Kytice (2000)

P. Brabec se pokoušel zachytit prostředí, které známe z knihy. U některých povídek se mu to i povedlo, ale z některých udělal sprostapouhou frašku, je to škoda. Povídka Vodník je např. více než úchvatná, což neplatí třeba u Svatební košile, u které mě zaujal pouze Jiří Schmitzer v roli mrtvého (Zombie). Od toho "filmu" jsem očekával skutečně více. Je to vlastně velká škoda. 40 %.

Modlitba pro Kateřinu Horovitzovou (1965) (TV film)

S knihou tento film nemůže moc konkurovat, ovšem musim hluboce smeknout před hereckým obsazením. Jednoduše, sedí na jedničku. Dále bych se měl možná omluvit panu režisérovi, p. A. Moskalykovi, jelikož zfilmovat tak brilatní dílo, jako je kniha od A. Lustiga, je opravdu odvážné. Scény s hororovou hudbou tomuto filmu dodávají také patřičnou jiskru Hluchá místa se tu hledají velmi nesnadno. Film je ,jako celá kniha, po celou dobu velice zajímavý. 90 %.

Hvězdná brána: Hluboký vesmír (2009) (seriál)

Hvězdná série SG zde opět pokračuje. Ani jsem již nedoufal, že by již 3. řada mě mohla zaújmout, ale po shlédnutí první epizody jsem věděl, že tato řada náváže na úspěchy předchozích řad. U mě není co řešit, herecké obsazení sedí na jedničku, nápad s uvíznutím na palubě staré antické lodi Destiny hluboko ve vesmíru a s kvalitním soundtrackem si tento seriál svých 90 % jistě zaslouží.

MasterChef (2010) (pořad)

Miluju všechno, co je spojeno s jídlem. Ať už se jedná o vaření, či sledování různých reality show o něm. Tento pořad mě přímo pohltil. Když ještě přidáme mého idola Gordona Ramseyho, vznikne úžasné dílo, jako je právě Masterchef. Na každý díl jsem netrpělivě čekal a těšil se, až se znovu něčemu přiučím. Je zde vidět nezkutečná tvorba amaterských kuchařů, vynalézavost v určitých situacích je až místy neuvěřitelná. Prostě pořad podle mého gusta. První sezóna 90 %.

Hurá do basy (2006)

Moc dobrý film z vězeňského prostředí. Vlastně ani nemam skoro nic, co bych tomuto filmu mohl vytknout. Po celou dobu filmu sem se náramně bavil, film nemá snad ani jediné hluché místo. Herecké obsazení sedí náramně, co by Chi McBride jako velkej teplej černoch, pískající si na svou kačenku, Dax Shepard, nenapravitelný parchant již od svého narození, krádeže všeho druhu od menších krádeží v 6 letech, až po ukradnutí policejního auta. A nakonec tu je ještě Will Arnett, kterého vězení změní od základu. A pak tu máme hromadu dalších jako např. Bílá liga. V takových fimech samozřejmě nesmí chybět zkorumpovanej dozorce, či staré známé sprchové scény.

Čtyři z tanku a pes (1966) (seriál)

Seriál, na který se vždy rád člověk znovu a znovu podívá. Dobrodružství Šarika a tanku Rudy hraničí někdy s menším napětím. Skvělá podívaná, na kterou se člověk může dívat pořád a pořád dokola. Ukázka 2.světové války s kouskem humoru.