Sucker Punch (2011)

Zack Snyder zvolil zajímavou formu ve třech rovinách. Bohužel filmu uškodilo, že si člověk nemusel namáhat mozkový závity, protože po první návštěvě třetí úrovně (všechny ty akční popkornovky), si každý musel uvědomit, o co jde. Pak Vám stačila jenom mapa, klíč, oheň, nůž a tajemství. To bylo teda tajemství jako hrom! (ironie) Plesal jsem radostí, když jsem viděl úvodní scénu, ale tim má radost skončila. Vizuálně skvělý, forma celkem originální a docela pěkný holky.

Iron Sky (2012)

Film nenaplnil svůj potenciál. Konspirační teoretici mi určitě dají za pravdu, že s teorií nacistů, kteří během druhé světové války vyvinuly revoluční raketové (vesmírné) technologie, se dalo naložit lépe (tu technologii rozkradli USA a SSSR = vesmírné závody?). Autor si utahuje z nácků, američanů a pak z celého světa. Určitě stojí za shlédnutí. Vidět na nejdůležitějších postech USA ženy je super. Hlášky typu "S teroristy nevyjednáváme" zabíjely. Paradox, kdy nacistická učitelka skončí s černým kosmonautem, je milý. Nezklamalo ani nenadchlo.

UFO: The Greatest Story Ever Denied (2006)

Dokument z kterého si možná odnesete (když zapojíte mozek): 1) UFO jsou zkoušené letouny americké armády 2) Pár pupkáčů ovládající světovou ropu nestojí o náhradu fosilních paliv 3) Všechny nedávné válečné konflikty byly plánovaný (...) UFO bylo použito, aby se na dokument chytil kdejaký blb a proto závěrečná věta jednoho z pšonků "Nejsme tady sami!", byla veliký EPIC FAIL, který nadějně vyvýjející dokument celý zazdil.

Počátek (2010)

Co jsem tu vlastně viděl? Superchytrý film dělaný pro kina, aby člověku žijící v popcornu dal pocit, že viděl něco vyjímečného.

Havran (2012)

Napínavá a moderní dedektivka točící se kolem povídek známého spisovatele, byl skutečně dobrý tah. Edgar Allan Poe by pravděpodobně své poslední 4 dny jinak nenapsal. Film jako by nebyl schopný šokovat a vygradovat ve správnou chvíli, což je škoda. Některé scény měli koule, ale v závěru asi už začal působit vliv psychootropních látek. Možná, že je právě teď čas, zajít si do knihovny.

Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka (2012)

I do českých luhů a hájů sme zavítali, konkrétně na okresní přebor. Film je důstojným zakončením. Jde o dost slabší kafe než seriál, ikdyž jsem se taky zasmál. Film jako by měl dilema, jestli má být vtipný nebo hrát na vážnou notu. Nakonec z toho vznikl průměrný snímek, který se mi snažil znechutit krásné vítězství Slávie na Letné 4:1

Temné stíny (2012)

Toho filmu jsem se obával nejvíce. Jde o to, že to zdější znalci odsoudili, přitom je to film, který kina potřebují. Úvodní výprava a uvedení do filmu byl skutečný majstrštik a když spustila skladba Nights in White Satin, aby nás uvedla do sedmdesátých let minulého století, běhal mráz po zádech. Ti co čekali horor museli být zklamáni. Šlo totiž o jednu velkou lásku, protože asi žádný normální chlap, kromě Collinse Barnabase, by neodolal žhavé Evě Green - vždy jsem se těšil, až bude zas na plátně. Celý film je doprovázen vtipem, který je mi blízký. Královsky jsem se bavil, ale v čem byl teda problém? Závěr některých postav nebyl nikjak hloub rozveden a prostě se stala náhlá změna(WTF?). Buď byl na filmovém place chaos nebo to střihač přepísknul. Když toto odpustim, tak se nemůžu ubránit dojmu, že prázdná porcelánová čarodějnice měla víc citů, než zbytek hlavních postav dohromady.

Avengers (2012)

Přiznám se, že nejsem veliký fanoušek MARVELU, ale padla volba na tento film ve 3D, tak jsem to zkousnul a těšil se na to, co tu lidi, tak přenádherně hodnotí. A vida, ten film mi překvapil! Film pravděpodobně obsahuje to nejlepší, co kdy MARVEL udělal. Naposled jsem viděl ve 3D Resident Evil: Afterlife, proto musim Avengers hodnotit lépe. Autoři si klidně mohli odpustit první hodinu, protože se tam pořád mluvilo o věcech, o kterých normální člověk nemá "šajn." Velkým kladem je, že si film snaží srštit vtipem a i já starý suchar jsem se občas ušklíbnul. Vtip o Jonášovi byl velice povedený - škoda, že ajťáci, co se smáli při filmu každý píčovině, vtip nepochopili. O akci a efektech se nemá moc cenu bavit, ty byly skvělý, ikdyž to autoři občas přehnali... Neni zrovna přirozené, aby Scarlett Johansson vymlátila desítky vesmírných obludiček. Thor a Hulk byli cool a Iron Man nebyl moc pozadu, navíc solidně všechny hrdiny hlásil. Až u Avengers jsem si všimnul podobného looku Roberta Downey jr. a Sylvestera Stalloneho.

Noc na Zemi (1991)

Už když mi svezla ve městě andělů, věčně hulící, Winona Ryder, tak se mi nechtělo vystoupit. Na první pohled nezajímavé příběhy mi najednou zajímali. Možná potom dostanete i strach o německého taxikáře ve velikánském New Yorku, který vůbec neumí řídit, v Paříži uvidíte méně než slepá, v Římě umřete smíchy a v Helsinkách se rozbrečíte.

Carnivale (2003) (seriál)

V roce 1934 se narodil můj nejoblíbenější dědeček, který mi rád vyprávěl o dobových historkách. V těch dobách ne náhodou naloží prokletého kluka na svou palubu cirkus CARNIVALE (né Humberto) a vyrazí na jednu netradiční trasu, kterou určilo vedení, které snad nikdo nikdy neviděl. Kromě tehdejších ideálů krásy (ženy plnějších tvarů?) se dočkáme komplikovaných mezilidských vztahů, intrik, smrti, pořádnou špetkou nadpřitozených sil a pošahaného kněze, kterého bych nechtěl naštvat. Paradoxem je, že největším člověkem je ten nejmenší (fanouškové Twin Peaks určitě vědí), který zvládá celý cirkus organizovat. Země se točí a minulost opakuje? Je dar prokletí? Mince má dvě strany!