Mumie se vrací (2001) odpad!

Pokračování ve stylu Návrat Do Budoucnosti - udělat to stejně, ale trochu jinak. Bohužel to vůbec nefunguje. To, co známe z jedničky, je okoukané, a všechno nové je hrůza. Mnohem více prostoru dostávají vedlejší postavy - mezi nimi také 10 leté dítě, což je polibek smrti pro téměř každý film (Star Wars: Epizoda 1). Příběh je blbost, oproti jedničce je sled událostí a způsob, jakým se "naši hrdinové" dostanou do středu zájmu a akce, 100% umělý a násilný. Nebrat.

Kurýr (2002)

Od první chvíle nic nedává smysl. Může se zdát, že je to film jen na efekt. Že je to jen taková pohádka pro muže - hýčkat si svoje vymazlený fáro, machrovat v něm po městě a ještě za to dostat zaplaceno. Jenže fáro za chvíli vyletí do vzduchu a Jason následně rozpoutá akci, která prostě fakt stojí za to. Režisér, Corey Yuen, je Jackie Chanův kamarád a umí stejně dobře - dokazuje to geniální scéna v autobusové garáži.

Charlieho andílci (2000)

Tohle není film stvořený pro oscarovou porotu, nýbrž čistě pro pobavení. A je přesně takový, jaký má být! Má bláznivou premisu, nebere se vůbec vážně a naopak si dělá sám ze sebe srandu. A hlavně netlačí žádnou ideologii. Tři hlavní protagonistky jsou nad věcí, očividně si to užívají a mají mezi sebou chemii. Tempo je rychlý, akce je strhující, je to prostě dobrá zábava. A Bill Murray je už jen třešnička na dortu. Člověk rozhodně nemusí být člen menzy, aby si tenhle film užil, ale snad jen chudák ho musí brát vážně a hejtovat.

Neúplatní (1987)

Povedená gangsterka a vynikající výkon Seana Conneryho. Poselství filmu je podobné, jako u běžné české pohádky s hloupým Honzou. Jim Malone (Sean Connery) je vlastně kouzelný dědeček, kterého hlavní hrdina (Kevin Costner) náhodou potkává a rozdělí se s ním o buchty. Ten mu za to pomůže splnit zdánlivě nemožný úkol. Jak? Za prvé: odstřihnout se od kompromisní společnosti (zkorumpovaných policajtů). Za druhé: poslat ženu a děti pryč. Pak teprve se dá něčeho dosáhnout. Tohle mgtow poselství je patrné hlavně v porovnání s dnešní produkcí. Např. ve filmu je až nápadně často vyřčeno "It's nice to be married/ It's nice to have a family", čemuž pouze Jim Malone (Sean Connery) odvětí "If you can stand the pain". Jeho postava je učebnicový příklad pozitivního muže, on vlastně vše zařídil a rozpohyboval. Když je na scéně, tak má příběh spád. Dnes musí být všechny filmy "family friendly", podlézají především ženám, tak je fajn vidět něco jiného.

Mumie (1999)

Jednou byl jeden velekněz Imhotep, který byl tak zamilovaný do jedný paní, že by kvůli ní i vraždil. Trestem za vraždu tehdy nebyla elektrická židle nebo něco rychlýho, ale pohřbení zaživa s masožravými brouky, kteří ho sežerou, ale zároveň nějakým způsobem zůstane trestanec naživu. Tohle kouzlo zároveň trestanci dodá ohromné nadpřirozené síly, které by mohly ohrozit ceý svět, kdyby se kdy dostal ven ze své kobky. Zároveň ale mumie neobživne, dokud se nepřečte specifická kouzelná formulka. Zároveň je ta formulka napsaná v knize odložené ve stejné hrobce, kde je také obrovský zlatý poklad. A proto zároveň na hrobku dává už několik tisíc let pozor Bratrstvo nočních hlídačů, ale je jich jen pár a možná jsou z toho sluníčka už dezorientovaný. Když přijdou lovci pokladů, tak je nejdřív chtějí zabít a pak si to rozmyslí a řeknou jim: "No tak si tu teda buďte, ale hrajete si se silami, o kterých nic nevíte" a bez dalšího vysvětlení zas odjedou. Když mi bylo 12, tak jsem z toho skákal po zdi nadšením. Teď vidím, že příběh je trochu rozporuplný. Přesto se mi film stále líbí, má prostě náboj, spád a vynikající soundtrack, který si lze pustit jen tak - třeba k práci. Velkou roli taky hraje i arzenál historicky přesných střelných zbraní, i když jimi postavy po sobě pořád míří jak děti hrající si na kovboje.

Král Škorpión (2002)

Herkules s Kevinem Sorbou, Xena - princezna válečnice, Barbar Conan. Producenti seženou pár sexy lidí, vyjedou s nima kousek za L.A., navlíknou je do kůže a točí se. Tenhle spin-off od Mumie (1999 & 2001) hodně opisoval od Barbara Conana, ale není nakonec vůbec špatný. Dwayne Johnson má charisma, dává lidem přes hubu, vyspí se s krásnou čarodějkou.

Predátor (1987)

Proč je to tak skvělý film? Je to příběh, tempo, hudba nebo Arnoldovy hlášky? Možná je to i tím ne zcela skrytým plot-twistem. Film začíná jako běžný americký akční film - střílení dovedené až k bizarnosti (rotační kulomet). Ale postupně se role obrací a skupina elitních vojáků je lovena lépe vybaveným mimozemšťanem. Nakonec zbyde jen protagonista, který si sáhne na úplné dno a až ze zoufalství zahodí tu svou střelnou zbraň, umělý lidský nástroj ničení. Zároveň zahodí i velkou část svého oblečení, symbol lidského studu a přetvářky a s otevřenou náručí přijme bahno světa, splyne se svým okolím a teprve tak se stane vyrovnaným soupeřem mimozemšťanovi, který sice také dokáže splynout, ale pouze uměle díky svému vybavení. Přece jen je v tomto světě vetřelec a proto je vyvržen. Je to v podstatě taoistický a enviromentální film v rouchu akčního filmu a z dnešní perspektivy se zdá skoro jako zázrak, že něco tak povznešeného natočili sami američané.

Sexuální výchova (2019) (seriál) odpad!

Nevím jistě, jestli jsou tvůrci tohohle seriálu banda feministek a homosexuálů, ale natočili seriál, ve kterym chlapi zoufale chtějí po ženách vztah, zatímco ženy jsou ty nadržený, chtějí jen sex a vztahům se vyhýbají; kde černoši jsou skvělí otcové, běloši naopak mizerní a o něžné, citlivé a zranitelné chlapce se dívky pomalu perou, zatímco jediný cisgendered white male na škole je v každém dílu ponižován. Prostě další popkulturní feminacistická propaganda.

Cesta do Ameriky (1988)

Je to taková silně blue-pillová pohádka ze světa, kde se muži v životě skoro nemusí snažit. Je jedno, jak jsou úspěšní, vždycky snadno potkají krásné ženy. Konkurence skoro neexistuje a když ano, tak je to namyšlenej šamponek. Stačí tu holku pozdravit a chvíli si poslechnout její problémy. To je vždycky klíč k její vagíně. Prostě stejný sci-fi jako že si bohatej podnikatel nabrnkne prostitutku nebo prostá holka díky třem oříškům sbalí prince. Nad vodou to drží charisma protagonisty.