Láska a jiné závislosti (2010)

No tak jak bych to řekl. Zkrátka udělat docela dobrou a svižnou romantickou komedii a do toho naroubovat docela vážné téma, z kterého vám do smíchu není ani trochu, to je kombinace, která se snad i někomu může líbit, to ano. Já vím, že se tomu říká tragikomedie a že je to žánr starý jak lidstvo samo. Je mi to však houby platné, protože jsem po filmu zůstal tak akorát vnitřně polámaný a nalomený a rádoby (uvěřitelný?) happy end mi těžko náladu mohl spravit. Aneb fandové tragikomedie, hurá na něj, zbytek ať si pustí raději něco jiného.

Tajemství mumie (2010)

Obvyklé téma dobrodruha ( v tomto případě krásné dobrodružky) zajímavé především stylizací do počátku století a koneckonců pár povedenými scénami. Jinak všechno dobrý, ale moc jsem se nebavil. Myslím, že film bude bližší těm, kteří mají rádi francouzské komedie.

Oliver Twist (2005)

Tři a půl. Dickensův humor a nadhled jsem viděl v prvních dvaceti minutách, pak už jen pěkně zvládnutá, ale vlastně ne nějak napínavá historická freska. Ale nelituju, že jsem viděl.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu (2004)

Vždy jsem si myslel, že Cuaronův díl je nejlepší ze všech a teď když jsem viděl s odstupem času, mohu jen a jen opět zamáčknout slzu, že netočil všechny další díly. Řekněme civilní a uměřenou pohádkovost Harryho Pottera prošpikoval Cuarón grandiózními scénami s dech beroucí hudbou (nebo dech beroucími scénami s grandiózní hudbou) a vytvořil tak film dospělý a přesahující hranice běžného potteryovského fanouška. Rozhodně nejdospělejší díl série, přesto, že třetí a ještě hodně dětsky pojatá předloha.

Magnolia (1999)

Tenhle film jsem v roce 1999 ještě neuměl moc docenit. Nu což, podívajíc se pravdě do očí, stárnu a témata tohoto filmu jsou pro mne mnohem živější než v rozpustilém mládí. Voalá, jsem zvědav, jestli dám za deset let pět hvězdiček.

Zelený sršeň (2011)

Viděli jste Defendora? A Kick Ass? A nemáte anti-hrdinských ,,super,, hrdinů dost? Nevadí - Gondry nám naservíroval výbornou komedii s výbornými postavičkami a já jsem se opravdu skvěle bavil. Jen tak dál.

Single Man (2009)

Tři a půl - aby bylo jasno. Vcelku bych mohl dát i čtyři, ale.... Ale já už jsem těch vnitřních dramat, soustředěných filmů a psychologických seancí viděl tolik a tohle mi přišlo až příliš málo originální. Všechno bylo fajn, všechno bylo zajímavé, ale všechno bylo také předvídatelné. Až do konce. Takže - jsem rád, že jsem to viděl a mažu a jdu dál.

Maraton lásky (2007)

Protože mám Pegga rád, hodně jsem se na to těšil. A dostal jsem, co jsem potřeboval:-). Taku fajnu love story s fajnyma figurkama a krásnou hlavní hrdinkou (obzvláště v poslední mezidveřní scéně). Až bych si šel zaběhat.

Orel Deváté legie (2011)

S tímhle filmem nemám žádný problém. Není to akční pumpa, která by vás posedět nenechala, ale já jsem se nenudil. Každý takový historický exkurz vítám, ať už historici nad ním ohrnují nos nebo ne. Dobrá history zábava.

Thor (2011)

Nic úchvatného na co bych vzpomínal do konce života, ale příjemné fantazy bez zbytečného kýče či jiných podivností. Největší slabinou filmu je psychologie postav, která, kdyby byla víc propracovaná, tak by film hnedle poskočil o stupínek výš. Aneb - Thor se změní z idiota v moudrého vůdce lusknutím prstem po zprávě o smrti otce a to mě osobně prostě nemůže uspokojit:-). Nemluvě o lásce mezi hlavními postavami, která vznikla tak spontánně a rychle, že jsem si toho vlastně ani nevšiml. Každopádně doporučuju všem fandům božstev a podobných stvoření, tenhle film nic nepokazí.