Suburban Gothic (2014)

Nefunguje jako komedie a ani jako horor. Nebýt hláškujícího Raye Wieho, tak by člověk ani nevěděl, že to je komedie a film by byl jasný odpad.

Most (2011) (seriál)

Seriál chladný jako hlavní hrdinka. Každá sezona nabaluje příběh na příběh a postavu na postavu, aby na konci bylo velké finále (u mě vede to ze druhé série). Dal bych si klidně ještě dvě sezony. Saga Norénová a Dale Cooper (Twin Peaks) jsou pravděpodobně nejlíp napsané seriálové postavy.

Tenkrát v Americe (1984)

Viděl jsem 3 a půl hodinovou verzi a stejně jsem měl pocit, že tam něco chybí. Musim si sehnat režisérskou verzi.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Minimálně o třídu lepší než původní filmy. Větší napětí, vtip a triky (to se dalo předpokládat). Sam Raimi nechal všechno, co se ve filmovém průmyslu naučil, ve svém znovuzrozeném kultu. Fanoušci si při sledování mohou přivodit orgasmus, ale já zatim nechávam na čtyřech hvězdách. Bylo tu pár zbytečných a suchých míst. Těšim se na druhou řadu a nebudu se bát zvednout na plný počet.

Lesní duch (1981)

Kultovní sérii Evil Dead jsem začal sledovat jen kvůli tomu, že se chystam na seriál Ash vs. Evil Dead. Mírně zklamán triky, na kterých se zub času podepsal strašně moc. Tudíš jsem film přestal brát vážně a nepřišel mi dobrý už ani jako komedie. Narozdíl od svých pokračováních, ale měl ještě nějakou atmosféru a člověk pociťoval i hrůzu. Druhý film je víc komedie a třetí díl mi asi v polovině přestal úplně zajímat.

Třída - Život poté (2010) (seriál)

Prvním 3 epizodám o Josefovo rodině, třídní učitelce atd. se nedá nic vytknout. Pak to začalo být spíše otravné. Vše završila závěrečná epizoda, která dopadla nepravděpodobným rozsudkem a ještě víc nepravděpodobným milostným vztahem.

V objetí ďábla (2015)

Od Amenábara jsem čekal poutavější thriller, ale i mistr tesař se občas utne. Přitom se dala, s jeho talentem a áčkovým obsazením, více rozvést metoda regrese a hlavnímu hrdinovi mohlo víc hrabat. Film neurazil ani nenadchl.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Tarantino a Iňárritu vědí, že jsme si letos zimy moc neužili a tak natočili své filmy (Tarantino - Osm hrozných), z kterých leze zima za nehty. V Osmi hrozných se mluvilo až moc a tady se projistotu nemluvilo skoro vůbec. Oba filmy mají minimálně 30 minut zbytečný vaty, ale The Revenant u mě těsně vítězí, protože je přece jenom napínavější a Emmanuel Lubezki je génius.

Peklo v řetězech II (1993) odpad!

Tak nějak jsem nikdy nechápal, proč vznikal tento druh filmů. Po pár minutách mi přestalo zajímat, co se děje na obrazovce. To znamená, že ani erotika za moc nestála. Jediný světlý moment byla automobilová honička, jak z jiného filmu.

Tři bratři (2014)

Vlk má místo čenichu zobák. Nebyl to náhodou mravenečník? Kdybych neměl po štedrovečerní večeři, určitě by mi zaskočila kost.