Stmívání (2008)

Vím jaké jsou ohlasy na Nový měsíc, i vím jak ubohá je ona davová histerie všech těch hledajících se,mladých slečen okolo této čtyřdílné romance. I já odsuzuji celou tuto sérii, ačkoli musím ocenit jak spolehlivě tyto "odpady" vyprazdňují kapsy tolika zoufalým rodičům. To na začátek. Ještě před tímto vším jsme se s přítelkyní, kterou nadevše miluju rozhodli zajít do kina na snímek kterým to vše začlo. Schválně poukazuji na city jenž chovám ke své drahé polovičce, jelikož mužské publikum se na podobné snímky jinak neodváží, než pod lehkým nátlakem partnerky, nebo jednoduše dívky. U mne to bylo i z důvodu ,že bych pro ni udělal co bych ji na očích viděl. A i přes to že jsem měl v hlavě plno těch odstrašujících recenzí, před očima mimoní ksicht Pattisona a další důvody.. Chtěl jsem ji udělat radost a tak jsme šli. Myslel jsem si, jak jediným pozitivem toho večera bude pouze přítomnost mé dívky na vedlejším sedadle. Jaký byl pak můj údiv, když jsem se přistihl jak mi ten "brak" odsýpá bez známek nudy. Pattison není herec,s rolí abstinujícího upíra se ovšem popral obstojně. Stejně tak Kirsten svojí blbku Bellu zvládla. S momenty při níž jsem se škodolibě usmíval, aškoli mě film chtěl přinutit k slzám jsem počítal. Proto při závěrečných titulcích jsem se i trochu styděl, že jsem se tak bavil u upírské romance pro náctileté. Každopádně jsem byl moc rád že jsem neposlechl jiné a chtěl udělat radost člověku mě nejbližšímu. Umět uznat svou chybu je problém zřejmě každého z nás. Já ten večer chybu udělal, a jen díky mé dívce jsem poznal že názor jiných je nic ve srovnání s vlastním pohledem. Nevím zda-li je můj názor ovlivněn tím že jsem zamilovaný, každopádně schlédnutí Stmívání nelituji... 65%

Forrest Gump (1994)

Co dodávat? Osudy prosťáčka Forresta jsou pestré a neodolatelné jako ta nejsladší bonboniera. Vždyť naučil tančit Elvise, bojoval ve Vietnamu, setkal se s Kennedym, a ještě se stihl zamilovat... a to je jen zlomek příhod, které vás v šestioscarovém hitu čekají.

Serenity (2005)

Patříte-li mezi fanoušky sci-fi seriálu Firefly, budete z jeho celovečerního pokračování nadšení: vrací se v něm posádka vesmírné lodi Serenity a děj, který se v seriálu jen naťukl, se tu pořádně rozvine. Pokud vám ale seriál nic neříká tak jako mě, stejně budete nadšeni.. Kapitán Mal, který připomíná legendárního pašeráka Hana Sola, pilotuje svoji rozhrkanou kocábku tak, že mu budete držet palce i při ne zcela legálních dobrodružstvích. Tenhle hláškující sympaťák neztrácí nic ze svého kouzla ani ve chvíli, kdy na palubu příjme mladou telepatku která se čas od času promění v mašinu na smrt. Ohromili mě adrenalinové souboje v hlubinách vesmíru a promyšlený příběh. Serenity vás do lehce prorezlého světa plného mile lidských hrdinů doslova vcucne.

Hanebný pancharti (2009)

Před promítáním mnou dlouho očekávaného snímku od "chlápka z videopujčovny" jsem měl smíšené pocity. Do té doby velmi rozporuplné recenze, mne nutili k obavám, že po shlédnutí se přidám k táboru zklamaných. Ovšem hned při prvním asi dvacetiminutovém představení Christopha Waltze alias Hanse Landy mě všechny obavy z možného zklamání opustili. Jako vždy užasné Tarantinovi dialogy(někdy až pulhodinové) vyústěné v neočekávané akce a zvraty, zábavná Tarantinova brutalita, krásné lokace, krásná Melanie Laurent, tomuto všemu vévodí s nezapomenutelným přízvukem hláškující nackobijec Brad Pitt a slizky vychytralý lovec židů Christoph Waltz. Tyto hlavní zbraně Hanebných Panchartů dají odpustit i nějaký ten úporně dlouhý konverzační blok. Podle mě byl v roce 2009 lepší pouze Avatar.

V Bruggách (2008)

V černočerné komedii se nesourodé duo zabijáků po zkažené fušce schová v promrzlých Bruggách. Zatímco starší (Brendan Gleeson) prolézá jednu památku za druhou, mladší s vizáží Colina Farrella se nudí. A to velmi přesvědčivě: Farrel tady opravdu působí jako rozmazlený fracek, který zasluhuje pár facek. Jeho postava však časem začne být sympatická a to i ve chvíli kdy se na scéně objeví šéf obou zabijáků v nervním podání Ralpha Fiennese. Do té doby trošku pomalejší spád, začne nabírat na obrátkách a začne ta pravá komediálně/akční podívaná..

Sejmi eso (2006)

Mafiánský kápo vypíše milionovou odměnu na hlavu chlapa, jenž padl do rukou policie a svým svědectvím by ho mohl zničit. Následná přehlídka nejpodivnějších zabijáků nabízí vizuálně efektní, hvězdami nabitý ,avšak i přeplácaný guláš inspirovaný gangsterkami Guye Ritchieho a Quentina Tarantina. Nenáročný divák se ovšem bude dozajista skvěle bavit.... 70%

Next (2007)

V ubohém sci-fi thrilleru hraje Nicolas Cage muže, který vidí 2 minuty do budoucnosti. Proto se o něj začne zajímat agentka FBI, která je přesvědčena, že jeho schopnosti mohou zabránit teroristickému útoku. Ve filmu podle povídky P.K.Dicka vás čeká kupa nelogičností, šíleně trapné triky a další z děsných Cageových účesů.. 40%

Predátor (1987)

Partička těch nejdrsnějších frajerů, kdesi v Jihoamerické džungli a proti nim nejpromakanější lovec, který není tak úplně našinec. Z naháněné plné napětí a strachu z všudy přítomného nebezpečí se stala jedna velká legenda. Určitě nejlepší film tohoto typu.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Pohledy do hlubokých dekoltů se prolínají se stříkajícím hnusem, shnilé mozky zombíků se roprskávají do všech stran a záchrana pro lidstvo, z něhož uniknuvší plyn nadělal živé mrtvé, je jediná - tajemný zabiják a striptérka se samopalem místo nohy. To vše v šílené, zábavné a vrcholně krvavé béčkové jízdě Roberta Rodrigueze. 80%

Nabít a zabít (2006)

Malá newyorská gangsterka není primitivní akční podívanou, ale chytrou až překombinovanou lahůdkou pro milovníky dobrých herců, Tarantinovské brutality a hustých hlášek. Velmi milé překvapení z novinového stánku za 49,-! Tenhle snímek by si jistě zasloužil širší publikum.. 80%