Vyšehrad (2016) (seriál)

Český národ miluje burany s buranským chováním, to máme: Švejka, Homolkovi, našeho pana prezidenta s prasečí hlavou, ty ludry ze Slunce, seno.., Bohuš z Kurvahošigutentág a fotbalista Lavi do toho pěkně zapadá. Stačí asi první 3 díly co jsou na youtube + desátý

Lucy (2014)

Pohádka o tom, jak zlý myslivec rozřízl karkulce bachor a zašil tam drogy, chuděrka z toho dostala paranenormální schopnosti, uměla vracet čas a stala se bohyní/počítačem. Líbilo i díky kombinaci Scarlet-Oldboy-Freeman

Mlha války (2003)

Zajímavé inside informace. Kubánská krize. V roce 1962 sověti na Kubu dopravili atomové rakety. Důvod: za Eisenhowera, Kennedyho a potom i za Johnsona se Američani pokoušeli Castra zlikvidovat. A americké veřejné mínění bylo pro novou invazi na Kubu. Chrusčov a Castro to tedy nemysleli nijak zle, když v těsné blízkosti USA rozmístili nukleární rakety, jen chtěli, aby je zbytečně nikdo nesral.___Před svržením atomových bomb na H&N byli už Japonci dost zdecimovaní, Američani dostali kreativní nápad bombardovat velká města zápalnými bombami, protože ta byla postavena převážně ze dřeva. Trochu prasárna, během jednoho nočního náletu na Tokio odešlo do nebíčka 100 tisíc civilistů.___Válka ve Vietnamu vznikla údajným napadením amerického torpédoborce Maddox vietnamským člunem. Ale Američani měli jen pocit, že byli napadeni torpédy, na vině bylo špatné počasí, které ovlivnilo radar i zastaralé sonary.___A co znamená pojem mlha války? "Válka je tak složitá, že člověk není schopen rozumem pojmout všechny proměnné. Náš úsudek, naše porozumění na to nestačí. Tak zabíjíme lidi. Zbytečně."

Kupec benátský (2004)

Divák je zde vystaven zastaralým šejkspýrovským memům z dávno zašlých časů, všechno to trapné dvoření a posílání psaníček, převlékání žen za muže, lezení po provaze do okna, halekání z gondoly, nejapné mudrování o hovně.. Film ale má nějakou vnitřní sílu, možná ten Al Pacino, jeho žid Shylock, ponižovaný, poplivaný, který dokáže zdatně vyargumentovat svou obrovskou nenávist. Jeho pře však nedopadne, musí zalýzt zpátky do díry a celá storka končí veselou křesťanskou posvatební mrdačkou, tedy dá se říct happyendem....Zmírni Lásko ten příval štěstí/změň ho v mírný proud/ať nesmete mne/nechci zahynout

Okres na severu (1981) (seriál)

Reptilián Pláteník upevňuje vůdčí pozici v hierarchii a ač nejmocnějším mužem na planetě Sever, je velmi skromný a neokázalý (jeho nejoblíbenějším pamlskem jsou knedliky s vajíčkem). Seriál je dobrou studií toho, jak vypadá centralisticky a dogmaticky řízená společnost. Namísto marx-leninismu a rozsuzování všech problémů na zasedáních okresního výboru KSČ by si tam divák klidně mohl představit jako vládnoucí ideologii třeba teokracii a jako nejvyššího arbitra Sněm Ctihodných Mormonských Mudrců a fungovalo by to stejně. Okres na severu je o krystalicky čisté moci, komunismus je tam jaksi až v druhém plánu a vlastně ani není moc důležitý. Navyšuji hodnocení z Odpad!u na 3*.

Stáhni mě do pekla (2009)

Ta malá děvka to pěkně posrala. K ostatním lidem si můžete dovolit skoro všechno, ale ani ve snu vás nesmí napadnout zachovat se neuctivě k někomu, kdo se zaobírá Uměním, to jest magií a okultismem. Taková striga nebo wiedzmin jsou citliví na neprojevení patřičného respektu/narušení teritoria a dotyčný nezdvořák se pak marně diví tomu, proč pod vlivem kletby začal srát krev nebo že mu zničehonic prasklo srdíčko. https://www.youtube.com/watch?v=BUZTybLlWKI

Denní hlídka (2006)

Opět neskutečnej audiovizuální nářez: netrpělivá Alice, přijíždějící se svým bourákem do Zabulonova apartmánu po stěně proskleného mrakodrapu, utržené ruské kolo, apokalypticky se valící ulicemi Moskvy, srážka Zabulona s „dvaadvacítkou“, vysátí životní síly ze stařeny na tržnici, to vše za doprovodu kulervoucího soundtracku. [A samozřejmě se tu dál hraje o duši občana Goroděckého.]

Zabiji Nixona (2004)

Postava Sama Bickea, zoufalce a nýmanda, ke kterému se americký sen otočil prdelí, ve mně probouzí přímo hmatatelnou úzkost. Stejně jako v Scorseseho Taxikáři vidíme hlubokou osamělost a emoční vyprahlost vykořeněných mužů, out-siderů, kteří v pronajaté garsonce potichu jako myšky čistí zbraně a kutí plány, jak spáchat atentát na nějakého domnělého nepřítele. Proč to dělají? A proč by ne. Nemají co ztratit a odtržením od společnosti jsou už napůl šílení, někoho povraždit jim připadá jako to jediné rozumné, co teď musí udělat, je to jejich poslání (v uvozovkách samozřejmě).____Ještě bych rád poplácal po virtuálních zádech Naomi Watts, ta její vychrtlá, vyzývavě oblečená servírka s nadměrně vyvinutými kousacími svaly, chladná a zlá (z nezbytí a z nouze a z ojebání životem a možná už odmala), to by nikdo jiný takhle bravurně hnusně nezahrál.

Strakonický dudák (1955)

Oldschoolová socialistická pohádka. Královnu elfů ztvárnila uvědomělá soudružka Jiřina Petrovická a Švandu si zahrál Josef Mixa – rudý bolševický nok, jehož herecký projev byl, mírně řečeno, poněkud svérázný

Šišanje (2010)

"Jedinou moudrou věc řekl Vůdce před svou smrtí. To řekl, že jsou Slované vyšší rasou. Tak dokažme, že měl pravdu."____"Čistka začne v cikánskym ghettu. Tam je zdroj nákazy a špíny. Už je toho dost. Lidi si stěžujou a píšou petice, ale ta lůza se nevzdává. Tohle není sranda. Poldové nás nejspíš dostanou a vymlátěj z nás duši. Ale až to skončí, budou nám všichni vděční."____"Operace Hygiena začíná ve 3:30 ráno. Tma je naším spojencem."____Srbsko Srbům!"____https://www.youtube.com/watch?v=O3CgylXa_2A