• Pohádka

Princ Bajaja (1971)

Jako malá jsem tuto pohádku nechápala, jako velké se mi nelíbí...

Vinnetou se vrací (1998) (TV film) odpad!

Chce se mi brečet... Idol mého dětství. Když většina mé generace koukala na Pokémony (dobře... Na ně jsem se koukala taky), já jsem už po XX viděla všechny "díly" Vinnetoua. Když jsem se dozvěděla, že vyšlo pokračování, které jsem viděla až před pár lety, čekala jsem tragédii, ale že to bude až takovéhle... O tom se mi nesnilo ani v nejčernějších snech.

Asterix a Obelix (1999)

Křečovité, kýčovité, ale neskutečně jsem si to užila. Nepovažuji to za příliš kvalitní film, ale paradoxně právě pro to mohu takovouto komedii vidět X krát a nikdy mě to neomrzí. Scéna s bubnováním na římské štíty a následujícím "bojujícím" dědulou je úžasná. :o)

The Runaways (2010)

1.) Miluji Joan Jett 2.) Miluji Cherry Bomb. Jinak k hodnocení filmu: Na filmu je velmi znát klipová minulost režisérky, což si myslím je v tomto případě velmi dobré. Film není dokonalý a je v něm mnoho věcí, které si umím představit lépe, ale nějak mi to nevadilo. Skvělá Kristen Stewart (nemohla jsem tomu uvěřit, vzhledem k tomu, že tuto herečku jsem prozatím měla možnost vidět pouze v sérii Twilight) a přímo dokonalá Dakota Fanning (u které jsem se bála, že po několika nevýrazných výkonech v posledních letech to nebude ono). Bavila jsem se, užívala si skvělé písně a hercům jsem doopravdy věřila, že jsou lidmi, které hrají, což je u mnohých životopisných filmů kamenem úrazu. Jsem nad míru spokojená.

Stmívání (2008)

S komentářem od RiffTraxe jde o !dokonalou! komedii. Stále jsem nepřišla na to, jak se někomu může povést vidět tento film celý. Jediný okamžik, kdy jsem schopna ho dokoukat je, když se doopravdy nutně potřebuji učit na zkoušku a tupost tohoto filmu mě motivuje k tomu, abych se raději dívala do skript než na televizi. Vivat Nosferatu!!!

Pomáda 2 (1982)

Jedna hvězda za píseň Cool rider, ke které mám zvláštní citový vztah. Dále chtě nechtě musím dát bod za Michelle Pfeiffer, kterou mám v kterémkoliv jiném filmu ráda. Nicméně jinak je tento film jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy měla tu "čest" v televizi vidět.

Zlatý kompas (2007)

Neměla bych s tímto filmem problém, kdybych přímo nemilovala knižní předlohu. Dlouho jsem se na Zlatý kompas neodvážila podívat, protože mě děsila představa, že mi nepovedený film pokazí obrázek o mé milované knížce. No... Musím říct, že film mi sice čtení knížky nepokazí, ale už v tuto chvíli (před 5 minutami jsem film dokoukala) si nepamatuji, co se v něm dělo. Taková nuda s pěknými efekty, ve které Weitz absolutně nedokázal využít výbornou knižní předlohu. Naopak příjemným překvapením pro mě byla představitelka hlavní role Dakota Blue Richards, která v dnešní záplavě dětských herců patří rozhodně k těm lepším. Nebýt jí a jako vždy skvělé Nicole Kidman, bylo by hvězdiček o jednu méně. Všem, kterým se nelíbila povrchnost a zmatečnost filmu mohu pouze vřele doporučit, aby si přečetli Pullmanovu úžasnou sérii, jejíchž kvalit film ani zdaleka nedosahuje.

Fairy Tail (2009) (seriál)

Po dlouhé době krásně osvěžující anime, u kterého se bez jakéhokoliv přemýšlení mohu pobavit. Samozřejmě budu asi něco jiného říkat po 200 dílech (vzhledem k manze jich bude daleko více), ale to mě v tuto chvíli nemusí zajímat. Prvních 60 dílů je velmi příjemných, ale sledovat dál mě to v tuto chvíli už nebaví. Někdy se však k tomuto anime určitě vrátím.

Kurošicudži (2008) (seriál)

Něco mezi Faustem, Jamesem Bondem, Sherlockem Holmesem, Chrno Crusade, Bleach, Junjou romantica a králíčkem Azuritem.

Loveless (2005) (seriál)

Kýč nad kýče. Ouška jsou roztomilá, ale jediné co do seriálu přináší je sexuální podtext. Masochistická postava Soubiho, který očividně nemá na práci nic jiného než poslouchat výmysly nevyrovnaného chlapce je pak vyloženě špatně napsaná postava. Animace je velmi pěkná a prostředí soubojů je originální. A konečně v nějakém anime hrdinové vykřikují "kouzla" z nějakého důvodu a ne jen proto, že je to dobrý efekt pro upoutání diváka. Celkově jde pro mě o spíše méně povedené anime. Navíc jsem jako vždy po shlédnutí seriálu nahlédla do mangy a musím říct, že useknutí děje je snad v nejhorším možném místě. Nic není vysvětleno, nic není popsáno a pro nezasvěceného diváka to musí být velmi matoucí. Ale stále je to anime a pro ty já mám slabost. Navíc stále je to méně pitomé než většina v současné době produkovaných "západních" seriálů.