• Pohádka

Blade (1998)

Tohle moderní zpracování upírské tématiky mi vůbec nesedlo. Zvláště příběh ve mně vzbuzuje dost negativní reakce a forma podání na tom není o mnoho líp. Co bez komentáře chválím je výběr hudby, který perfektně dokresluje akčnost filmu. Přijde mi to jen jako umělá nenápaditá slátanina.

Pasti, pasti, pastičky (1998)

U tohoto filmu opravdu nevím, zda jde o komedii či tragedii a v tom vidím jeho největší slabinu. Na jednu stranu mi počínání hrdinů přijde vtipné, ale než se na mé tváři stačí objevit úsměv, je okamžitě rušen hrůzou situace, která není ani trochu k smíchu. Navíc se pro mě nikdo nestal běžným sympatickým hrdinou. Všichni byli nějak špatní, a nebo alespoň něčím divní tak, že ve mně vřelé sympatie nedokázali vyvolat. A tento pocit mám z celého filmu - nesedí mi.

Samotář v Seattlu (1993)

Velice půvabná romantika s lehkým vtipem, jejímiž nejcenějšími přednostmi je výtečné herecké obsazení. Ačkoli jde o sladkou pohádku (je důležité to tak brát, jinak si holka vypláče oči, zatímco se její přítel unudí) ztvárněnou již na mnoho způsobů, rozkošný Tom Hanks ji činí jedinečnou.

Nekonečný příběh (1984)

Jde jednoznačně o můj nejoblíbenější německý film, a to již mnoho let, takže ani nebylo možné volit jiné než nejlepší hodnocení. Dříve to pro mě byla pouze pohádka, ale nyní mi dává mnohem víc. Za velice silným příběhem se skrývá ještě silnější myšlenka, která je opravdu překrásná a dojemná. Vlastně se mi to teď líbí ještě víc, když si mohu opravdu vychutnat každičkou část filmu. Škoda jen, že další 2 díly už s jeho dokonalostí nemají nic společného. A na závěr nemohu nepochválit hudbu, která mi v uších zní asi od Bastienova věku.

Muži v černém (1997)

Jedna z nejzdařilejších amerických komedií posledních let. Originálním způsobem si pohrává s tématikou mimozemšťanů žijících mezi námi. Má to opravdu pěkný vtip, skvělé hlášky a příběh vychytaný do detailu, navíc Smithovi ta role vážně sedne. Stejně jako na poprvé se bavím i teď.

Všechno za život (1996) (TV film)

Jeden z oněch nevýrazných filmů, co jen vyplňuje denní program. Nijak moc propracovaný příběh o ženě, jež během krátkého momentu ztratí vše, pro co žila. Je to sice dojemné, ale tím kyčovitým všedním americkým způsobem.

Krycí jméno Donnie Brasco (1997)

Zajímavý pohled na mafii, který nestojí jasně proti ní, spíše vás utváří členem své rodiny stejně jako výborného tajného agenta Johnny Deppa, který také neodolává přátelství s Al Pacinem, druhou perlou filmu. Škoda jen, že konec je tak náhlý a není propracovanější, že celý děj pouze vyšumí.

Malé životní etudy (1970)

Nehledejte tu divoký děj, jelikož tu najdete jen příběh jednoho života, který ztratil ponětí o svém smyslu. Čirou náhodou je jeho majitelem Jack Nicholson, který už tehdy zazářil v roli, v níž je možné najít mnoho společného s dalšími, čili vhodné pro něho. Ukázal to na muži, který skrývá svou beznaděj, zoufalství, samotu za sobectví a zlobu k lidem - zatím jen náznak bláznovství:).

Armageddon (1998)

Už jsme se s Armageddonem potkali mnohokrát, ale stále reaguji stejně, jako když to bylo poprvé. Zasměju se zdařilým vtipům, užívám si dokonale vybraného hereckého obsazení, od poloviny si začnu utírat slzy, a pak ještě několik minut po skončení v plném dojetí přemýšlím nad životem až nakonec opětovně vyřknu chválu zdařilému velkofilmu, u nějž nepochybuji nad důvodem natočení.

Mumie (1999)

Můj první dojem tehdy utvořený v kině byl velice pozitivní. Líbil se mi humor, efekty i celá honba za můmií. Naše druhé setkání už ale nebylo tak vřelé. Film už mi neměl víc co dát, vše vyčerpal pro první pohled a teď mi jen příliš připomínal trilogii Indiana Jonese.