• Pohádka

Mei-čan no šicudži (2009) (seriál)

Ta hudba, to je totální průšvih... Šílené, kýčovité a křečovité. A to i na Japonskou produkci. :o) PS: Měním názor! Narazila jsem na mangu a ze zvědavosti jsem si přečetla pár kapitol. Velká poklona autorům dorama, že z toho zvládli udělat něco alespoň malilinko a alespoň pro někoho koukatelného. Když to srovnáme s manga výtvorem, je dorama vlastně naprosto skvělé!

Moon Child (2003)

Obrovskou slabinou tohoto filmu je špatné "herecké" obsazení. Nicméně dokážu pochopit, že jde především o reklamu pro oba hlavní protagonisty, takže budiž. Co už ale nedokážu překousnout je to, že ač by příběh mohl být velmi zajímavý, po pár minutách zjistím, že mě nudí a jen stěží dokážu udržet pozornost. Vizuálně je to dobré, ale příběh a herecké výkony jsou horší. Zde rozhodně není problém ve scénáři, ale spíše v režii a hercích. Škoda, mohlo to být velmi zajímavé nahlédnutí do jiného světa, ale takhle to jen spadá do průměrných až podprůměrných vod.

Legenda o mém synovi (2007) (TV film)

S takhle pitomým scénářem se ani nic lepšího nedalo udělat. Špatný příběh, špatné všechno. Navíc, i kdyby byl scénář dobrý, tak Daniel Radcliffe v době natáčení, nebyl ještě rozhodně zralý na takovouto roli a ve filmu proto chvílemi vypadá s knírkem až směšně. I na TV produkci jde o velmi nepovedený film.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Poslední film splnil všechna má očekávání a dokonce mi přidal i třešničku na dortu v podobě závěrečného souboje, ale k tomu později. Začátek filmu, jako by navazoval na předchozí díl a byl poněkud rozvleklý. Ale to vše skončilo "návštěvou" u Gringottových. Pak už nás čeká smršť scén, které se na nás hrnou jedna za druhou. Prasinky, Aberforth Brumbál, Komnata nejvyšší potřeby, Velká síň atd. Skvělý spád! Co se týče vizuální stránky, rozhodně je nádherná příprava obrany hradu. Pokud jste spíše na emotivní scény, nemůže vás zanechat chladným příběh Severuse Snapea, kde si vlastně poprvé plně uvědomíte, jak hluboká je to postava, protože alespoň já jsem si nikdy neuměla pořádně představit TOHO Severuse Snapea, jak pro někoho pláče. Pro milovníky akce tu máme závěrečný souboj. Musím říct, že právě ten, spolu se Snapeovými vzpomínkami, pro mě byl asi největším překvapením filmu. Ač jsou pro mě knihy jinak naprosto posvátné, závěrečný souboj mě tam dost zklamal. Spousta povídání, žádný skutečný souboj. To film rozhodně napravil, a tak si můžeme závěrečnou bitvu vychutnat doopravdy dosytosti, ale rozhodně ne nijak protahovaně! A na úplný závěr je tu nostalgický pocit u epilogu - o 19 let později. Vše působí naprosto přirozeně a s nástupem nové generace do Bradavic se pomyslný kruh uzavírá.

Willow (1988)

Pokud si vzpomínám, tak před pár lety, když jsem tento film viděla poprvé, byla to pecka (10/10). Když jsem se teď podívala znovu, přišlo zklamání. Stále mi to připadá, jako skvělý film, ale už ne tak jedinečný, jako tenkrát. Další z filmů, který dohnala doba. Nicméně musím uznat, že na dobu vzniku je to výjimečné dílo, s několika originálními prvky a skvělými triky. Skvělá pohádka pro celou rodinu.

