• Pohádka

Hairspray (2007)

Vzhledem k tomu, že jsem muzikálový fanoušek a miluju 60's, tak tohle je prostě něco, co se mi musí za aspoň trochu příznivé konstelace režie, scénáře, obsazení a hudby líbit. Tady se vše povedlo, na výbornou! Písničky skvělé a zpracování se mi líbilo víc než původní film. Zac Efron ukázal, že je v něm možná i něco víc než mu bylo dovoleno ukázat v HSM a zbylé herectvo se ukázalo v nejlepším světle. Zábavné, barevné a svižné. Dodatek 14. 11. 2012: Snižuji hodnocení, nějak jsem to zřejmě překoukala.

Znovu 17 (2009)

Až příliš ohraná zápletka v průměrném zpracování. Sympatický (fakt!) Zac Efron a jinak taky celkem fine obsazení. Příběh má docela spád a neobjevují se tam zbytečné prodlevy. Vlastně to je příjemná oddechovka, která nepotěší ani neurazí. Proč ne.

Camp Rock (2008) (TV film) odpad!

Po tomto filmu dostávám pomalu chuť se přidat do fanclubu HSM, protože ten je proti tomuto skvost! A co to má společného s rockem, to jsme prostě nepochopila.

Muzikál ze střední (2006) (TV film)

Zkoušela jsem to už několikrát, ale asi se mi nikdy nepodaří to vidět do konce. Současný stav je do cca 35. minuty s vypnutým zvukem.

Naušika z Větrného údolí (1984)

La la lalalalalala la lalala la. Myslím, že jsem ještě neviděla tak krásný postkatastrofický film. Možná je to tím, že zde na nás nekřičí z každého obrazu americká vlajka a zkácená Socha svobody, ale také je možné, že je to proto, že nikdy ještě film o tomto tématu nepůsobil tak přirozeně. Prostě svět, kde do sebe vše do nejmenšího detailu zapadá. Neustálé války, strach ze smrti a síly přírody. Zároveň však i soužití, pokora a smíření se s osudem. Na pozadí pohádky hluboké téma, díky kterému děti pochopí a dospělí se zamyslí. Krása.

Upíří deníky (2009) (seriál)

Velmi mě pobavilo, kolik herců nepodepsalo smlouvy na třetí sérii. Tolik mrtvých ve dvou dílech se vidí málokdy... :oD Jinak seriál jako takový je prostě normální upírský romantický výplach, stejný jako ostatní, které se po "úspěchu" Stmívání vyrojily. Viděno do druhé série, protože prostě upíry mám ráda, ale dál už nemám zájem...

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Milé děti, koukejte si dávat pozor na to, co si přejete. No... To bude k příběhu naprosto vše. Neoriginální a překombinované. Když jsem se měla bát, nebála jsem se, kdy jsem se měla smát, nesmála jsem se. Nicméně musím dodat, že po vizuální stránce je to dokonalé.

Megamysl (2010)

Určitě v mnoha směrech originální film s pěknou animací, ale bohužel se mě to nikterak nedotklo. Jako zábavná oddechovka je to ale skvělé, navíc rozhodně dávám palec nahoru za úchvatný soundtrack!

O zatoulané princezně (1987)

Je to takové zvláštní a nelíbí se mi to. Nějak se mi nedaří k tomu více napsat, ale myslím si, že to ani není potřeba...

Goemon (2009)

Neuvěřitelná kombinace japonské historie a fantazie tvůrců. Příběh, který je plný jak ideálů, tak krutosti reality. Příběh je prostě skvělý a jedinečný. Co se týče zpracování, občas mi (docela dost) vadily trikové sekvence, které si mohli klidně odpustit, protože především na začátku vypadali trochu lacině. Možná trochu více práce "v terénu" a mohlo to být ještě o stupeň lepší. Naopak úžasná je hudba. Kombinuje moderní i klasický styl s nebývalou lehkostí a neuvěřitelně podporuje celý film. Pokud bych to měla shrnout, tak jde o krásný příběh, kterému lehce podráží nohy efekty, ale naopak je velmi podpořen hudbou. Rozhodně i na víc než jedno zhlédnutí.