Enderova hra (2013)

Ten film nedával absolutně žádný smysl. Vzali scény z knihy, které se museli stát a naplácali je na sebe, aniž by je nějak pořádně propojili. Z venčí ten film byl podle knihy, ale ta kniha není o ději, ale o Enderovi. Ve filmu nemáte šanci zjistit, jaké má Ender problémy, že všechno zvládá výborně, ale psychycky je na tom hrozně. Ve filmu je Ender stále obklopen přáteli a ví, že existují dospělí, kterým na něm záleží, což je úplně v rozporu s "musíme ho izolovat". Jediná scéna, která mě fakt bavila, bylo "když Ender potkal Bonza" - zvlášť, když si skrček Bonzo stěžoval na to, jak je Ender mrňavej. Herci nic moc. Spíš odříkávali texty, než že by hráli. Ale už když jsem dočetla knížku, jsem věděla, že to není filmový materiál. Ten film mi to jenom potvrdil.

Ledové království (2013)

Lepší 3* - začátek byl dost dobrý, ale dál už to nebylo nic extra. Hodně se mi líbilo, jak se všichni vždycky zhrozili, když jim Anna řekla, že se zasnoubila s týpkem, kterého potkala ten den.

Sněžný drak (2013) (TV film)

Bylo to blbost obrovská, ale milá - celkem. Princ by ode mě sice dostal kopačky, ale dávám + za královského rádce číslo dvě.

Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

Já nevim no, asi bych tomu měla dát 3*, ale občas jsem u toho nudila. Hned na začátku mě naštvala scéna s Meddědem. Jedna z nejlepších scén v knížce, kde Gandalf nenápadně a postupně dostává trpaslíky dovnitř, a oni z toho udělaj akční scénu, kde mu trpaslíci vtrhnou do baráku a ještě mu zavřou čumák ve dveřích. Co mi ale hodně vadilo bylo přehrávání Pána Prstenů. Asi nejvíc mi do očí a uší bil Thorinův proslov před Lake Townem zakončený Aragornovým "What say you!?". Ani přítomnost Legolase (který, podobně jako Gandalf, byl mnohem víc kickass než bude v LotRovi - a navíc měl hodně nepřirozené čočky) ten film nezachránila. Bylo by lepší, kdyby nestříhali klíčové scény z knihy (obři, Medděd, pavouci) a necpali místo nich věci, které tam ani nemají co dělat

Mortal Instruments: Město z kostí (2013)

Čekala jsem 3* a až tak do půlky jsem se u toho i bavila, ale ta druhá půlka byla na mé chápání až moc - všechno pomotali a dokonce měla i ta knížka větší smysl (mluvim o tom, že Jaceovi až teď namluvili, že je Valentine jeho tata)... na úplném konci jsem čekala nějaký vysvětlení, ale jediný, co jsem dostala bylo házené hlášek a hesel do větru bez jakýchkoli souvislostí (skoro jak na začátku cold-blooded killer vs peace-loving killer). Ten film byl ještě víc cheezy než ta knížka a o to je co říct.

Přehlížený (2007)

Dobrý nápad, jehož autoři zapomněli na logiku a neumí vyprávět. Mohl to být dobrý film, kdyby scénář měl menší revizi (stačilo by se trochu zamyslet a vypadalo by to líp) a režii v rukou někdo jiný.

Lovci duchů (2005) (seriál)

Dost dobrý seriál, který je čím dá šílenější a bohužel i ufňukanější.

Neřízená střela (2010)

Na ten humor musíte být naladění. Poprvé jsem film v půlce vypnula, protože mě moc nebavil. Když jsem si ho pouštěla podruhé, měla jsem na něj tu správnou náladu a smála jsem se nahlas. Je to opravdu dobrý film, jen se na něj musíte dívat v tu správnou dobu.

Vlastní zbraň podmínkou (2012)

Moc pěkný film. Na první pohled to vypadá, že se tam nic neděje, ale ve skutečnosti to sleduje celkem zajímavé příběhy. Nejsem si jen jistá, jestli se mi tak úplně líbil konec, ale asi bych si stěžovala i kdyby to dopadlo jinak, protože jsem opravdu nevěděla, co od konce chci. Nevím, jak bych to hodnotila, kdybych filmu věnovala plnou pozornost, ale teď tomu dávám lepší 4*

Pád (2006)

Od filmu jsem toho moc nečekala, a proto se mi asi tolik líbil. Jen doporučuji vnímat na začátku filmu při titulcích. Fantasy část byla zajímavě a místy i vtipně provedená, a reálná část byla perfektně zahraná. Malá Alexandrie byla dokonalá a Piemaker ne tolik, ale taky byl skvělý. Příběh mi přišel skvělý, ale byla jsem ráda, že v době, kdy jsem se na ten film konečně podívala, jsem si už nepamatovala, o čem má být.