Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Daleko větší pocta žánru než první díl, protože hlášky jsou brutálnější a odkazy na zlatou éru akčních filmů znatelnější. Odkazy na Terminátora, Osamělýho vlka (ten mi potěšil nejvíce) a na vzdělání Dolpha Lundgrena, ale nejvíce zabodoval vtip s kobrou královskou - o kom asi ten fór byl každýmu musí dojít. Stallone vystoupil s časem na plátně do popředí a všichni ostatní dostali srovnatelně prostoru až na Jeta Li, který po úvodní akci mizí. Kamera byla pevnější a celý film ucelenější, díky tomu, že na reřisérském křesle vypomohl Simon West. Největší slabinou zůstává, že se nevyužil potenciál záporných postav u JCVD a Scotta Adkinse. Nejlepší žánrovka posledních let.

Hra pro jednoho (2012)

Film měl pár hezčích záblesků a ruská mafie v ulicích Prahy to zrovna nebyla. Herecky prkenný Cuba Gooding Jr., předvedl pouze jednu mimiku, předčítání z Bible, skákání přes švihadlo a jeden kop z otočky. Romantiku typu: Zabil jsem tvého otce, protože si mi najali a budu tě za to chránit, je dojemná asi jako, když hospodyně krájí v kuchyni cibuli. Čert to vem! Je tady ještě Dolph Lundgren, připomínající Franka Sinatru na steroidech (nejlepší hláška filmu) a jeho pes. Dolfi si roli užíval a nekompromisně likvidoval, lámal prsty a chodil na procházky se psem.

Hatfieldovi a McCoyovi (2012) (seriál)

Western jako by povstal z prachu a je špinavější, než kdykoliv před tím. Hups, ono je to podle skutečných událostí, které minisérie, dle načtených řádek na wikipedii, docela věrně kopíruje. To, že jsem dal všechny 3 části v jediný den, akorát svědčí o tom, že to nemá žádná hluchá místa a neustále napjatě čekáme, kdo co vyvede za lumpárnu. Nemam rád, když sousedi začnou vrtat do panelů.

2001: Vesmírná odysea (1968)

Nicneříkající opičáci v úvodu toho řekli víc, než zlý počítač v nicneříkající vesmírné onanii spojené s legendou o misích Apollo. Opovažte se během filmu usnout a začnou vás pronásledovat noční ďasy, protože soundtrack je neuvěřitelně skličující, a tak se mi v závěru proti mé vůli naskytnul pohled jako kdejakému toulajícímu se feťákovi. Chvilku jsem si myslel, že jsem magor - nejsem si jistý jestli tohle má být účel umění a artu. Ve filmu se objeví např. videohovor a počítačová hra (šachy), což je na rok před přistáním na Měsíci slušný.

Ježíš je normální! (2008) odpad!

Dokument místo toho, aby se k danému tématu stavěl kriticky, tak se mi zdá, že s tim i sympatizuje. Chápu, nostalgie lidí, co si dali školní sraz po tolika letech, musí být veliká. Celý dokument dokáže charakterizovat diktátor, který něco řekne a pak to několikrát zopakuje. Toto jednání mam zafixované jako vymývání mozku, ale řiká se, že 1000x opakovaná lež se stane pravdou. Nesmim samozřejmě zapomenout na malého chlapečka v závěru, který po neustálem zpívání mozkožroutních písní neudržel ani slzy - gratuluju, máme tu nového náboženského fanatika. Odpad nedávam za kvalitu, ale z principu!

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Claire Danes je Carrie Mattinson. Celé ty roky sledujeme její vzestupy a pády a těšíme se i letos (už pátá sezona). Tvůrci dokážou seriál v každé sérii neuvěřitelně vyhrotit.

Box (2009)

Dovolim si Richarda Kellyho nazvat mistrem symboliky. Ono myslet pouze na své blaho a nechat kvůli tomu někoho umřít, je neustále se opakujícím obrázkem světových dějin.

Kreativita (2011) (amatérský film)

Parádní kraťas! Určitě každý z nás někdy hledal, našel a ztratil...

Hisss (2010)

Mohl to být fajn film, kdyby toho bylo vidět méně. Takhle sme viděli kobru, která právě vyskočila z počítačové hry z roku raz dva, ikdyž sme se bez toho mohli obejít, protože kostým vypadal dobře a hlavní představitelka byla sexy. Hlavní zápletka byla debilní a zpracování pochybné. Když už nic, tak se dočkáte ve filmu laciné mezidruhové erotiky. Tady Jennifer Lynch šlápla vedle a dostane to ode mě sežrat, protože je to dcera mistra atmosféry. Tu jednu hvězdičku vydřela honička po městě a sexappeal Malliky Shearawat.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Zapomeňte na ulici 90210, protože tady budete hulit trávu a šikanovat šprty. Tvůrci měli neuvěřitelně šťastnou ruku při vybírání herců a tak tu uvidíme například mladého, věčně zhuleného Jasona Segela (Jak jsem poznal vaši matku) a pohodáře Setha Rogena (skutečná špička současných komedií). Ikdyž vám šprti budou zezačátku lést krkem a budete jim přát "čočku", nakonec s nima budete cítit. V hlavní roli šprtna, která se nakonec dostane do party největších živlů na škole a začne konečně žít! Ono sledovat to tvrdý jádro, co má vlastní kapelu, chodí do kina, podvádí ve škole a dělá rebélie po městě, je fajn, když zjistítě, že jsou to taky jen lidi, kteří se nebojí projevit city.