Black Cat (1991)

Totální děs. Prvních pár minut na benzínce to ještě tak úplně nevypadá, ale tohle je suverénně nejhorší remake brutální nikity na světě. Posledních dvacet minut jsem už skřípala zubama kdy už to konečně skončí a fakt tomu nepomohlo ani trochu zvláštní oklešťování a zjemňování původní verze pro čínskej trh jako třeba že nikita nebo spíš teda catherine neodpráskne policajta protože by byla sjetá jak starý gumy a podobně. Hrůza hrůzoucí prostě a to jsem ani nevěděla předtím že jeto remake nikity a myslela jsem že to bude dobrý :).

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Prvních deset minut vypadalo jak kdyby to měla být nějaká blbost pro hipstery, takže jsem začala mít dost obavy, ale naštěstí se to úplně změnilo a v druhé polovině to už byla výborná parodie na hipstery a indie děcka, kde navíc byla spousta odrazů dnešní populární kultury a populární "indie" vlny :). Michael Cera byl zase takovej ten typickej jarin, kdy v těch prvních deseti minutách byl dost otravnej, ale jak se zlepšil film, tak se zlepšil i Cera se svou postavou. Mary E. Winstead byla taky dobrá, i když hrála docela takovou krávu. Takže nakonec to byla velká zbava na téma scott pilgrim vs. mainstream vs. indie hipsteři vs. běžná realita světa :). A obrazově a zvukově to bylo moc pěkný a to zvlášť proto, že všechny ty efekty a barvičky tam nepůsobily rušivě a podařilo se jim ty efekty sladit se zbytkem tak, že to vypadalo dost přirozeně i přesto jak to bylo ulítlý :).

Elvis nebo Samuraj? (1998)

Sovětskej Rock'n'roll je fajn, ale jinak to bylo tak trochu o ničem, což moc nezachraňoval ani ten cool nápad s rock'n'rollovým samurajem. Kameraman byl prvních tak deset minut totálně v kaši, jinak si to nedovedu vysvětlit, ale pak naštěstí už vystřízlivěl, nebo na zbytek filmu najali nějakýho abstinenta, ale každopádně to jinak bylo docela fajn a i ta závěrečná pointa byla docela veselá, takže se na to dá v klidu kouknout a to zvlášť pokud se někomu líbí takový na hlavu padlý béčkový náměty odrážející nějakou určitou popkulturní epochu jako to dělala třeba Barbarella nebo tady tohleto :). Bohužel ale ten dvojník Guye Pearce není sympatickej tak úplně od začátku, někdy se to snaží být cool strašně křečovitě, někdy je to utahaný, někdy trochu divně technicky provedený, ale někdy je to zase přesně naopak, takže to nakonec aspoň na tu trojku je :)

Mlha (2007)

Viděla jsem tu černobílou režisérskou verzi a hlavně v poslední čtvrtině to bylo dost hustý. Asi to ten Darabont fakt umí zpracovat ty lidi tak uvěřitelně v takovéhle situaci :). A v barvě bych asi ty zvířátka nakonec ani vidět nechtěla, protože ta černobílá tomu dávala hodně a to nejvíc na tom úplným konci, kterej byl tak úžasně zoufalej obrazově, zvukově a hlavně dějově, že kdyby to bylo v barvě, tak by to asi nebylo ono a hlavně takhle podobně má správnej hororovej konec vypadat, takže tutová pětka, i když to tak nejmíň polovinu filmu nevypadalo. A taky bylo fajn, že měl režisér cit pro takový ty typický kingoviny typu náboženská fanatička nebo člověk co vzhledem moc nevypadá na přeborníka ve střelbě a podobně, aby to ale přitom nevypadalo nějak trapně :)-

Kvílení vlkodlaků (1981)

Howling 2 byla vtipná blbost s ninjakrytinářem a podobnýma věcma, ale první howling si jakože svou vážnost dokázal udržet, akorát se dost vlekl. Na to že je to tak krátký z toho šlo docela spaní a to hlavně v první půlce, kde se skoro nic neděje. V druhé půlce to zase přehánějí s maskama a animovanýma figurkama a zase pěkně vlekle. Snad v žádným filmu se vlkodlak neproměňuje tak pomaloučku jak tady :). Skoro to teda bylo na ** ale ten konec to vytáhl dost, protože byl vtipnej a byl tam i Wookie s čumáčkem :).

Zátah: Vykoupení (2011)

Tak nevím, občas to vypadalo, že pár kaskadérů si asi ponese trvalý následky z toho, co se v tomhle filmu dělo :). Děj skoro žádnej, vlastně jen nějaký základní rámec toho, že prostě zásahovka vlítne do drogovýho činžáku a pak už jde jen o to, kdo z něj vyjde míň zmlácenej :). O co to je míň elegantní oproti ongbaku o to je to krvavější a surovější, takže nevím, jestli nějakej podobnej film se tadyhle tomu serbuan mamutovi vyrovná v tomhletom :).

Dredd (2012)

Haha :) tohle je ten opravdovej návrat toho poctivýho akčního filmu, kde se zbytečně nežvaní a hlavně takhle má vypadat soudce Dredd :). Chceme vidět víc takovýhohle Dredda, když už to teda samo navnadí na víc a trochu to i působí jako pilot pro seriál s Dreddem a tou holkou, která se potřebovala naučit, že se šmejdem se nevyjednává :).

Batman: Návrat Temného rytíře, část 2. (2013)

Totální nálož stejně jako v komiksu, i když ten byl ještě o trochu hustší v těch nejzásadnějších scénách. Podrobnější komentář to nepotřebuje, protože tohle prostě navždycky bude to nejlepší, co kdy s Batmanem vzniklo.

Warrior (2011)

Tenhle Warrior má náběh na takovéto klasické drama o rozhádané rodině, kterých je všude plno, a které skončí v nějakém tom srdceryvném patosu a v dojímavých proslovech a podobně, ale tohle je velmi svěží zaprvé v tom, že rodinné drama spojuje se sportovním žánrem a to ještě ke všemu s dost drsným sportem, a za druhé v tom, že se tomu slzopudnému patosu úspěšně vyhýbá. Warrior je totiž mnohem upřímnější než běžná dramata o nefunkčních rodinách a ve výsledku mnohem opravdovější a to se týká i té sportovní části, která je na filmu právě to nejlepší. Nejspíš není úplně přímo realistická, ale každopádně není založená na nějaké akrobacii a filmovosti a tím je uvěřitelnější, ale hlavně tímhle a taky svým úžasným tempem graduje právě tu rodinnou část, která díky tomu nakonec vyzní mnohem upřímněji než jak by to dopadlo, kdyby šlo o něco úplně jiného :). Prostě pecka a není to třeba nijak zvlášť ještě rozvádět snad až na to, že bitky v ringu jsou vynikající a napínavě natočené a taky, že fotky tady v galerii jsou strašně zavádějící, protože když člověk vidí toho Toma Hardyho v pohybu, tak je mnohem nabušenější než jak vypadá na obrázku a stal se novým favoritem o titul nejhrozivějšího svalovce ve filmu :). A taky si tu zahrál nejspíš svou nejlepší roli zatím :).