• Thriller

Schindlerův seznam (1993)

Neeson super, ale jinak strašně slabé, Spielberg nemá smysl a cit pro velké scény, nulové emoce, nezáživné, hudba unylum neexistikum. Že válka byla zlo, ví každý i bez tohoto filmu. Mne to nijak neoslovilo a většinu času nudilo.

Ex Machina (2014)

Uspávací sci-fi se spoustou nepochopitelností a nesmyslů, jejichž seznam je delší než moje ruka. "Hlavní" "hrdina" Caleb vyhraje ve firemní loterii první cenu - týden na chatě se svým šéfem. Vskutku to, o čem každý zaměstnanec sní. :-D Oba se hned spřátelí, všechno je "cool" a Caleb je odvázanej. Pokecá s androidkou, u pivka pokecá se šéfem a toto stále dokola. Všechno je "cool", androidka je "cool", Caleb je odvázanej. Antichemie mezi mužskými postavami naprosto geniální. Jestli úmyslně, nebo oba herci neumí hrát, netuším. Dialogy dementní. Co chtěli autoři říct scénou, ve které si Caleb rozřeže ruku, to pro mne zůstává záhadou jako páty Eukleidův postulát. Alicia Tumraider hraje jako vždy super, má projev. Mužští herci mají taky projev, ale pouze debility a prkennosti. Jejich herecký "koncert" mě několikrát domhnall k smíchu. :-)

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Nebýt to tak šíleně překombinované, tak to mohlo být dobré. Výjimečně souhlasím s POMEM: "zvládáme chápat základní dějovou linku, ale v pointách jednotlivých zvratů se beznadějně ztrácíme". Naši hrdinové jsou chvilku super smart, aby vzápětí dělali školácké chyby. Pegg není tak hrozný, jak jsem čekal, že zase bude. Rhamesovi se ve tváři nepohne jediný sval, přesto některé scény dost přehrává. :-D Cruise, Ferguson, Kirby herecky dost dobrý. Ethanol Hunt, Solomon Hovn a boj o tři bowlingové koule z plutonia. Trojka smyslných žen (i když Michelle SourceCodeová se drží trochu zpátky), směsice (více či méně) nesmyslných honiček a soubojů každého s každým, při jedné honičce si Ethanol Hunt zle zhuntuje pravý kontík, ale je to kabrňák a běží dál, závěrečná vrtulníková honička, kdy záporňák Cavill honí Ethanola, ten se schová v mracích, pak vyletí a najednou honí on Cavilla. :-) Ale ta závěrečná pasáž je solid.

Pád Bílého domu (2013)

Takže si to shrňme: Severokorejský vojenský bombardér si vesele lítá nad Washingtonem D.C. a teprve když je na dohled Bílého domu, začnou se mu věnovat dvě F-šestnáctky. Korejský pilot zmáčkne nějaký čudlík a je po problému. Paráda. Tou samou dobou probíhá v Bílém domě návštěva jihokorejského premiéra, v jehož doprovodné družině se mimo jiné nachází severokorejský megaterorista s bandou kumpánů. Prověrky se nedělají, do Bílého domu se pustí prostě každej. Pohoda. Agenti chránící prezidenta jsou taky špička. Ozbrojeni krátkými zbraněmi proti palbě z těžkého kulometu vybíhají z budovy ven na volnou plochu a padají jak kuželky. Poslední dva pochopí, že měli zůstat v domě a ustupují. Kolem hlavy jim lítají kulometné střely, ale místo toho, aby se co nejrychleji schovali za zeď, pečlivě za sebou zavírají PROSKLENÉ dveře. Senza. Do toho přichází hlavní hrdina, který každou nepřátelskou akci komentuje slovem "sakra" (nejlépe ve zpomaleném záběru "saaakraaaa":-D) (omlouvám se, viděl jsem to v českém dabingu). A to je teprve začátek. Celé to má lehce televizní look a je to vyšperkováno skvostnými dialogy: Generál z Pentagonu: "...moji lidé ho smetou během malé chvíle." Hlavní hrdina: "Pane, to nebude žádná legrace. Tihle hajzlové jsou totiž pěkně drsný." Generál z Pentagonu: "Já tu mám ty největší tvrďáky na světě." Největší hvězdou filmu se ovšem stává ministryně obrany se svým "přísáhám svou věrnost vlajce spojených států amerických". White House Down byla slabota, ale proti tomuhle je to zázrak. Zbývá vyřešit záhadu, jak se do filmu dostal Morgan Freeman. Vidím to takto: Morgan se vydal na výlet do hlubokého lesa a nešťastnou náhodou šlápl na bludný kořen. Bloudil, bloudil, bloudil, až omylem zabloudil do tohoto filmu. I když on vlastně poslední dobou bloudí pořád. Olympus Has Fallen, kupte si raději Kodak nebo Minoltu. Čtvrt hvězdičky.

Captain Marvel (2019)

Při troše vypravěčské a režijní šikovnosti to mohlo být dobré. Místy zcela neadekvátní hudba, mnoho humoru a vtipů na nevhodných místech, místy přehnané. Nicméně Captain Marvel díky Brie Larson jedna z mála postav Marvelovského universa, která má hrdinství v sobě. Dokoukané se zájmem.

