Kronika (2012)

Proč ne. Žádná zbytečná patetická a epická nadsázka. Prostě - tu máte schopnosti a uvidíme, co se stane. Samozřejmě vývoj byl dopředu jasný a všechno předvídatelné, ale bylo to něco jiného než běžné superhrdinské filmy a mě to pobavilo.

Bitevní loď (2012)

Tak co je moc, toho je příliš. Na tenhle film vzpomínám ve dvou směrech. Fajní mimoši, fajné lodě, přestřelky proč ne. Zkrátka mám rád sci-fi a tohle bylo slušně udělané. Druhou linii bych definoval... hmmm jak to říct. Kdyby mi bylo pět, vyrůstal bych ve vlastenecky náruživé americké rodině a byl bych mírně mentálně postižený, tak bych z toho filmu byl v extázi. Opravdu se nakonec stane ta scéna se starými dědky, kteří oživí vlajkovou loď za deset minut a vypráší kožich mega mimošům, kteří přeletěli celý vesmír, aby nás okupovali? Bože.... lituju toho, že jsem ten film viděl, ale čestně přiznám, že na ty bojové scény z první půlky filmu jsem už mnohokrát vzpomínal. No tak si vyberte :-).

Prometheus (2012)

Ok, řeknu to tak. Příběh se mi zdá jako strašná kokotina, vůbec jsem to nepochopil a hrdinové se nechovají zrovna jako géniové. Každopádně nádherné výpravné sci-fi a mimozemšťani jako z cumlu. Beru :-).

2Bobule (2009)

Mám rád Voříškovou, mám rád téma Jižní Moravy a vína, mě to zkrátka pobavilo a dostal jsem to stejné, co v jedničce. Pohoda a humor spřažen se svérazným krajem, ok.

Sherlock (2010) (seriál)

Bomba:-).

Total Recall (2012)

Jediné, co jsem se bál, bylo, že se budu nudit, protože jsem nedávno viděl předlohu. A nestalo se. Výborně jsem se bavil a nový moderní háv filmu v čele s Farrellem, kterého mám rád tak i tak, mi dal přesně to, co jsem chtěl.

Atlas mraků (2012)

Nu dobrá, tenhle film je oříšek. Ihned po svém vydání se stal hitem a mluví se o něm všude v superlativech, žel já bych to zas tak neviděl. Čtyři hvězdičky dávám, protože jsem se určitě nenudil, to nemohu říct. Co bych ale určitě vyčetl je malá čitelnost filmu. Střih je skvělý, příběhy jsou dobré, některé vynikající, herci výborní. Film by mě ale určitě bavil mnohem víc, kdyby herci nebyli tak zamaskovaní, že jsem nemohl sledovat jejich linii v každém příběhu. Vlastně jsem byl ještě v půlce tak zmatený, že jsem měl chuť film vypnout a vykašlat se na to. Prostě mě to nebavilo, protože když jsem rezignoval na to sledovat, kdo je v kterém příběhu kdo, příběhy samy o sobě mě tolik nebavily. Řeknu to tak. Kdyby tvůrci udělali snímek trochu víc polopatický a přístupnější divákovi, vůbec bych se nezlobil a celkový pocit by byl určitě příjemnější.

Looper: Nájemný zabiják (2012)

Krásná práce. Pěkné sci-fíčko s dobrou atmosférou a klasickou časovou smyčkou.

Ten, kdo stojí v koutě (2012)

Tenhle film mi připomněl, jak to bylo v mládí těžké. Seznamujeme se s tím, kým vlastně jsme a jací jsme (a netušíme, že to bude trvat celý život :-)) a nikdo nám moc nepomůže, ať už proto, že se veškeré pomoci bráníme nebo že si zkrátka musíme stejně pomoct sami. Nezbývá než hledat spolubojovníky v řadách vrstevníků, kteří se zmítají ve stejné agónii sebeobjevování a užít si tu srandu i s bolístkama společně. Dosud by to mohlo vypadat, že to vlastně bude pořádná švanda a taktéž jsem k tomu přistupoval i já, ale tenhle film (a některé recenze zde:-)) může trochu mást. Je to optimistické, je to veselé, je to romantické, ale taky trochu hrůzostrašné a já jsem celou dobu přemítal jestli je hlavní hrdina naprosto marný idiot nebo mi je přece jenom sympatický. Nakonec se z toho vyklubalo něco jiného a vše zaklaplo, tam kde mělo. Nevím, jestli jsem se bavil na čtyři hvězdičky, ale v tom filmu jsem našel svoje mládí, stejně jako asi mnoho jiných lidí zde (proto asi tak vysoké hodnocení) a za to díky. No a půl hvězdičky je za krásnou Emmu Watson.-)!

Zkažená úča (2011)

Ale jo, proč ne. Ne že by mě to nějak nadchlo, ale jako oddychovka se stále neuvěřitelně sexy Cameron Diaz nikdy neurazí:-).