Godzilla (2014)

Jak někdo ve filmu prohlásil: "Co to je?" Emmerichovo vtipná verze s Jean Renem lepší o parník.

Expendables: Postradatelní 3 (2014)

Noví postradatelní postrádají vážnost prvního dílu a nadhled a epičnost druhého dílu. Asi málokdo byl zvědavý na nějaký mladý tlamy, který akorát sebrali podstatnou část na plátně dinosaurům, kvůli kterým sme se na to koukali. Tohle už nebyla pocta akčním filmům z osmdesátých a navíc tam snad nebyla ani kapka krve. Plus byl Wesley Snipes. Ford s Banderasem se do tohodle filmu vůbec nehodili a Van Damme byl lepší záporák než Mel Gibson. Slabý 3 hvězdy.

Jack Ryan: V utajení (2014)

Šel jsem do armády, protože jsem američan a se zlomenou páteří zachránim dva kolegy. Američani jsou ti hodní a rusové ti zlí. Achjo.

Noe (2014)

Splněný sen Darrena Aronofskyho dopadl mírným zklamáním. Obrázky o stvoření světa a úvod z Bible byl opravdu epičtější než zbytek filmu. Padlí andělé, přeměnění v hromadu šutrů připomínající roboty, zapříčinili to, že jsem si při sledování filmu připadal opravdu hloupě. Patrná snaha ukázat, že se jednou lidstvo stejně zničí samo a náboženský fanatik Noe, který měl skutečný problém se svou rodinou a pak i sám se sebou, pro dobro filmu, měl zabít celou svou rodinu a pak i sebe. To by byla panečku ve Vatikánu depka na panáka, co si to jako ten frajer dovolil natočit. Takhle to dopadlo jako lepší průměr.

Zločiny srdce (1986)

Nevtipný a zdlouhavý. Možná proto jsem to dokoukal až napotřetí. Ikdyž ústřední trio bylo hvězdný, tak mi přišlo slizounký a otravný. No bylo to jak v jedličkárně.

Amazing Spider-Man (2012)

Nakonec to nebylo tak zlé, jak jsem čekal. Emma Stone je herečka mnoha podob a proč ne třeba sladká 17tiletá blonďatá studentka. Jasně, že to byla blbost a táta hlavní představitelky byl pěkný vůl. Štval mi dabing u hlavního hrdiny... ...v kombinaci s jeho vzhledem jsem měl sto chutí po něm hodit pantofel a poslat ho do prdele.

Nebezpečné hry (1998)

Super obsazení a atmosféra. To se vůbec nedá srovnávat s dalšíma pokračováníma, kde žádná z bab nešahala Denise Richardsový ani po kotníky. Příjemný film, který dost sráží příliš mnoho zvratů.

Přežijí jen milenci (2013)

Občas, když jdu v noci po městě, tak taky potkávam zombie, kterým je chodník malý. Tady bych chtěl, především, vyzdvihnout hudbu ve filmu, která byla hypnotická a ponurá jako noci, ve kterých se film odehrával. Film si narozdíl od Buffy, rozkuřovačky upírů, uvědomuje, co je za dobu a nebere si servítky (např. upozornění na Nicola Teslu). Nakonec mi jen trochu mrzí, že nedostala víc prostoru Mia Wasikowska. Pak by měl film na víc, protože s její postavou mohla přijít zápletka. Asi druhý film, po Ať vejde ten pravý, o upírech, který za něco stál. Ke konci se dočká menší reklamy zpěvačka Yasmine Hamdam - doporučuju poslechnout.

Blázni ze stadiónu (1972)

Obstarožní ale krásná francouzská crazy komedie. Některé vtipy se sice netrefují do mého smyslu pro humor, ale to se dá prominout za ty kalhoty do zvonu a vůbec celou vtipnou módu 70s. Ideální film na večer, kdy sedíte s přáteli u piva. Závěrečný happyend se vážně povedl a vůbec to nebyla žádná prdel (smích).

300: Bitva u Thermopyl (2006) odpad!

Zack Snyder opět nezklamal a v mých očích je to sračkař, který nikdy nevytříská potenciál filmu. Dávejte ty filmy už někomu jinýmu. Ač homiksy Franka Millera na filmové plátně se stávají kulty a hity, tak tohle nedopadlo. Člověk se těšil na něco ve stylu Sin City a chvíli to tak i vypadalo po úvodu s vlkem. Jenže pak se zakřičelo: "Tohle je Sparta!" To byl panečku trapas. Nedivim se, že byl celý film, o bojovnících s břišníma a prsníma implantátama, přeparodován. Velkolepě natočená mělká sračka.