Tváří v tvář (1997)

Až kým som nezhliadol FACE/OFF, som si myslel, že skrátka viem pozerať akčné filmy. Ale tento shit fakt nešel vydržet dýl jak 47 minut. Hloupá akce, hloupé dialogy, nesmyslný příběh, nesmyslné chování všech postav, zbytečné scény... Odstřelovač Cage nemá dva náboje, Cage bez obličeje (čili mimo jiné bez rtů) telefonuje, oblíbená scéna, kdy se hlavní hrdina a hlavní záporňák drží navzájem v šachu tím, že na sebe zblízka míří pistolemi... Fantastický námet výmeny tvárí, elegantne zasadený do súčasnosti tak, aby nevyznel smiešne nerealisticky... LOL Pod všechny odpad komentáře se můžu podepsat, pod komentáře místních top borců, pokud jsou myšleny sarkasticky, také. Zlý Cage se snajperkou sleduje, jak místo Travolty zabil jeho syna a Travoltu jen zranil. Druhý náboj si nevzal, takže film bohužel nekončí. Six years later: Travolta a spol. (policie) se dozví, že zlý Cage poletí letadlem. Nasadí do letadla agentku jako letušku, nechají letadlo rozjet a teprve poté na ranvej vjíždí asi dvacet policejních vozů a Travolta a spol. se snaží vážnými výrazy ve svých obličejích letadlo zastavit. Když to nefunguje, Travolta zakřičí něco jako "zatlačte na něj" a jedoucí auta se přiblíží k jedoucímu letadlu o kousek blíž. LOL. Cage nepotřebuje rukojmí, zabije agentku, nepotřebuje ani pilota, taky ho zabije (hlavně proto, že Travolta ve vrtulníku brání letadlu ve vzlétnutí tím, že vrtulníkem dosedá letadlu na ty pohyblivé části křídel a letadlo nemůže vzlétnout :-DDD). Ano, přestřelka v hangáru připomíná Wooův klenot Hard Boiled (viděl jsem dvakrát - poprvé 30 minut, podruhé pět) - všichni střílí po všech a po všem. Jeden z agentů je postřelen do ucha (důležité! zapamatujte si!). Travolta ve zpomalovačce skáče s výkřikem "k zemi!" na jednoho agenta, který má Cagea na mušce, a sráží ho k zemi. Poté střílí po Cageovi sám. (No jo, ty musíš být vždycky hrdina!) Cage je poražen. Střih. Travolta a spol. se dozví o bombě. Humorné výslechy k ničemu nevedou. Zničehonic jedna policajtka na Travoltu vybalí, že mají doktora, co mu může naoperovat Cageův obličej. Není to problém, agentu s postřeleným uchem (vzpomínáte?) zrovna v pozadí dělají nové ucho. LOL. Travolta nakonec souhlasí (po několikáté zbytečné scéně s manželkou). Operace probíhá výborně. Obličej se dokola nařízne, pak se celý nadzvedne :-DDD a vymění. Brnkačka. Travolta, teď už vlastně hodný Cage, je nasazen do vězení, kde předvádí několik vrcholných ukázek svého herectví. Zlý Cage bez obličeje se zničehonic probudí z umělého spánku (prostě se najednou posadí na posteli), sundá si z hlavy obvazy, zjistí, že nemá obličej, zatelefonuje si a nechává si naoperovat Travoltův obličej. :-DDD Já snad spadnu ze střechy! (Hláška z jednoho večerníčku, říkával to vždycky ten kocour, když se něčemu hrozně smál.)

Tomb Raider (2018)

Průser. A tak to dobře začlo... Alicia vzhledově i herecky v pohodě, Lara charakterově v pohodě. Lařin otec charizmaprostý, vzhledem budí dojem, že by zabloudil i ve větší obci, natožpak v džungli, nedejbože někde v hrobce. Asijský kámoš Lary ujde. Komediálně-dramatický začátek super, ale jak to začne být akčně-dobrodružné, tak trapas. Logika chování postav vskutku neuvěřitelná. Jedna hvězdička za Laru.

Drive (2011)

Viděl jsem akorát kdysi Drive. Nebavilo mě to, ani nevím, jestli jsem to dodíval (záber po zábere som to neskúmal). Jediné, co si pamatuju, byl naprosto sterilní, emocí-prostý herecký projev hlavního (charisma-prostého) hrdiny Ryana "mistr-světa-v-dívání-do-blba" Goslinga, který dokáže odehrát celý film, aniž by pohnul jediným svalem ve tváři. První čtyři fotky v galerii mluví za vše. A co se týče komentů k Drive na čsfd - POMO ve své nejčistší krystalické formě... (Poznámka: Sepsáno v roce 2013 jako odpověď uživateli deepspace101. Galerie se od té doby trochu rozrostla, takže ty čtyři fotky už jsou trochu rozházené. Ale první fotka stále TOP. :-))

Dr. Alban - It's My Life (1992) (hudební videoklip)

Najdeme nějakou opuštěnou halu plnou vlnitého plechu a dalšího harampádí, seženem starý gauč, vezmeme pár cool tanečníků, zpěvačku oblečeme do latexu a natočíme nejlepší videoklip ever. Co vy na to, pane doktore?