Hledám Amy (1997)

Pro Kevina Smithe je tento film stejně zásadní jako pro Spielberga Schindler´s list a Burtona Ed Wood. Jde o nejdospělejší film tohoto kontroverzního režiséra. Zpočátku nám Kevin servírovall svůj typický humor, aby potom vylezl ze své škatulky, ždímal z nás emoce a přikoval nás do sedadel. Postavy jsou prokreslené náramě, navíc řeší vážné problémy typu kamarádství, perversita, homosexualita a láska. Kdo toho chce moc, nechce málo a protože nechce málo, tak nemá nic. Doufam, že svou Amy najdu.

Vánoční vrah (2008)

Jsou filmy, které v našich končinách nezná téměř nikdo. Přitom by tento snímek byl o vánočních svátcích příjemnou změnou vedle klasických televizních pohádek jako Pretty Women a Mrazík. Jak je u Michaela Keatona zvykem, tak kolem jeho režijního debutu nebyl příliš veliký humbuk - nejspíš o něj, ani sám režisér, nestál. Vznikl tedy nenápadný a o to příjemnější snímek. Vše je tak přirozené, ikdyž je hlavní představitelka doma bita svým mužem a hlavní představitel je nájemný zabiják se sebevražednýma sklonama. Z filmu si neodnesete nic kromě dobré nálady. Zjistíte, že o Vánocích nechcete být sami a pravděpodobně s úsměvem debila pujdete nazdobit stromeček. Kdo zažil nějaký vánoční románek a lásku, musí film docenit.

Království (1994) (seriál)

To byla skutečně psychická a mysteriozní nálož neuvěřitelných rozměrů. Důležité je hlavně odmontovat každé ráno poklice na autě a akce Čerstvý vzduch je pro průběh seriálu úplně zásadní. Skvělá atmosféra - závěr druhého dílu vám bude koule trhat a při poslední epizodě se za břicho popadat. Nemocnice na kraji města v podáně Larse von Triera nás nekompromisně likviduje a předvádí dobro vs. zlo! Největší slabinou zůstává,že existují pouze dvě minisérie. Stig Helmer rullez!!! "Dánská pakáž!" ...a pozor, protože "brána Království se právě otvírá." */100%/*

Fontána (2006)

Poetické krasobruslení a vizuální orgie. Příběh lékaře, který svůj život zasvětil hledání léku své nemocné ženě. V příběhu se střetnema se třema rovinama - realitou a knihou, co začala psát žena a dokončil muž. Sme jako kniha, máme obálku, název, jméno autora, ale to co je v knize, si musí každý přečíst sám. Pod koncem filmu se mi honily hlavou myšlenky jako stesk, znovuzrození a věčná láska.

Memento (2000)

...co jsem to chtěl?

Ally McBealová (1997) (seriál)

Seriál, který hlavně těžil z výborně napsaných postav. Je neuvěřitelný, jak si člověk ty postavy zamiloval. V tom seriálu je spousty životních mouder. Hlavní postava Ally McBealová, připomínající smrtku v krátké sukni má prostě větší problémy než my ostatní a to je důvodem, proč jsem na tento seriál rád koukal. Po shlédnutí jedné epizody jsem měl pocit, že jsem úplně normální. Závěrem: Peter MacNicol je herec s velkým H a Jane Krakowski, Lisa Nicole Carson krásně zpívají. Richard Fish: " Nestal jsem se právníkem, protože mám rád právo. Právo je na draka, je to nuda. Ale dá se užít i jako zbraň. Chcete někoho přivést na mizinu, připravit ho o výsledky celoživotního úsilí, přimět jeho ženu, aby od něho odešla, nebo dohnat jeho děti k pláči? Tak tohle my dokážeme."

Miluji tě k sežrání (2001) odpad!

101 minut ztráty času a 2 nechutné scény, při kterých se možná pozvracíte.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Ono je těžký napsat něco o nejlepším seriálu všech dob. Svět z pera Davida Lynche a Marka Frosta je umístěn v nádherné přírodě. Do toho všeho hrajou Badalamentiho romantické tóny, přesto se tam odehrává něco zlého a záhadného. S postupem času, tak nějak člověk zjišťuje, že kdyby seriál šel do své třetí sezony (uvidíme teď po 25ti letech), tak už tam vůbec nikdo nezůstane nevinný. Fire Walk With Me!

Mulholland Drive (2001)

David Lynch tento film vymazlil k absolutní dokonalosti a Naomi Watts předvedla heroický výkon. Prohlídneme si snový svět mladé herečky, aby sme jí ve druhé části filmu nechali probudit a byli šokováni. S hrůzou zjišťujeme kam až mohla zajít láska, žárlivost a výčitky svědomí. Koho budete litovat a kdo je oběť? Se závěrečnýma titulkama jsem měl otevřená ústa, na zádech husí kůži a mozek mi pracoval na stodvacet procent.

Velká ryba (2003)

Jsou filmy u kterých mi ukápne slza i po několikáté projekci. Příběh točící se kolem fantazírujícího Edwarda Blooma, který umírá. Na putování životem toho vyjímečného člověka se setkáváme třeba s čarodějnicí nebo obrem. Ona filmová kombinace Barona Prášila a Foresta Gumpa je vskutku vražedná. Burton z finále vymačkal úplně všechno a ještě to umocnil na druhou: "Na každém šprochu pravdy trochu."