Pán prstenů: Dvě věže (2002)

A máme tu pokračování úspěšné trilogie Pán prstenů. Nemohl jsem se dočkat a po předchozím díle sledoval a čekal na ten den, kdy do kin přišlo pokračování a já se mohl ponořit znovu do 172 minut (opět jsem si na rozšířenou verzi musel počkat déle) napínavého děje. Dějově je tento díl už více nabušený, více soubojů, více vzrušení a více nových postav. To se mi prostě líbí a poslední bitva před Helmovým žlebem je prostě...je prostě...ani nedokážu říct, jak je skvělá, přímo famózní. Soundtrack tomu dodá ještě ty správné grády a diváku při sledování tuhne krev v žilách. Byl jsem spokojen a dalšího pokračování se nemohu dočkat.95%-

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Peter Jackson dokázal snad nemožné a natočil legendárního Pána prstenů. Už při prvních záběrech mi bylo jasné, že předemnou je 172 minut (Ano, jelikož jsem znovu zaspal dobu, tak se ke mě dostala pouze normal verze). První slova, první setkání s postavami, na ten pocit nikdy nezapomenu. Když se podívám na herecké výkony všech zúčastněných herců, jak hrají v klidu a pohodě, dokážu si živě představit, jaká atmosféra musela panovat při natáčení. U herců se mi také líbilo, že se angažovali sice známější herci, ale né ty vrcholné (hollywodské), to filmu dodávalo krásné spestření a myslím že každý vystihnul svojí roli dokonale. Při hodnocení jsem neváhal ani chvilku, jelikož si film svých (mých) 95% určitě zaslouží.

„Marečku, podejte mi pero!“ (1976)

Geniální a jednoduchý nápad, který si získal mnoho fanoušků právě svým klasickým vtipem. "Hujer se odstehoval do Humpolce". Zase se zde sejdou hvězdy, jako je pan Sovák nebo dvojce Svěrák a Smoljak. Legendární scény, které vlastně tvoří celý film a které se i opakují dodnes.75%.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Tohle je prostě klasika. Snad klasika všech klasik od Star Wars. Nejtemnější díl ságy se dá považovat právě tahle Epizoda. Počáteční bitva je prostě úžasná a i pak to nekončí. Oblačné město dalo na tu dobu asi pořádně zabrat, mám na mysli grafické provedení, ale oni to zmákli na jedničku. Pamatuji doby, kdy tomu propadl akždý, a potkat děti hrající si právě na Jedie. Rád zavzpomínám na ty doby, kdy jsem u toho ztrávil hodiny a hodiny. 80%.

Lenssen & spol. (2003) (seriál)

Pohled do Německého kriminálního světa z pohledu vyšetřovatelů. Nikdy předtim jsem to u nás neviděl a proto jsem se rád vracel ze školy domu, a těšil se na další případy Lensena a spol. Zase nevidím důvod, proč bych měl tak skvělému "seriálu" udělit menší hodnocení, jako ostatní uživatelé. Začínám si pomalu myslet, že opravdu koukám na jiné seriály se stejnym názvem. 58%.

Byl jednou jeden polda III - Major Maisner a tančící drak (1999)

Byla to zábava, ale bohužel o hodně slabší, než u předchozích dílů. Možné že ohranné vtípky už nebyly tou správnou volbou, chtělo to něco nového a ani skvělý Ladislav Potměšil v roli majora Majsnera s Janou Synkovou v roli Mgr. Kudlákoví to nezachrání. Do třetice všeho dobrého, to bohužel tady neplatí. Parkrát mě to rozesmálo, ale bylo toho málo. "Kuře. zapomeňte na to".50%.

Česká soda (1993) (seriál)

"Včera jsem se tak ožraaal, až sam sa..poblil." Česká soda, tedy hlavně pan Čtvrtníček baví ČR a SK už od mého děctví. Měl jsem možnost vidět pár dílů, některé mě hodně pobavili, některé vůbec. Na těch pár dílů se velmi rád znovu podívám, ale je jich míň, než bych doufal, škoda. Proto 55%.

Futurama (1999) (seriál)

Asi bylo původně myšleno, aby Futurama nastaoupila na místo Simpsnů, naštěstí, alespoň u mě Simpsni zůstávají na prvním místě. Futurama mě nějak neoslovila, ikdyž u ostatních lidí neustále mluví právě o tomto, nechápu proč. Viděl jsem pár dílů, jednou za díl jsem se zasmál, ale to je vše. Asi jsem holt z jiné planety, či galaxie, ale mě to prostě nevzalo.30%.

My z Kačerova (1987) (seriál)

Pro mě jednoznačně seriál, na kterém jsem vyrůstal. Kvalitní podívaná od Disney. Vstávat v 7 ráno kvůli seriálu nebyl pro mě tenkrát problém, jen abych viděl další díl My z Kačerova. Nejvíc si pamatuji Rampu McKvak, tomu se prostě nic nevyrovnalo. Jen je škoda, že podobné věci pro děti už nejsou, škoa. 90%.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Bláznivý britský seriál o "ňoumovi", který na co šáhne, to zvorá. On mě vždycky dokázal pobavit a to platí dodnes. Je vůbec možné Mr. Beana nemilovat? On dokázal něco, co nikdo před ním nedokázal tak dobře, jako on, rozesmát lidi a držet je u Tv při každé jeho epizodě. 90%.