Griffinovi (1999) (seriál)

Tenhle seriál dlouhou dobu plnil velmi důležitou funkci - bez skrupulí si dělal srandu ze všeho a ze všech: z 11.září, zavraždění JFK, z rakoviny, holokaustu, z potratů, z domácího násilí, ze starých, z mladých, z černých, z teplých atd. Byl nepředvídatelný a nestaral se o pocity ostatních, čímž vystoupil z řady frigidních politicky korektních seriálů. Humor je blízký filmům Davida Zuckera, který také na seriálu spolupracoval. Některé díly, písně a momenty jsou legendární (Multiverse díl, prom night dumpster baby, Star Wars parodie). Je těžký hodnotit ten seriál jako celek, protože bohužel běžel příliš dlouho - déle než zamýšlel jeho tvůrce. Nejspíše kvůli tlaku producentů, kteří nechtěli přijít o dojnou krávu. A tak přišly kompromisy, recyklované nápady a různé blbosti (ve 12.sérii dokonce nechali zabít Briana). Family Guy se pomalu zařadil mezi tucty vyčpělých seriálů: Simpsonovi, Futurama, Dva a půl chlapa, Community. Prvních 7 sérií je koukatelných.

Ostrov hrdlořezů (1995) odpad!

Další z řady filmů, které nevznikly za účelem pobavení diváka, nýbrž za účelem zaměstnat producentovu / režisérovu ženu. Patří se např. série Underworld s Kate Beckinsale nebo Resident Evil s Millou Jovovich. Ale z nějakého mně nepochopitelného důvodu lidi na Underworld i RE chodí, zatímco Ostrov hrdlořezů byl propadák.

Já, robot (2004) odpad!

Nesnesitelně stupidní.

Vysoká hra patriotů (1992)

Čeští filmoví distributoři si vždy cizí filmy pojmenují, jak chtějí. Za nejzpackanější názvy považuji Počátek, Nelítostný souboj, Smrtonosnou past nebo Olověnou vestu. Zde přidali ve srovnání s doslovným názvem slovo "Vysoká", což by mělo naznačovat nějakou skutečně promyšlenou a překvapující zápletku. Bohužel je to falešná reklama. EU by takový název v žádném případě nepovolila. Jedná se o bezduché a zbytečné vyřizování účtů ve stylu: "Zabil jsi mi bráchu, zabiju ti rodinu" "Zkusil jsi mi zabít rodinu, zabiju tě." "Zkusil jsi mě zabít, zabiju tě."

Rodinný podnik (1989)

Film zabývající se mužskými záležitostmi - vztahy mezi otci a syny a jejich přístupem k životu. Klade divákovi otázky: Je možné se vyhnout nebezpečí nebo k životu prostě patří? A stojí takový vykastrovaný život vůbec za to? Tyhle témata jsou aktuální pořád. Poctivý film z upřímnější doby se Seanem Connerym v roli superděda.

Terminál (2004)

Lidé jsou společenští tvorové, ale organizace jejich společností není zdaleka ještě vyřešená. Politické organizační otázky (přísný sociální stát vs svobodný ekonomický systém) lze vystihnout jednoduchou otázkou: "Může člověk být zodpovědný?" či "Jsou lidé dementi?" Protagonista tohoto filmu podniká zbytečnou cestu do cizí země bez nejmenší znalosti jazyka. Je nezodpovědný. Plýtvá časem a řídí se dementními nařízeními a cizími pravidly. Další levičáckej bullshit s Tomem Hanksem.

Houdini (1953)

Velmi volné zpracování Houdiniho života bez nějaké nosné kostry. Ani pořádný příběh to nemá. Pouze sexy mladý lidi v hlavních rolích.