Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál)

Někteří frustrovaní lidé a ženy poptávají seriály, jejichž základní komponentou je "emoční teror". Občas na to koukám se svojí subinkou, ona mi vždy neopomene sdělit, že zná Radima Fialu, že je to známej alkoholik z Brna. Seriály z nemocničního prostředí mají zvláštní poutavost, ale už se asi nepodaří dosáhnout masové sledovanosti, co měla NNKM - ve vysílacím čase vylidněné ulice a celá země u televizorů sledovala, jak to bude mezi Blažejem a Inou, jestli se Cvachovi podaří vykomunikovat, že není největší chirurgický prase na okrese, co zase vytrolí sprosťák Štrosmajer atd.. Dávám dvě hvězdy, protože OVRZ určité kvality má.

Punkový syndrom (2012)

"Pertti je mentálně postižený, Pertti nedostane kafe, Pertti má mozkovou obrnu a nemůže uspořádat párty."

Červený drak (2002)

Ze série o Hannibalovi kanibalovi mám nejradši Mlčení jehňátek - geniální film. Na druhém místě je u mě Hannibal z roku dva jedna, tam je dobrá dynamika mezi kanibalem a Julianne Moore (Eveldo, vystupte z auta!). Červený drak nemá koule, divně se vleče. A Hannibal - zrození to bude úplná pakáž.

Spring Breakers (2012)

Jsem rád, že Harmony Korine nevyměknul, že na rozdíl od mnohých jiných neklesl do nudného průměru a do mainstreamu a jede si pořád tu svoji haluz. Úvodní skladba od Skrillex je supr čupr, hned jsem si ji stáhl jako vyzváněčku.

Kobry a užovky (2015)

Bejt zoufalec musí bejt energeticky strašně náročný, vyvíjet kopytózní aktivity pro dosažení pofidérních cílů. A z těch gravitačních jam špatný karmy, špatnejch lidí se na vyšší lvl vyškrabává kurevsky špatně, většinou se to ani nepovede. Víš jak. Super film, dávám plnej knedlík.

Divnej týpek (2009)

On je Vyvolený! Narodil se s kapsou v kůži. Cožpak jsi nečetl Proroctví?!

Fergie - M.I.L.F. $ (2016) (hudební videoklip)

Devon Aoki zestarala, už to není ten diblík ze Sin City.

Domek z karet (2013) (seriál)

Dobrá scéna jak paní prezidentová v rámci kampaně se vetřela do domu white trash ženy a začla do ní vyprávět pseudovize typu Nový úděl/ Frank Underwood = budoucnost Ameriky a ta dobrá žena jí zase povídala o svých problémech - hypotéka, manželovy i její nevěry, starosti se zaměstnáním a její propagandistické kdákání zcela ignorovala. Velice pěkný je též Brechtův zcizovací efekt - občas je děj zastaven a Frank nás zásobuje svými poznatky, truismy..

Životy těch druhých (2006)

Pohled na práci východoněmecké tajné policie a na motivy sledování - papalášovi se zalíbí samička německého dramatika, z čehož logicky vyplyne, že tento spisovatel je vlastně nepřítelem lidově demokratického zřízení a že je třeba bedlivě monitorovat jeho aktivity. Jedna ze závěrečných scén je velmi emotivní, to když Georg Dreyman obejme svou družku a řekne "promiň" (že jsem tě vystavil takovému tlaku). NDR/DDR/GDR byla zvláštní země, na vlajce kružítko a v barech hrály tyto pecky => https://www.youtube.com/watch?v=nh-7sVdOQ0A