Těsně vedle (2007)

Autoři Něco na té Mary je tentokrát značné přestřelili. Jejich komedie o nerozhodném muži, který se během líbánek zamiluje do jiné ženy, je nevtipná a místy nepochopitelná. Nezvládli ani romantiku a kupodivu ani své tradiční hrubozrné žertíky. K tomu musí dodat ,že jsem dlouho neviděl nechutnější scénu ,než bylo močení na záda požahané od medůzy... 40%

Velkej biják (2007)

Ha,ha... Až nesnesitelnou trapností a zcela neuvěřitelnou ubohostí vás oblaží další parodie plná nelogických scének okořeněných několika rapovými vsuvkami a řádkou zoufalých vtípků.. Naprostá ztráta času..

Potomci lidí (2006)

Thriller ze světa, v němž se už dávno přestaly rodit děti. Příběh je sice v jádru hodně jednoduchý, ale tvůrcům se skvěle podařilo vytvořit skličující atmosféru blízké budoucnosti a natočit strhující podívanou, ze které se doslova tají dech.

Odstřelovač (2007)

V naprosto tuctovém thrilleru, kterému chybí nejen opravdová akce, ale i nadhled, se Mark Wahlberg coby bývalý mariňák zaplétá do soukromé války a čím dál víc se ztrácí ve hře, v níž se z původního lovce stává štvaná zvěř. Průhledný snímek kterých tu už bylo, směšně přehrávající Wahlberg je až k smíchu když si začne hrát na kutila... Prostě zbytečnost... 40%

Most do země Terabithia (2007)

Zajímavý příběh dětí, které v lese objeví magickou říši. Jejich dobrodružství se ale, na rozdíl od jiných podobných filmů, odehrává pouze v jejich hlavách. Což je hlavní důvod zklamání... Místo fantasy tedy očekávejte spíše vcelku příjemnou rodinnou zábavu. 50%

Halloween (2007)

Dlouho očekávaný návrat hororové legendy Michaela Meyerse, mlčenlivého vraha pod maskou, se vydařil. Přestože se v poslední třetině režisér zaměřuje především na krvavé orgie, předcházející část filmu věnovaná Meyersově mládí a dětství je napínavá a má notně hutnou atmosféru. Celkově dost nadprůměrný horor.

Avatar (2009)

Kostra stěžejního děje převzatá z Pocahontas, filozofické poselství rovněž nehýří originalitou a ještě ty až možná kýčovité scény záchran na poslední chvíli připomínající Pearl Harbor nebo Armagedon. Navzdory tomu je Avatar mojím nejsilnějším filmovým zážitkem za celou mou osmnáctiletou existenci. Všechny nedostatky v předvídatelnosti děje dle Hollywoodských schémat bohatě vynahradí vizuální stránka filmu! Ta je bezesporu na zcela jiné urovni než všichni předchudci E.T. počínaje až King Kongem konče. Krásně barevný svět Pandora je opravdovou pastvou pro oči. Závěrečná bitva jen umocňuje můj pětihvězdičkový pocit z nenáročného kinohitu pro celou rodinu. Pokud na Avataru chyby přímo nehledáte a necháte se unášet krásou a rozmanitostí Cameronova světa, budete nadšeni.

Iron Man (2008)

Tony Stark je nechutně bohatý chlap, který se podobně jako Batman neohání žádnou superschopností, zato má dost peněz, aby si pořídil nádherné hračky. Když se v komiksové adaptaci notorický milovník chlastu a žen dostane do zajetí, místo super bomby, kterou po něm chtějí teroristi, si postavý super zbroj. Prostřílí se na svobodu a rozhodne se bojovat s bezprávím po celém světě. Přestože si dopřeje jen málo akčních scén, zase tolik nevadí, vždyť nikdo neumí odprásknout tank tak frajersky jako on. Navíc má Iron Man v brnění skrytý triumf s tváří Roberta Downeyho Jr.! Ať už trousí hlášky, flirtuje s Gwyneth Paltrow nebo vtipkuje s roboty, strhne na sebe celou pozornost.

Smrt přichází v bílém (2003)

Ani né krvavý, ani né brutální, žádné speciální efekty, natož nějaké herecké hvězdy, ale opravdu tak nervydrásající, napívavý a děsivý horor jsem ještě neviděl. Parádní jízda od začátku do konce, který už mě tolik nenadchl, celkový dojem mi zvláštní konec ale zkazit nemůže, strachy jsem si ani nemohl dojít na záchod..

30 dní dlouhá noc (2007)

Obyvatelé aljašského městečka se připravují na příchod polární noci. Na co se ale připravit nemůžou, je příchod krvelačných upírů. Lidé padají jako mouchy, bílý sníh barví rudá krev a přežití hrstky vyděšených zoufalců závisí na odvaze místního šerifa s tváří Joshe Harnetta. Tenhle atmosferický, komiksový nářez musí potěšit každého milovníka drsných hororů.