Sedm statečných (1960)

[febiofest_2016] Klasika, ktorá písala históriu. Bol som happy, keď som si ju mohol opäť pozrieť na veľkom plátne:)! Nazdar

Okhwan’s Mission Impossible (2016)

[febiofest_16] Odhodlanie Okhwana nemá obdobu. 10 rokov na bajku cez celý svet, z toho veľká časť bez sedla, a ako bonus 41 dní hladovka v centre londýna. Toto všetko len preto, aby upozornil že hranica medzi severom a juhom kórei je nezmysel, pre neho je to jedna krajina, tak ako to aj kedysi bolo. Sympatický chlapík, slovenská produkcia, a moja veľká spokojnosť. Nazdar:)

Trabantem do posledního dechu (2016)

[febiofest_2016] Trabantov ktorých po prvej hedvábnej stezke nepozonal nik. Prišla ale afrika, kde sa učili ako si užiť, a pri tom to všetko vedieť zdielať tak, aby si užili aj tí, čo tam vôbec s nimi neboli:). To sa im už 100% podarilo nasledujúcou južnou amerikou. Tú sme si mohli užiť aj vďaka rozsiahleho 12 dielneho seriálu, čo je na čele s Danom, Marekom a dvoma crazy polákmi totálna porcia zábavy ako sa patrí! To už ale hovoríme o roku 2014, kedy sa z trabantov stala roadmovie známa nielen u nás, ale aj ďaleko za hranicami. Neskutočný rešpekt ide kamere a strihu, to čo dokázali natočiť bez dodatočného štábu nemá obdobu. Top Gear je tiež pjeknučký, ale vela ludi nevie, že s troma chlapcami cestuje po svete další 15-20 členný štáb:). Resumé? Austrália/Ázia túto techickosť posunula ešte na vyšší level, a už teraz sa neviem dočkať seriálu, lebo to čo sme videl v 90 minutovom filme je super, ale údajne 600 hodín nnatočeného materiálu ma potenciál oveľa oveľa vyšší:)! A skvelá správa je, že tento seriál určite vznikne! nazdar:)

Já, Olga Hepnarová (2016)

[febiofest_16] Olga cez to všetko aká je pekná, bude vás srať od prvej do poslednej minúty! Chápem, diagnóza. Škoda že vtedy to bolo ešte tabu, o pár životov mohlo byť na svete viac. Nazdar

David (2015)

[febiofest_16] Čierne, temné filmy s pochmurnou atmosférou mám rád. Tento toto všetko spĺňal, ale chýbal mu akýsi breakpoint, niečo čím by mňa vtiahol dnu, preto určite naň rýchlo aj zabudnem. Nazdar

Krátký film o zabíjení (1987)

Krótki film o miłości, Krótki film o zabijaniu? Ja vsádzam všetky karty do miłości, pre mňa dva krát väčší zážitok! nazdar

Sinister 2 (2015)

Neviem koho to bol nápad natočiť pokračovanie, resp. marketingovo takto zneužiť úspech jednotky, ale určite viem že ten kto má v tom prsty, by si zaslúžil poriadne zbičovať, jak koňa v poslednej finálnej jazde 100m pred cielom! nazdar

Deadpool (2016)

Hej, už vidím vaše commentos ala plytkosť scenaros:). Každopádne sa jedná o jednu z najzábavnejších marveloviek posledných rokov. Skvelé hlášky šlapali celú stopáž ako defky na výpadovke, do toho luxusne napasovaný soundtrack, výborné efekty, a mne následne neostala ani posraná minuta na moje obľúbené maslové pukance. Ach, to je život:)! Enjoy, nazdar

Fúsi (2015)

Ach ten sever. Ja mám proste naň slabosť:). Depresívne divadlo, také škandinávske, presne ako ho poznáme. A aj cez to všetko ho človek miluje. A vlastne táto filmárčina sa nemilovať ani nedá. Fúzi je pán, oblúbil som si ho v prvých pár minutách. Preto nečakaj, a určite choď do toho. Nazdar:)

Děda je lotr (2016)

Hlúpučkých filmov máme ako maku, všetky sa predbiehaju, ktorý z nich bude mať hlúpejšie/trapno/vtipný scenár a hlášky. Niekde sa dozvedeli, že to je cool a ľudí to baví. Nie, nebaví:)! To rozhodne nebaví, aspoň nie mňa!!! Každopádne toto je zástupca hlúpych filmov, ktorý ale určite za pozretie stojí, a pri troche šťastia (cháp ako tvoje psychicko/fyzické rozpoloženie v čase pozerania filmu) sa budete baviť celkom luxusne. Pozor, nečakať nič svetuborné, len tu dokonale šlapú vtipy a konečne po dlhom čase vidím starého dobrého DeNira vo forme! nazdar:)