Červené střevíčky (1948)

Dostal jsem chuť na nějaký starší film ve velkohollywoodském stylu a musím říct, že Červené střevíčky mne uchvátily. Původní pohádka od Andersena pojednává o tanečnici, která zatoužila po červených střevíčcích, avšak když si je nasadila, nemohla přestat tančit a …exitus. Film je vlastně také takovou pohádkou. O baletce Viktorii Page, která své kariéře podřídila vše. Na filmu nejvíc oceňuju jeho dynamiku - pořád valí dopředu a nezdržuje se na podružnostech. Jinak musím říct, že ačkoliv nejsem na muzikály, balet a na podobné teplé sračky, tak i ty taneční scény během filmu se mi líbily. A konec, ten je nesmírně dramatický!

Mami, ožeň mě (2011) (pořad)

Malého Maťka si oholím.____Jednu ruku si dám do vrecka – a sledujtě.____Hamblivá upratovačka….Ale tie zuby má hore dole, vybiť a spraviť nové.____Som sa s dievčatami smiala v obchode, kol‘kokrát sme spolu žartovali, že vstúpí biely princ na bielom koni do predajni.____Pocahontas z Čadce však nápadníkovi dobýanie pevnosti rozhodně nijak neul’ahčuje.____Tricatpeďročný kulturista sa po obede rozhodol pre prvý vážný dialog. Dievčatá si preto posadil vo svojej dětskej izbe a pokúša sa o úprimnů konverzáciu.____Maťa si eště před pár minutami spokojně v disko tope mlela slížiky. Ani nevie ako a sedí na lavici obžalovaných a stále něchápe Tiborovu krutost.____Tak to ste mi měli říct dřív, jako… Že je teplej? To nevíme, jsem ho ještě nikdy nechytla.____Milujůca matka něchápe, prečo sa o citlivého esbéeskára dievčatá rovno nepobijů a jej spravedlivý hniev naberá na obrátkach.____Pred chvíl‘ou Eva tvrdila, že má energie na rozdávanie, teraz zasa, že ju berie. Praktickému elektrikárovi to nesedí. Roman s Alenkou sú šokovaný, nestáva sa často, aby sa niekto chválil tým, že je energetický upír.____Já milujem upratovať, milujem variť! Milujem kuchyňu! Chlapi vedztě to, že to mám rada!!____Viac ako diskotéky má Tonko rád zabíjačky a mrazenie zabijačkových produktov v obrovských mrazničkách.____Mama si obe ženy vypočuje, ale kedže nevie po slovensky, jej úsudek to neovplyvní. Svoj verdikt, ktorú z Katiek by chcela za nevestu, vysloví po maďarsky.____Jana pevně stojí na straně extrovertnej Alenky a napriek tomu, že před chvílou rozcitlivelú Evu oby dve objímaly, teraz na ňu nakladajú, kol‘ko sa zmestí. ______Zajímavý pohled do života obyčejných Slováků, na jejich nesmělé pokusy o sblížení s opačným pohlavím.

Švadlenka (1936)

Lída Baarová v plné kráse a síle; charismatická, řekl bych.

Senna (2010)

Dokument by mohl zajímat i nefanoušky F1. Epický příběh sympaťáka Senny + to, jak ke konci šlo všechno do kopru, mě přikoval k obrazovce a dokonce jsem si iracionálně přál něco jako happyend. Ten se pochopitelně nekonal, Ayrton Senna v roce 1994 na okruhu v Imole narazil při rychlosti 310 Km/h do bariéry, odlomený předek vozu mu prorazil lebku a on svým zraněním podlehl.

Lásky mezi kapkami deště (1979)

Venkovský švec Menšík, přistěhovavší se do Prahy, má problémy nejen s dospívajícími dětmi a konkurenční obuví od firmy Baťa, ale i s vyměšováním – pavlačové hajzlíky na konci každého patra nechce používat, protože by prý měl nepříjemný pocit, že mu někdo kadí na hlavu; jeho kradmá sraní na žižkovské hoře Vítkov, kam odbíhá z domu, se tak celým filmem táhnou jak červená nit.

Teoréma (1968)

Magický a zneklidňující film.

Studený jak kámen (1991)

Děj jednou větou - drsňácký detektiv s neskutečným účesem se přifaří k motorkářskému gangu, aby je načapal při obchodování se zbraněma nebo drogama a mohl proti nim svědčit u soudu. Stoprocentně testosteronový film s odsýpajícím dějem a různými vizuálními špeky, líbila se mi třeba explodující srážka motorky s vrtulníkem. 100%