Rozsudek smrti (2007)

Tenhle film mohl být totální pecka, kdyby se zbavil chvilek, kdy se snaží být děsně moderně "cool". To tam prostě nepatřilo, takže kdyby hipsterindiealternativní songy a lítání kamerou nechali napokoji a místo toho to udělali ještě vážnější a temnější, tak by udělali líp. Jinak to ale bylo super, ale fakt mě zamrzelo, že je na tom tak znát, že to prostě mohlo být mnohem lepší.

Zkrat (2011)

Co se mi líbilo byla ta atmosféra podobná starým britským krimi jak třeba s Michaelem Cainem a takovýma a taky se mi líbily velmi realistické akční scény, kde to funguje i když u toho nedělají přemety jak někde v hongkongu :). To asi bude hlavně tím jak perfekcionisticky to natočili. Ale hlavně mě překvaplo, že taková ostrá bitkařka z ringu může vypadat i pěkně a nehrát úplně nějak příšerně, i když na ní bylo vidět, že je to poprvé, kdy musela doopravdy hrát :). To pomalý tempo není žádná katastrofa, když od toho filmu člověk nečeká nějaký střílení v každým záběru :), je to mnohem spíš jak realistickej ženskej James Bond :).

Pan Nikdo (2009)

Hledá se Nemo 2: Ztracen v Twin peaks.

Americký zločin (2007)

Ellen Page byla super jako obvykle a druhá půlka byla velmi silná, ale důvod proč tomu dáme čtyřku je ten, že zezačátku to bylo takový ospalý, což by tak úplně nevadilo, ale hlavně že se celou dobu snaží v divákovi budit soucit i s tím monstrem a všema okolo co se na tom podíleli a vytvářet dojem, že za to tak úplně nemůžou, což je fakt otrava. Vážně to kazí vyznění filmu, když v každé druhé scéně cpou do diváka, jak ona vlastně je vynervovaná z toho jak nemá peníze a blabla a ty děcka zase neví co dělají a podobně, jak kdyby to snad mělo nějak omluvit to co udělali. Obzvlášť divný to je, když jde o film podle skutečné události.

Experiment (2010)

Adrien Brody je sympaťák jako vždycky a Forest Whitaker to zvládal docela dobře, ale jeho postava zas byla nějakým divným způsobem napsaná, takže to nevyznělo tak jak mělo. Rozhodně ne tak jak v původním německým experimentu. Navíc to tady nějak divně hrotili úplně do ztracena tím jakým způsobem změnili závěr a vyznění celého filmu. Navíc do toho ještě jako tak trochu zvláštně pojatá postava nácka, ke kterýmu snad má mít člověk sympatie právě skrze to že je to aktuální nebo bývalý nácek? To je trochu divný :).

Zen (2011) (seriál)

Rufus Sewell absolutně bezkonkureční. Když tohle člověk vidí, tak se diví jak je možný, že mu dávají prostor jen v takovéhle malé produkci. Ale hlavně jsou to tři super příběhy s chytrým scénářem a dialogy a především s překvapením a napětím, jejichž absenci už teď spíš v nových napínácích a detektivkách maskují vtipama nebo vizuálem. Vtipy a vizuál ale jsou i tady a všechno to zapadá do velmi chytrého a napínavého celku s výbornými herci v hlavních rolích :).

Příběh jeptišky (1959)

Původně jsem chtěla dát jen ***, protože to nic zas tak extra nebylo, ale za poslední záběr tam ještě tu hvězdičku dáme. Navíc když je to Audrey Hepburn :). Jinak to i dějově a vyzněním prostě bylo tak napůl, protože prostě to vypadalo jak kdyby nevěděli, na které straně teda má být ten důraz :).

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Tohle není Silent Hill. V prvním filmovým silent hillu si sice vymýšleli blbosti a odkláněli se od předlohy, ale tohleto už je mimo. Tady prostě režisér a scénárista v jedné osobě viděl, že v silenthillu prostě problikává "normální" svět a pekelnej svět a děje se to kvůli městečku Silent Hill, kde mají takový sektáře s takovým symbolem s kroužkama. To bylo asi tak celý :). Prostě úplný nepochopení toho proč a jak se ten svět přepíná a dalšího fungování Silent Hillu včetně vztahů mezi postavama. Mám takovej dojem, že to prostě Michael J. Bassett akorát přečetl na wikipedii a pak si podle toho něco vymyslel, jinak prostě si nedovedu vysvětlit toho mimózního Vincenta nebo tu šaškárnu s Leonardem. Nebo prostě už jen ten fakt, že i každá potvora v silenthillu a její podoba se odvíjí od něčeho jiného než jen od toho aby prostě vypadala co nejvíc jetě :). Po neuvěřitelným závěrečným boji jsem už pak čekala, že se prostě mlha rozestoupí a na SilentHill zasvítí sluníčko :). By se dalo mluvit prostě o každé jednotlivé scénce takhle, protože jako skoro je to takový "cameo" všech možných postaviček ze silent hillu 3 spojených nějakým laciným a narychlo vymyšleným dějem, ale když teda zapomenem na to, že se to jmenuje Silent Hill, tak je to docela v pohodě horor a na současný hororový poměry je i zajímavý hlavně obrazem, i když to teda krade ze silent hillu, ale právě díky tomu, že je úplně mimo, z toho vlastně dělá takový trochu vlastní styl :). Jakože takovýto "vykrádání" za účelem vzniku nějakého nového slepence na styl postmoderní umělecké tvorby :).

Amer (2009)

Já jsem nejdřív myslela, že je to jakože nějaký vraždění, než jsem koukla na ten film, abych teda zjistila, že je ten film vlastně úplně o něčem jiným :). Každopádně to mělo úžasný obraz a zvuk a celkový pěkný retro styl, do kterého patří i výběr lokací, kostýmy, hudba a i výběr herců a hlavně hereček. Takhle se tvůrcům podařil neuvěřitelný kousek s filmem, který je prakticky bez děje a jen předvádí několik scének spojených určitým podtextem, ale přitom to není ani trochu nuda. Prostě moc krásně natočené, ale čtyřka to je protože zaprvé neznám žádný giallo a za druhé protože díky tomu že to není zrovna jako klasicky vyprávěný děj, tak mi v tom asi něco unikalo, ale třeba se to zlepší s dalším kouknutím :).

Kotoko (2011)

Těžko se do toho dostává. Shinya Tsukamoto chtěl natočit film o osobnosti své oblíbené zpěvačce z jejího pohledu, jakože "z jejího světa", takže kdo o zpěvačce Cocco nikdy neslyšel, jako já než jsem viděla tenhle film, tak ten to asi moc neprohlídne :). Další podstatná věc proč to není zrovna úplně přístupný je to, že je to jak kdyby to točil Sion Sono, asi na způsob Noriko's dinner table. Takže je to nakonec asi nejneprůhlednější Tsukamotův film, protože člověku asi docela potrvá než si uvědomí na co se to dívá a pokud nezná přinejmenším nějaká základní fakta o té zpěvačce, jako třeba že se potýkala s psychickými problémy, tak teprve až po kouknutí na interview s Tsukamotem, kde vysvětlí co a proč chtěl točit včetně nějakýho toho vlastního vkladu jako tématu strachu z války, asi bude mít divák aspoň trochu jasno :). Jinak ale Cocco hrála svoje filmové alterego Kotoko docela dobře :). Nevím teda nakolik hrála a nakolik prostě předváděla sama sebe, ale každopádně Kotoko ve filmu byla úplně nepředstavitelná hysterka :).