Holičství 3: Nový sestřih (2016)

Černoši jsou ti největší rasisti. A Nicki Minaj patří do plastu. To je asi to jediný, co jsem si z tohohle zbytečně dlouhýho filmu s jednoduchou a naivní zápletkou odnesl.

Alois Nebel (2011)

Film o samotě. Je bohužel trochu moc dlouhý a nic moc se tam neděje. Navíc skončí bez vysvětlení některých událostí. Forma animace se po pár minutách okouká.

Intimní osvětlení (1965)

Takový prázdný a přitom příjemný film. Srší z něj ta ospalá letní venkovská atmosféra. Zvláštní, těžko popsatelný vibe, jak ušitý na promítání na filmovém festivalu.

Ukradená vzducholoď (1966)

Srdce diváka určitě zaplesá nad fantastickými nápady. Příběh o kamarádství, dobrodružství, vytrvalosti. Je tu souboj dobra se zlem, ale záporák tu na rozdíl od amerických filmů nespadne z mrakodrapu do řeky s krokodýli, nýbrž jsou záporné postavy zesměšněny a zlo rozpuštěno. Poctivý film pro všechny. Jemnou duši zamrzí jen zabití nosorožce a týrání žraloka.

Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

MacFarlane začal celkem dobře, ale pak do toho přišla vážná milostná linka a celej film rozpoltila. Chtěl bych, aby se držel jen jednoho: buď 100% retard / fekál / nevkus nebo 100% romcom.

Povolení zabíjet (1989)

Uvěřitelný, svěží film a i pořádná Bondovka. Bond zběhne ze služby a dá si malej atentát na záporáka. Několikrát se dostane do úzkých a pomůže mu jen náhoda nebo Bondgirl, která je tentokrát opravdu skvělá. Je to něco jinýho, než filmy s Connerym nebo Moorem. Tvůrci si naštěstí udělali svůj vlastní film a nevázali se na minulé díly.

Normálka (2009) (seriál)

Cartoon Network překvapuje svojí produkcí zaměřenou na adolescentní konzumenty lehkých drog. Drama, blbost, akce, humor. Jeden díl trvá 10 minut, takže většinou má spád. Nicméně časem trpí stereotypem.

Star Wars: Síla se probouzí (2015) odpad!

Recyklovaná epizoda IV? Ne tak úplně. Luke byl normální kluk, který přišel o všechno a postupně objevoval svůj potenciál hrdiny. Místo toho tu máme Mary Sue, která nemá žádné problémy, klidně se ubrání i přesile několika urostlých mužů, má obrovský talent, nepotřebuje žádného učitele a nedělá chyby. NUDA. To ostatní je víceméně recyklát z epizody IV: hvězda smrti, pár starých známých vedlejších postav a několik dalších rasově, genderově a sociálně vyvážených pěkně podle Disney normy.

Volný pád (1993)

Příběh, který lze brát jako kritiku společnosti - veskrze nespravedlivé, toxické a nemocné. Ta první, větší část příběhu se mi zdá velice dobrá - jako svěží vítr nad zatuchlým woke pro-systémovým filmovým rybníkem. Protagonista už má prostě dost lží, pro něj nevýhodných vztahů a padá do cynismu / otrlosti - což je vše naprosto pochopitelné a spravedlivé - hluboce s ním osobně soucítím. Proto mi přijde konec příběhu naprosto nepatřičný - tvůrci protagonistu hodí přes palubu jako psychicky narušeného a nenapravitelného záporáka, čímž vlastně na poslední chvíli dělají naprostou 180° otočku ve vyznění celého filmu: "bílý pracovitý heterosexuální muž, co měl dost svého otroctví a pokusil se sundat okovy, byl zneškodněn, můžeme jít domů koukat na televizi a platit daně a běda aby kdokoli protestoval, protože to je známka psychopata, co chce zabít svou rodinu" - a to je argument šikmou plochou (slippery slope).