Ao no Exorcist (2011) (seriál)

Na hodnocení je zatím velmi brzy, ale musím říct, že se to vyvíjí celkem slibně. Po 9 dílech jde zatím o dobrý akční příběh, ve kterém není nouze o zvraty a zajímavé postavy, i když je pravda, že některé z nich (valná většina) jsou až příliš stylizované do klasických shounen charakterů (všemi zavrhovaný hlavní hrdina, nenápadný bráška, ze kterého se vyklube cool týpek, nesmělá chudinka, atd...). Jediné, čeho se velmi bojím je, že seriál bude pravděpodobně za chvíli přeplněn fillery nebo dojde k roztahování děje, protože manga vychází příliš krátkou dobu. Dodatek 27.6.2011: Aaaano a už je to tu, přesně jak se dalo čekat. Kdyby to radši začali natáčet později a počkali na mangu místo vymýšlení blbostí. Bohužel :o( Dodatek 3.1.2013: Z dlouhé chvíle dokoukáno. Bože, to je blbost... Hodnocení ještě o hvězdičku dolů.

Nikdy to nevzdávej! (2004)

Klasická americká blbost, kterou pod už tak nízký kvalitativní průměr teen filmů tohoto typu sráží především to, že jako supertalentovaná zpěvačka je tu prezentována Hilary Duff, která zpívá (pokud budeme velmi mírní) lehce podprůměrně, ale rozhodně nijak geniálně.

Gekidžóban Naruto: Šippúden – The Lost Tower (2010)

Je to horší a horší. Nevím, proč mě to nepřekvapuje. Tenhle film byl zdaleka to nejhorší, co pod značkou "Naruto" do této doby vzniklo, ale rozhodně to tak být nemuselo. Setkání Naruta a Minata v minulosti - to mohlo být něco. Bohužel nebylo. Minato nepředvedl absolutně nic, dokonce i Hiraishin bylo naprosto nezahlédnutelné (a ne kvůli té rychlosti). Naruto opět do všeho bušil Rasenganem a vytvářel kupu Kage bunshin. No a na konci nám (opět) vznikl další (naprosto nesmyslný) upgrade Rasenganu, který vše vyřešil a bohužel byl přisouzen jako nápad Minatovi, což opravdu těžko snáším. Tak si to shrneme. Naruto + Minato + nevýrazné filmové postavy. Minato, který se téměř vůbec, jako shinobi neprojevil, Naruto, který opakuje stále to samé (co taky má dělat jiného chudák, když nemůže ve filmu nikam posunout své schopnosti, protože nesmí nabourat hlavní dějovou linii seriálu) a špatný příběh. Od odpadu zachraňuje tento film už doopravdy pouze má láska k seriálu. A samozřejmě také to, že ač jako naprostý neumětel, se tu objevil Minato, který je jednou z mých oblíbených postav. (Kdo by ho také rád neměl, že?)

Škola superhrdinů (2005)

Parodie? To bylo těžko zamýšleno, ale bohužel to tak většinu času vyznívá. Po většinu času se jedná o strašnou nudu, plnou otřepaných klišé a efektů, které jako by byly levnými kopiemi těch z X-Men série. Ale zase chápu, že pro chlapce školkou a prvním stupněm povinné, by to mohla být solidní zábava a inspirace pro hry na několik odpolední. Pokud jste však trochu starší, ale přesto máte rádi superhrdiny, pusťte si raději znovu X-Men sérii nebo třeba Úžasňákovi, pokud máte na klíně děti. Tím se vyhnete mnoha zbytečným minutám zbytečného filmu, který nepřináší nic nového a navíc i špatně kopíruje už osvědčené.

Jak vycvičit draka (2010)

Přenádherná pohádka s nejhezčími draky, jaké jsem kdy viděla! Doopravdy. Jinak, pokud vynechám dráčky, kteří by sami o sobě už zajistili vysoké hodnocení filmu, musím říct, že celkově výborné. Vystavěný příběh, plný logických (ač předvídatelných) zvratů a sympatických (i nesympatických) postav. To vše je umístěno do netradičního prostředí vikingské vesnice a podbarveno skvělou hudbou. Co více si od animáku ještě můžeme přát!