• Pohádka

Chrno Crusade (2003) (seriál)

Nemám příliš ráda seriály, které se dotýkají křesťanské tématiky tak, že se staví na některou konkrétní stranu, jelikož mám vrozený odpor ke katolicismu, ale Chrno Crusade pro mě bylo příjemným překvapením. Děj sice není nijak závratný, ale příjemný a nijak křečovitý. Navíc celou dobu musíte myslet na osud hlavní hrdinky. Konec je jeden z nejdojemnějších, jaký jsem kdy v anime viděla, a ač je celou dobu předvídatelný (ba v samotném seriálu předpovídaný), nemohla jsem si na konci odpustit několik slz nad smutným koncem obou hlavních postav.

Vampire Knight - Guilty (2008) (série)

[pro návaznost je první část hodnocení stejná, jako u první série Vampire Knight] Jak já jen to můžu ohodnotit takto... Jedna hvězda přidána za výbornou hudbu, ale co ty zbylé ***? Pokud mám být upřímná, tak nemám sebemenší tušení. Mužské postavy jsou utrápení "emo hrdinové" a hlavní postava seriálu - Yuuki Cross - je tak rozkošná a hodňoučká až to je k... Ale co. Mě se na to prostě více méně dobře koukalo a popravdě jsem to poprvé viděla za jednu noc v maturitním týdnu, protože jsem byla tak zvědavá, že jsem nemohla usnout (a byla to úžasná záminka, abych se nemusela učit). Seriál je rozhodně určen všem fanynkám Twilight apod. Pro starší 15 let nevhodné, pokud nemají občas rádi naprosté vypnutí mozku u trochu přeslazených klišoidních zápletek. Kdybych tento seriál měla hodnotit objektivně a podle jeho kvalit, tak bych i s vynikající hudbou nemohla dát více jak **. Na rozdíl od první série se mi líbil lehce akčnější děj, ve kterém se už konečně dozvíme nějaké detaily ze životních příběhů hlavních postav. Navíc hlavní představitelka už nevypadá s dlouhými vlasy tak pitomoučce jako předtím (i když stále drží svou úlohu bezbranné holčičky). Musím dále dodat, že po shlédnutí obou sérií jsem nahlédla do mangy a musím říct, že její děj (drobné rozdíly v příběhu + pokračování dále) se mi zamlouvá více, ale je ještě přeslazenější než seriál. Navíc chybí ta mnou již několikrát opěvovaná hudba. Abych hodnocení obou sérií shrnula. Ideální pro dívky mezi 11-15 rokem a pro fanoušky Twilight. Pro ostatní by mohla být příjemná dobrá hudba a pěkná kresba, která je rozhodně kladem tohoto anime.

Vampire Knight (2008) (seriál)

Bruno (2009)

Pokud jsem u Borata psala, že se mi netrefil do vkusu, tak toto už vůbec ne. Ale opět dodávám, že pokud se vám tento typ humoru líbí, tak OK.

Pokémon (1997) (seriál)

Nechápu všeobecné odsuzování tohoto fenoménu. Pokémon je kodomomuke anime. To znamená pro doopravdy malé děti. Když mi bylo nějakých 9 let a toto začínalo, byla jsem nadšená. Když jsem si pustila pár dílů před několika měsíci, rozhodně mě to nijak neodpuzovalo, i když u také ani příliš nebavilo. Nicméně si myslím, že pro kategorii, pro kterou je toto anime určeno (do 12 let), je v něm všeho naprosto přiměřeně - poučení, humoru, napětí. Jen možná těch potvůrek by mohlo být trochu méně. :o) Ti, kteří hodnotí jako odpad, by se měli podívat na více než jeden díl a pro srovnání se podívat například na takové ty šílenosti s barevnými poníky apod., které se teď všude vyskytují. Toto hodnocení se týká první série. Další jsem neměla tu čest poznat ani v dětském věku celé, takže z jednotlivých dílů nebudu hodnotit.

Nekonečný příběh (1984)

Když jsem byla malá, rozhodně bych bez váhání dala *****. Nicméně v tuto chvíli, když se na to dívám s odstupem, tak tomuto klenotu dětské fantasy k dokonalosti to jedno zrnko písku chybí.

Gejša (2005)

Neobjektivní hodnocení, které vyplývá z toho, že nejsem ochotna koukat na nejaponské herce, kteří mají údajně hrát Japonce a na poameričtělé tradice a kulturu, která má představovat tu japonskou. Takhle prosím už znovu ne... PS: filmu, který by byl úžasně natočený a vůbec dokonalý, bych byla ochotna alespoň částečně vše, co jsem napsala výše odpustit. Nicméně. Tento film není nic tak skvělého, abych odpustila tyto bohužel až příliš časté Hollywoodské "přehmaty".

Vánoční koleda (2009)

Lituji dnešní děti... Ošklivá animace a dlouhé scény "pro 3D", které zoufale nudí. Z krátké pohádky se nám stal celovečerní film, který ztratil svou původní lehkost i poetičnost. Kdybych neviděla Mickey's Christmas Carol , možná bych přemýšlela nad ***, ale takhle je z toho pro mne pouze jedno velké zklamání. Dvě hvězdy jsou za klasicky krásný příběh, který (díky Bohu) snad nelze pokazit.

Bleach (2004) (seriál)

Ze začátku velmi solidní příběh, ale méně kvalitní animace. Postupem času velmi kvalitní animace a méně kvalitní příběh, což se s každým dílem stupňuje. Velmi mě mrzí, že to, co mě zpočátku na tomto anime tak bavilo, (rychlý spád, akce, žádné složitosti) jako u klasického shōnen anime, se teď autor (resp. autor mangy) snaží předělat v komplikovaný příběh plný zápletek a šokujících odhalení, kde mu bohužel spousta věcí nesedí... A to mluvím pouze o hlavním příběhu a nezmiňuji některé ubíjející fillery. Ano některý fillery i pobaví, ale ty, které mají 30+ dílů si doopravdy autoři anime mohli odpustit. Průměrné anime, které fandy shōnenu neurazí, ale většinou ani nepotěší. Dodatek 25. 5. 2011: Přiznávám se, že v tuto chvíli jsem toto anime delší dobu neviděla, protože mě už to uráží... Z pěkného shōnenu se stala blbost nejvyššího kalibru.