Nezapomeň na mě (2010)

Fakt jsem nechtěla, aby se mi to líbilo. Pattinson se mi celkem líbil, když byl v Harry Potterovi, ale od tý doby se stal Twilight a začal být poněkud odpuzující. Naštěstí v tomhle filmu nevadilo, že chlapec působí jak fetka. Naopak mu to i trochu pomohlo. Opravdu jsem byla jeho výkonem překvapena, ale kvůli němu jsem se na film nedívala (kvůli němu jsem sledování Remember me odkládala). Děj je celkem jasný. Trochu zbytečný mi přišel ten začátek. Pořád jsem čekala, kdy se to pořádně rozvede, ale nestalo se. Ale tu čtvrtou hvězdičku si ten film zaslouží, protože to správně zakončili. A ještě malé plus za detail na Aidenově paži v poslední scéně. Hodnocení možná časem změním, protože mi film připomíná knihu Perks of being a Wallflower, kterou jsem původně taky chtěla hodnotit 4* - obojí je soubor tragédií, avšak Tyler je poněkud sympatičtější než knižní Charlie.

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Pěkná hudba, a celkem dobrý konec (jako že tam sedí apod.), ale celkově nic moc. Název je spoiler jak kráva, takže není nic moc co očekávat. Všechno je předem jasné. Ten film je hlavně o tom, jak velký ve vás vzbudí zájem o postavy. Bob je zajímavá postava, ale ne že by ve mě vzbuzoval nějaké silné pocity. Na to by museli stvořit zajímavějšího Jasseho. Přestože scénář mě moc nenadchl, řekla bych, že to byl velmi dobře udělaný film. Herci dobře vybraní, kamera, režie... Jen to bylo trochu moc melancholcké na můj vkus

Pomsta a spravedlnost (2011) (TV film)

Tož nebylo to úplně blbé, jen se tam v podstatě nic nedělo. Přišel, odsoudil, odešel a Dobrounoc.

Paralelní světy (2012)

Nebyl to špatný film, ale bylo možné z toho vytáhnout víc. Stačilo rozmyslet si, na co se soustředit (+ by bylo fajn, kdyby vyprávěné části nezněli jak od psychiatra na marihuaně). Vypadalo to, že hlavní linie filmu by měla být vztah Adama a Eden, ale většinu z něj stejně vynechali. Ta "vědecká" část a boj s konkurencí byla lépe provedená, ale ne dostatečně na to, aby to byl děj filmu. Řekla bych, že si všechno vymysleli, a apk to všechno chtěli ukázat divákům, takže nezbylo příliš místa pro samotnou romanci a film tak neměl pořádný děj. Je to škoda, nápad to byl výborný, ale nebyl dotažený do konce.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Kdo na to jde čekajíc LOTRa, bude nejspíš trochu zklamaný. Kdo na to jde čekajíc předlohu, bude také zklamán. Je to něco mezi tím: Hobit + akce - pohádka = Neočekávaná cesta. První půlka mě trochu zklamala, na knížce bylo kouzelné, že se to všechno dělo tak nějak náhodou, tady byl skoro každý krok zamýšlený. Největším zklamáním byla scéna s trolama. Po přestávce ale začala akce a už nebylo tolik času na přemýšlení, takže došlo na onu šťastnou náhodu. Scéna s obrama byla krásná. Dále mi přijde, že ve výpravě byli jen tři trpaslíci - Thorin, Kili a Balin. Občas se tam mihlo jiné jméno, ale nejčastější bylo "Kili!" - knihu jsem ještě nedočetla, ale to, jak tvůrci divákovi vnucujou, aby si zamilovali Kiliho nevěstí nic dobrého. V závěru - zklamalo mě to, ale druhá půlka to napravila + je to nádherný film, všechna to okolí a masky jsou perfektní. Ve 3D jako bych byla tam

Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

"Nástěnků chci zá žénů" - počkat, to bylo jinde... Holt takovej českej Mrazík, no. Vojtka moc nemusim a na "prince" je trochu starej, ale beru. Nebylo to zlé, určitě se mi ta pohádka líbila víc než loňská Mucimutr. Dala bych nejspíš 2*, kdyby Měsíčci nebyli tak výborní a kdybych se po zbytek filmu nebavila srovnáváním s Mrazíkem. Jednou to ale stačilo

Mé soukromé Idaho (1991)

Celkem zajímavý film. Herecké výkony byly moc dobré, Rivera je opravdu škoda a Keanu je prostě Keanu. Celý film je dost divný, ale to k tomu patří. Zajímavě to vymyslely s postelovýma scénama, tím mě celkem pobavili. Ten film se mi líbil, ale vadilo mi, že toho rozjeli celkem dost a moc toho neuzavřeli. Mé hodnocení je tak 3,5* (popř. 7/10), ale někam zaokrouhlit musím a kvůli tomu konci-nekonci zaokrouhluju na 3* - není to špatný film, ale znovu ho vidět nemusím.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Piráti z Karibiku: Na konci světa krásně dokončili sérii. Určitě je tam hodně nedotažených věcí, jako například proč by si nový kapitán Bludného Holanďana měl vyřezávat srdce? Jones to přece udělal kvůli ženské, nebylo to nezbytné pro jeho funkci. Dvojka pirátů byla trošku slabší, ale tady už je to všechno tak fajně domotané. Líbí se mi, jak se mají všichni navzájem rádi, ale zároveň se v první řadě starají sami o sebe. Tak by podle mě měli uvažovat všechna pirátům podobná individua a ne jako všichni zloději a zabijáci, na které v poslední době narážím, kteří dělají správné věci, i když tím přijdou o zisk a musí zbytečně nastavovat krk... To Karibským pirátům nehrozí

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Série Pána prstenů jsou filmy, které můžu sledovat pořád dokola. Ještě jsem nečetla knihy, ale mám je v plánu. Filmy se mi vždycky líbily, ale po sledování prodloužené verze se můj pohled na ně změnil. Z Boromira, kterého jsem neměla ráda se stala jedna z mých nejoblíbenějších postav a hlavní důvod, proč si chci přečíst knihy. Kdo si chce filmy opravdu užít, musí zapomenout na původní krátké verze. Scény, které byly do filmů přidány doplňují mnoho informací, které pro celkový vývoj děje nejsou až tak důležité, ale pro chápání některých věcí jsou nezbytné.

True Blood: Pravá krev (2008) (seriál)

Na to, že je True Blood adaptací vaginal fantasy knih, to je celkem dobré. Je to vtipný seriál, ať už jsou dané vtipy úmyslné nebo ne. Toho sexu je tam ze začátku trochu moc, ale pak se to trochu zklidní - ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, ale když 1/4 dílu (tj. cca 15 minut) prosexujou, začne to být otravné. Dala bych tomu i 4*, kdyby mi nevadil jeden fakt - všichni jsou ochotni v mžiku oka dát svůj život za život Sookie, nikoho ale ještě nenapadlo hledat jiné řešení. Čekala jsem to od Erika, který vypadal že má největší pud sebezáchovy, ale prozatím mě i on zklamal. Snad v příštích dílech. Od seriálu jako takového nic moc nečekám, ale jsem zvědavá, jak to bude pokračovat