Zlomené květiny (2005)

Jestli máte rádi ve filmech nejistotu a jste rádi i aktivním divákem, tak jde o film pro vás. Všechno odstartuje jeden dopis, který mohl napsat kdokoliv a tak se vydáme na cestu a poznáme spoustu postav. Budeme dostávat indície a z nich vyvozovat nejisté závěry. A neni to super?!

Mistr (2012)

Na tento film, po kterém jsem odjížděl z kina zpruzený se dá říct toto: "Sekťáci zasraný!" Jestli jsem si myslel, že PTA je dokonalým režisérem, tak své tvrzení musim přehodnotit nebo se jen "Mistr" tesař utnul? Nudný snímek na jehož pozadí bohužel nemá šanci celý film utáhnout znovuzrozený a excelující Joaquin Phoenix. Celý film střílí slepými náboji a proto se ptám: Kde je lehkost z Hříšných nocí? Kde je novátorské pojetí z Magnolie? Kam se vytratila deprimující atmosféra v kombinaci tónů Jonny Greenwooda, která tak fungovala v Až na krev? A kde je nějaký emočně silný závěr, jak to umí jen PTA? Odnesl jsem si z toho filmu vůbec něco? ... Nebýt výslechu a vymývání mozku hlavního aktéra, tak na tento film zapomenete.

Most do země Terabithia (2007)

Takhle si už dnešní děti ani nehrají. Dětská fantazie nezná hranice, když je okysličena na čerstvém vzduchu a ne mezi čtyřma zdma s facebookem apod. dnes již běžnými zbytečnostmi. Hlavní představitelka je hrozná sympaťanda a hraje kamarádku o které sní každý malý kluk.

Atlas mraků (2012)

Dlouho jsem přemýšlel, co vlastně napsat o letošním největší kinozážitku. Po projekci jsem měl pocit sytosti a cestou domů v autě mlčel a přemýšlel. Na začátku filmu budete mít problém se vůbec zorientovat na co koukáte - díky bohu, je to jen chvilkové a rychle si zvyknete. Tohle byl film, do kterého tvůrci zabalili spoustu myšlenek o přátelství, touze, zlobě, radosti a nebáli se i vizích o budoucnosti. Masky byly dokonalé, že ste až v závěrečných titulcích zírali s otevřenými ústy. Mě osobně nejvíc šokoval kanibal v podání Hugh Granta.

Patrola (2012)

Pomáhat a chránit v pravým slova smyslu. . . to je Patrola. Je fajn, že do našich kin chodí ještě poctivé snímky. Vyzdvyhnul bych kameru, která Vás úplně vtáhne do děje a užijete si akci z trochu jiné perpsektivy. Při sledování jsem si často vzpomněl na podobný snímek "Elitní jednotka".

Sinister (2012)

To sme se zas nechali jednou napálit a šli na film pro malé ustrašené holky. Film má pěkný náběh a vysoký potenciál s kterým se nenaložilo úplně nejlépe. Atmosféra se dala krájet a když v kině zesílili zvuk, možná ste ze s sebou i cukli. Nejděsivější na tom bylo, že všechno vypadalo reálně, než se tam začali zjevovat duchové. Vše bylo předvídatelné od lekaček až přes konec.

Ink (2009)

Neni žádným tajemstvím, že lidské podvědomí, aby se mohlo dobře fungovat v reálném životě, musí být v naprostém pořádku. Příběh otce, který se dostatečně nevěnoval své dceři a ta díky tomuto odloučení byla malá chudinka odsouzena k nočním můrám, který jich může zbavit jen viník. Film má skutečně vytříbenou "rodinnou" pointu a kdo ji pochopí, bude nadšený. Film je doprovázen podmanivou hudbou a pokud rádi sníte, je to film právě pro vás. Nevadí, že se celou dobu díváte na neznámé herce a ponurou/snovou atmosféru, která varuje, abychom zůstali na pozoru. Sny se občas splní, nemyslíte?

Studená ryba (2010)

A vida! Asijská filmografie ve své nejsurovější podobě, která si nebere servítky. Mysleli ste si, že prodovač ryb je normální zaměstnání? Tak to ste ne velkém omylu. Skvělá studie přeměny charakteru takového normálního prodavače ryb, který potkal úspěšnějšího prodavače, pana Muratu. Pan Murata je veleúspěšný obchodník, který si vezme všechno co chce, klidně ženské maso i duši prostého člověka. Zaučí vás a dá návod na zneviditelnění nepohodlné osoby a jak si to pořádně užít. Stoupne to do hlavy a už neni cesty zpět. Na happyend rovnou zapomeňte, tady hraje prim krev a sex.

Osamělý vlk McQuade (1983)

Ještě než bylo na světě Komando a Krvavý sport, vznikl film, který je pro mě synonymem pro akční B-movie. Ano, ve filmu má hlavní roli Chuck Norris, ten o kterým se píše miliony vtipů a ten, který posílá milony na charitu. Film je několikrát vzpomínaný i v druhém dílu Expendables. Asi v žádném B-movie nenajdete tak skvělý soundtrack - všechna čest Francesco Masi. Film je drobet ve stylu westernu. Chuck je pořádný buran... ...pořád se potí, chlastá pivo, má super auto a jeho jediný společník je vlk. Přidělímu mu přitroublýho kolegu, zamiluje se do nesprávné ženy, která mu vygruntuje a on jí postříká hadicí a vyválí v kaluži. Jenže ona hodná uklízečka je přítelkyně kunfu legendy Davida Carradineho, který je překupníkem zbraní a když Kill Bill unese Chuckovi jeho dceru, tak je asi jasný, že musí dojít ke vzájemnému střetu.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Úvod filmu byl skvělý psychologický rozklad, že se mi ani nechtělo věřit, kdo je režisér. John Hayms se nechal v pár ohledech inspirovat T.Malickem a D.Lynchem, jenže narozdíl od nich nám sice dal nádhernou krabici, ale takovou ve které nic není! Film, který mohl trvat nádherných 70 minut a na nic si nehrát, tak trval bez mála 2 hodiny. O tom, že Hayms umí udělat dobrou akci sme se přesvědčili v minulém díle, proto je pro mě záhadou, že té akce je tam jak šafránu. Dolph Lundgren oproti ostatním hercům předvedl oskarový výkon a znovu ukázal, že celá série Univerzálního vojáka se zvedá a padá s jeho postavou, proto je smutné, že nedostal více prostoru. JCVD, který si musel vytepat a zmalovat palici, aby jeho akční scénu mohl odřít plešatý dablér, škoda mluvit. Doufal jsem, že je to poslední díl, ale když žánkloud ve filmu řekl, "Tonhle nikdy neskončí!", uvedl mi docela do rozpaků.