Pouta (2009)

Pouta jsou naprosto nadstandartní český film, který je třeba vidět přinejmenším kvůli několika opravdu silným scénám. Jinak nic světoborného, ale pořád ČESKY nadprůměrného. Určitě v hlavě zústane, i když jsem čekal ještě něco víc ponurějšího, akčnějšího a hlavně a v podstatě - zábavnějšího.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Vzpomínáte jak v devadesátých letech byla jediná ,,povolená,, emoce v akčním filmu pomsta a jak nás to všechny pořád bavilo? Doba se ale změnila, šablona se vyčerpala a já stárnu, takže něco takového by už dnes pro mě bylo málo. Naštěstí to pochopili i tvůrci a tento bitkařský film budiž důkazem. Naprosto jednoduchý čitelný příběh, do kterého když narvete pořádné emoce jako komplikované vztahy s otcem a rodinou obecně, dostanete slušný výsledek. Víte jak se to říká v televizi - denní dávka emocí. Zde byla slušná a k tomu parádní bitkařina. Někdo Růžovku, já tohle.

Všemocný (2011)

Tak tohle byl opravdu zvláštní film. Kromě atributu superhrdinského příběhu, které snad v nějaké formě baví sledovat skoro každého, je zde taky příměs spiknutí, ohrožení, paranoie i filozofického zamyšlení a namixovaný koktejl dostal nezaměnitelnou a originální příchuť, která neodeznívá. Váhám nad pěti hvězdičkami, ale ty si nechávám právě pro filmy, u kterých neváhám.

Líbáš jako Bůh (2009)

Film, který bych ocenil jistě víc, kdyby mi bylo čtyřicet padesát, ale i tak krásná i zábavná (řekl bych i výstižná) variace na téma vztahů.

Nestyda (2008)

Naprosto zábavná záležitost aneb téma vztahů s trochou nadsázky, dávkou sexu a s pohodovým hlavním hrdinou, to je recept, který mě vždy dostane.

Rambo III (1988)

Jednoduché - trojka mě prostě nebavila.

Rambo II (1985)

Tož pořád ještě hodně dobré, ale na konci měl tu základnu zdemolovat, rozstřílet nebo něco takového. To jediné mi zkazilo naprosto jinak výbornou zábavu.

Rambo: První krev (1982)

Retro, u kterého jsem se nyní neuvěřitelně bavil. Ještě teď se musím smát, když si vzpomenu jak film neustále víc a víc gradoval až po demolici půlky města. Neuvěřitelná zábava! Zkrátka na**anej Stalone a přihlouplej šerif, který si ale na konci zachoval charakter a neprosil o život, závěrečný ,,sociologický,, rozbor Staloneho brečícího nad návratem z války, absurdní a směšní civilisté z národní gardy, výborný plukovník atd atd... Pokochal jsem se, jak už dlouho ne...

8. míle (2002)

Véééélmi oblíbený film. Líbí se mi hudba, líbí se mi um rapovat, líbí se mi příběh a jeho pointa. Véééélmi oblíbený...

Mechanik zabiják (2011)

Jsou to čtyři, ale hodně slabé. Jde o to, že: 1) úvodní scéna mě zklamala, protože mi prostě nepřišla realistická, 2) zbytek filmu byl fajn a vlastně i docela překvapivý, 3) už v průběhu filmu jsem si uvědomoval, že přestože tento film postavený jak jinak především na charizmatu Stathama, neurazí a baví, mi z paměti vypadne již druhý den a to se také stalo.