Simpsonovi ve filmu (2007)

Konečně jsme se dočkali! Žlutá rodinka ze Springfieldu dorazila na velké plátno a nabídla nám klasicky simsonovsky šílenou historku o Homerově lásce k prasátku a ekologické katastrofě, kterou kvůli němu přivolá na Springfield. Film je stejně narvaný vtípky jako televizní epizody a žádný fanoušek by si ho neměl nechat ujít - už jenom kvůli popěvku o Spider-vepřovi. V tak zdařilou filmovou podobu jsem snad ani nedoufal.. 90%

Resident Evil: Zánik (2007)

Nové dobrodružství udatné Milly Jovovich alias dívky Alice, jejímž životním údělem se stal boj proti hordám zombies. A že jich ve třetím dílu není málo - T-virus unikl a zbylo jen málo lidí, z nichž nejsou ohnilé mátohy, lačné masa. Kromě nich se musí Alice vyrovnat ještě s celou společností Umbrella. Krvavé, béčkové, zábavné.

Poslední legie (2007)

Colin Firth si v téhle ubohé a neskonale nudné parafrázi na artušovské legendy zahrál věrného vojevůdce, který na samém sklonku římské říše ochraňuje mladého císaře. Je až s podivem, jak u toho jindy sympatický herec dokáže být zoufale nevěrohodný, jak režisér dokáže totálně promarnit docela slibnou zápletku, a hlavně jak si producenti v dnešní době dovolí vyslat do kin film s tak amatérsky vypadajícími triky. Poslední legie totiž vypadá jako by jí partička nadšených dětí ze střední natáčela u táty v garáži.. Od odpadu legii zachránila pouze celkem sympatická indka.. 20%

Monstrum (2008)

Dokumentárním stylem se dá natočit třeba i katastrofický film o tom, jak na New York útočí záhadná stvůra, která zvládne utrhnout hlavu soše Svobody a a povraždit tisíce obyvatel. Záběry natočené roztřesenou kamerou vás dokonale vtáhnou do děje a až nechutně přiblíží děs, paniku a neustálý strach z toho, že vás něco honí, a vy netušíte co. Výsledné nadšení při titulcích mi nezkazilo ani zvláštně vypadající samotné stvoření.. 90%

Disturbia (2007)

Herecký objev toho roku Shia LeBeouf se coby teenager, který dostal domácí vězení, připlete do cesty sériovému vrahovi. Přitom to začalo jen z nudy šmírováním sousedů... Teště se na působivou atmosféru, jen počítejte s tím že se tato variace na Hitchcockovo Okno do dvora ke konci zvrhne z napínavého thrilleru v obyčejnou hororovou vybíjenou.. 75%

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Tarantinova polovina pozoruhodného projektu Grindhouse rozbuší srdce každého, komu benzín voní víc jak Chanel. Tahle pocta béčkovým akčňákům ze 70. let se celá točí kolem vymazlených aut a zběsilých honiček. Samozřejmě v ní nechybí ani gejzíry krve, černý humor a krásné dívky, které vraždí šílený motorizovaný maniak s tváří Kurta Russella a je třeba i počítat s občas dost nudnými a zdlouhavými dialogy jak už bývá u Tarantina zvykem...

Constantine (2005)

Se stejnou samožřejmostí jako kouří cigaretu za cigaretou, likviduje detektiv Constantine jednoho démona za druhým. Ve skvělém nadpřirozeném thrilleru se pak snaží zachránit nejen svou duši, jenž se má brzy smažit v pekle, ale i celý svět. Styl, atmosféra, triky ale hlavně ústřední postava je tak netradičně osobitá, že bavý od začátku do konce, k čemuž ji dopomáhá zde dokonale kamený obličej Keanu Reevese! Paráda.

Saw 3 (2006)

Směs nápadů z cizích hororů napoprvé držela slušně pohromadě, dvojka už držela jen silou vůle, teenagery ale zabiják Jigsaw zaujal natolik, že ho tu máme potřetí. Film s mizernými hereckými výkony nudí, je smrdutý jak protlak z prasat ve kterých se jedna z obětí utopí. Navrh počítejte s děsivě hloupými dialogy. "Chcete si zahrát hru?" ptá se výhružně Jigsaw a my zděšeně křičíme, že už ne! Zbytečně už se připravuje sedmička.. Na tuto serii zřejně budou chodit ještě naše děti.. 40%

Drsný časy (2005)

Kvůli agresivní povaze nevezmou drsňáka s tváří borce Chrise Balea k policii, takže mu po navratu z Afganistanu nezbývá, než načerno kšeftovat se zbraněmi, chlastem a kouřit trávu. Scénarista Training Day se vrhl i na režii a nejspíš při tom pozapomněl, že základem dobrého filmu je zajímavý příběh. Co ale Drsné časy ztrácí na originalitě, zčasti doženou díky hvězdě Chrise Balea i syrovým vyobrazením Los Angeles, jehož nebezpečným špinavým ulicím vládnou pašeráci, děvky a drogoví dealeři..

Eragon (2006)

Chudý farmářský chlapec osedlá draka a vydá se spasit svět. Nehorázná fantasy vykrádačka je ještě amaterštější než bestseller patnáctiletého autora a pár hezkých obrázků nemůže tenhle trapný odvar Pána prstenů zachránit. O to větší zklamání že jsem s tímhle snímkem ztratil čas v kině. Zatím nejhorší kino film co jsem viděl.. 35%