• Pohádka

Another: The Other - Inga (2012)

Prostě nultá epizoda. Nic zásadního, co bychom nevěděli, se tam sice nestane, ale pro zkompletování série je to určitě dobré - po vidění originál 12 dílů - zjuknout taky. Úroveň stejná jako zbytek seriálu, ničím nevybočuje (možná nedostatkem náhodných katastrof), proto hodnocení nechávám stejné.

Gordon Ramsay: Souboj restaurací (2010) (pořad)

Formát pořadu je špatný, špatný a ještě jednou špatný. Hledání "nejlepší restaurace ve VB"??? Pitomost, ale ty úžasné věci, co se dají nandat na talíř... Jakožto kulinářský analfabet jsem něco tak suprového ještě neviděla! Pořad samotný nestojí za to, ale pokud vás zajímá pěkné jídlo a Ramsay je dle vás sympaťák, určitě pro zajímavost na podívání dobré. :o)

Another (2012) (seriál)

Hrozně divný pocit mám z tohodle anime. Ne, že bych se bála, ale prostě takový stísněný pocit. Nedefinovatelný nepřítel je prostě podle mě daleko horší než nějaká příšera. Jen škoda, že to autoři nedotáhli. Je to super nápad, ale bohužel celé je to nevyrovnané. Nejdříve nevíme nic. Cítíme neskutečně temnou atmosféru z každého záběru a přemýšlíme, co asi tak může být s tou třídou a emo slečnou divného. A já jsem si pořád říkala "Dobré, ale UŽ?". A pak místo toho, aby se tajemství odkrývalo nějak postupně, jsou to vlastně takové dva, tři velké skoky. Hop víme jednu zásadní informaci, dlouho nic a hop víme druhou a hop víme třetí... Taková škoda. Škoda málo rozvinutých charakterů postav, které jsou jinak vymyšlené moc pěkně, a dalších drobných detailů. Nebýt "magického oka" například, mohl z toho být neuvěřitelně zajímavý příběh na pomezí reality. Nicméně i takhle je to vlastně celkově hodně dobré, jen neuvěřitelně zamrzí nevyužitý potenciál, který tenhle nápad měl. PS: Jinak celou dobu jsem se samozřejmě snažila tipnout, kdo je ten navíc... Neuhodla jsem. :o)

Šiki (2010) (seriál)

Tak tohle je ohromně zajímavé! Má to upíry a úplně pitomé to taky není, což je dneska prakticky zázrak. Musím říct, že nemít varování dopředu, asi bych to po první díle zabalila, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Děj se postupně rozvíjí od hloupoučké jednostranné lásky až po opravdu, především po morální stránce, komplikovaný příběh. Co mě ale doopravdy nejvíce zaujalo a proč hodnotím tak vysoko, je postupně odkrývaný pohled více stran. Ze začátku, vidíme téměř úplně vše pouze z pohledu lidské strany. Ale čím se ve vesnici objevuje více shiki (upírů), tím více se díváme na situaci i z jejich pohledu. Takže najednou ti, co ze začátku vypadali, že jsou doopravdy zlí... No po morální stránce velmi zajímavý a hlavně si myslím bohužel dosti reálný seriál. Pro přežití udělá většina všechno. Upíři zabíjí lidi, aby přežili, lidé zabíjí upíry, aby je nezabíjeli, ale nevadí jim, že v davovém šílenství po cestě "sejmou" i několik lidí, kteří nesouhlasí s jejich radikálním řešením a zároveň každý z nich by pravděpodobně raději byl tím "monstrem", které zabíjejí, jen aby nezemřel. V celé vesnici se najde jen doopravdy pár (téměř doslova) lidí, kteří raději zemřou než aby se stali něčím, co musí zabíjet jiné, což je proti jejich morálnímu přesvědčení. Jinak seriál jako takový má spoustu chyb, nijak moc vystavěné a rozvedené postavy a ani kresba a animace moc nezaujmou. Ale už jen za to, že nejde o další pitomou romanci, si Shiki zaslouží bod navíc.

Spartakus (2010) (seriál)

Středověk byl temný a starověk ještě temnější. No a o tom to tak asi je bych řekla. K tomu přidáme super herecké výkony, krásnou výpravu, takže se nám z toho vyklube celkem fajn seriál. Bohužel na produkci HBO poněkud slabší, než jsme zvyklí.

Sněhurka a lovec (2012)

Ne, že bych čekala víc, ale myslela jsem, že to bude takové temnější, akčnější... Prostě bude tam něco navíc a ono není. Navíc už mě pomalu začínají rozčilovat veškeré filmy, kde je někdo předurčen k něčemu něčím. Opakovaný vtip není vtipem. A navíc opisovali, kde mohli (Mononoke hime!!!)... Ale budiž, ono to je vlastně i celkem pěkné chvilkama.

Kung Fu Panda 2 (2011)

O něco slabší než jednička, nicméně Shen se suveréně nastěhoval do poličky mých oblíbených záporáků.

Kung Fu Panda (2008)

Když on je ten Po takový sympaťák. Chybky to má, ale sranda je a navíc se mi neskutečně líbí zvířecí složení Furious Five. K tomu přidejte krásné exotické prostředí Číny a máte zaručený hit. Co je ale opravdu špičkově, je soundtrack jeden z nejlepších za poslední roky.

Kung Fu Panda: Tajemství Pěti postrachů (2008)

Jak na tyhle krátké filmy k animovaným hitovkám většinou nekoukám, tak tady jsem byla prostě zvědavá. A světe div se, ono to vážně bylo i zajímavé! Docela dobré doplnění příběhu a ujasnění nekolika detailů.

Sherlock Holmes (2009)

Obávám se, že kdyby Robert Downey Jr. hrál v nějakém filmu růžového poníka, tak bych si onen film stejně zamilovala. A Sherlock? Zábavné, supr zábavné. Já na tyhle podivíny prostě letím. A když už jsme u toho, kdy Zimmer napsal špatnou hudbu, že? :o)