nebo brecet. Tohle je silna kava i na remake... atmosfera zadna, herci otresni, hlavni zaporak nudny, gore scenky fadni a nezajimave, .. a stejne je to jen prachsprosta kopie. Tenhle film nemel nikdy vzniknout... je to ZLO (ale pokud to presne takto Nispel zamyslel... tak se mu povedl na vybornou)

Mučedníci (2008)

Musím se přiznat, že od francouzských filmařů jsem očekával trochu více. Když už ne pospolitější příběh, nebo silnější aroma strachu, tak aspoň propracovanější gore efekty. Ano, jistě... začátek byl velikým příslibem i když možná tak trochu dejavu, no každopádně má očekávání se značně zvýšila a o to hlouběji se propadla ve druhé polovině filmu. Originalita?? Snad jen ta provplánovitá snaha šokovat a vehnat totální chaos do divákovi mysli, díky němuž poté bude ochoten "sežrat" naprosto vše. U mě se jim to naštěstí/bohužel nepovedlo, takže mi neunikly díry v příběhu, lehké přehrávání a .. (jak snad začíná býti u francouzských horrorů zvykem) poněkud nedodělaný závěr. Obsah znamenitý leč forma trochu utrpěla pod tíhou očekávání či předsudků. 60%

Superman: Soudný den (2007)

Moc příjemné animované zpracování supermana. Já ho opravdu nemám rád, ani sem neviděl jeho slavnej návrat nicméně tady .. všechna čest. Animace mi naprosto vyhovovala, nepotřebuju detailní a mnohamilionové zobrazení k tomu, abych uznal, že mam před sebou dobrej animáč. Dokonce ani to spermíkovo lítání mi tady nelezlo na nervy .-) co mě však dostalo nejvíce, jak autoři při té víceméně nevinné animaci dokázali film obestoupit temnotou a masakrálními praktikami.

Gauneři (1992)

Tak tu máme vstupenku pana Tarantina do kultovní síně slávy. Moje nejoblíbenější tarantinovka a rozhodně jedna z nejcharizmatičtějších partiček zabijáků, která se kdy ve filmu objevila. Nebudu zde vyjmenovávat jednotlivá kolečka dobře promazaného stroje, protože by to bylo zbytečné. Tady proběhlo vše tak jak mělo, od počáteční myšlenky, přes obsazení, dialogy, scénář.. to vše zajišťuje filmu kultovní status a oprávněně. Jediné negativum, které bych tady našel je to, že jsem tento film poprvé viděl teprve nedávno. (6.7.2009 !)

Nakažení smrtí (2008)

Co napsat k filmu, jehož nejatraktivnějším činitelem je hlavní představitel? Vzhledem k tomu, že nejsem gay, to pro film není moc pozitivní. Sanatorium plné nakažených a hladových "zombií", šílený vědec aspirující na sympaťáka roku, no a v neposlední řadě, onen slaďoučkovský hlavní hrdina. Musím však uznat, že s hráběma v jedné ruce a Evou Longoriou na té druhé mu to slušelo víc. V tomhle "krvavém průseru" je jeho sexappeal trochu mimo mísu .-)

Ať vejde ten pravý (2008)

Fantasie !! Tak přesně něco takového soudobému horroru chybělo. Atmosféra chladná, temná, beznadějná .. ještě více umocněna faktem, že hlavními hrdiny jsou zde děti. Obdivuji autory jak se jim podařilo do filmu dostat idyličnost a jakousi "nezranitelnost" života v dětském světe, kdy je na vše pohlíženo ještě neposkvrněným pohledem dítěte (ovšem otázka, zda-li dítě dokáže za každou cenu odpustit, je zde myslím zodpovězena dosti důrazně.) A na druhou stranu filmem prochází temnota, nejistota a strach a to v takové míře, až se nechce věřit tomu, že sledujeme stále ten samý film. "To nejstrašlivější zlo bývá pácháno pod záštitou dobrého úmyslu". V tomto případě můžeme poupravit, že hrůzné zlo zde vychází ze zdánlivě nevinného a křehkého nitra přičemž z dětských očí zde klid rozhodně nevyzařuje.