Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nu, zkrátka, všechno dobrý, ale mi to moc nesedlo, takové míchání filmu a grafiky, fantazie a reality není nic pro mě. Jinak ale originálně vytvořené postavy i dialogy, to bylo na tom hodně zábavné. Tři a půl.

Ip Man 2 (2010)

Tak tohle už prostě postrádá tu asijskou kulturu filmu a snaží se to víc přiblížit klasickým holywoodským šablonám. A právě ten svébytný způsob, jak naložit s gradací a ,,super-manovstvím,,, tak aby to neb(L)ilo do očí, byl v jedničce úžasný. Přesto, kdo má rád bojové umění, ten si příjde na své a to pořád ještě v docela slušné atmosféře.

Hledám Amy (1997)

Proč pět hvězdiček? Protože to v mých -nácti byl jeden z těch filmových klubů ala ČT2, který na rozdíl od jiných super nudných intelektuálně úžasných pakáren, byl snadno stravitelný, úžasně romantický a v mých kruzích tak trochu kultovní. Tak proto. Absolutně nevím, jak by to na mě působilo teď a myslím, že ani moc dobře ne. Tohle je jeden z těch filmů, který by zkrátka měl patřit mladým lidem a tak ať to zůstane.

Ip Man (2008)

Hoooodně silné čtyři hvězdičky. S wing chunem jsem se kdysi potkal a chvilku ho cvičil a vidět to v akci, jak by to teoreticky mohlo vypadat, bylo pro mě něco úžasného. Když připočtu hlavního hrdinu, který nejen, že všechny zbije a nemá soupeře, ale navíc je ještě rodinný typ s výborným sebeovládáním a vnitřní duchovně založenou disciplínou, několik úžasných gradací, které však neskončí klišovitou pomstou a jakýsi, řekněme, reálný podtext, tak tu máme opravdu něco vyjimečného.

Tři dny ke svobodě (2010)

Slušná atmosféra začátku, naprosto neslaný nemastný prostředek, který mě unudil a pak poslední půlhodina, která je dobrá a nechá vyzdvihnout tu naprostou obyčejnost a neakčnost hrdiny. Tři a půl - myšlenka udělat z obyčejného člověka akčního hrdinu je stará jak moje babička, ale udělat to tak, že to na konci neosolíte a neuděláte z něho supermana - to se nestává. To bych tak viděl jediné zajímavé, ale na druhou stranu--- nebylo ten způsob vyprávění trochu nudný??

TRON: Legacy 3D (2010)

Elektro. Elektro hudba, elektro obraz, elektro příběh. Tohle mělo atmosféru, tohle byl úplně jiný svět a já jen slzu v oku musím zamáčknout, že jsem to neviděl v kině na velkém plátně. Jakési zhmotnění všech možných hi-tech elektro depeche mode prvků v jednom filmu. Audiovizuální potěcha, kterou jsem dlouho hledal. Snad jen, že ten příběh měl vlastně sestupnou tendenci, místo gradace. Jinak by bylo pět hvězdiček.

10 000 př. n. l. (2008)

V televizním programu byl tento film uveden jako pohádka pro dospělé, u níž forma bohatě přesahuje obsah, ale zkrátka je se na co dívat. Co k tomu dodat?? Na základě této věty můžete rovnou dělit hvězdičky. Zkrátka někdo takový pohádky pro dospělý rád a někdo jiný ne...

Průvodce (2008)

Čtyři hvězdičky za to jak jsem se bavil a jednu za film dokonale vyvážené jednoty obsahu a formy aneb když se u filmu dobře pobavím a nemám jedinou věc, kterou bych mohl vytknout, nemůžu jinak. Pokud máte rádi japonskou kulturu, obrovské plus, ale i bez toho je to krásný, univerzální a na konci taky emocionální příběh. Opravdová čistá nádhera. Nic bombastického, ale spíš umírněného, klidného a přirozeného. Tenhle film mě dostal svou vyrovnaností - ani moc vážný, ani moc meditativní, ani moc emoční, ani moc veselý, ale krásně namíchaný koktejl v japonském hávu.

Den nezávislosti (1996)

Nu tak jsem se na to podíval druhým okem (rozuměj po druhé) a musím říct, že to je prvotřídní zábava. Přesně jak říkám - místy kýčovitá či klišovatá (každý ať si vybere), ale jinak parádní biják jak má být a trochu toho humoru navrch. Jen ten prezident fakt do toho letadla nemusel.

Opravdová kuráž (2010)

Nu - film má dobrou atmosféru, dobré herce, originální hlavní hrdinku, všechno dobrý, ale má to jednu velkou chybu - pokud jste čekali něco ve stylu bratrů Coenů budete asi zklamáni. Zkrátka fajn film, ale na Coeny se nechodí jako na f-a-j-n film, od nich čekáte víc - mrazící podivánou, která ve Vás ještě dlouho zůstane - a tentokrát jejich rukopis nejvíce poznáte v ukázce, film mohl natočit kdokoliv. Jen doufám, že to není konec jejich úžasné obrazotvornosti vstříc průměrnému mainstreamu, ale že si zkrátka jen vzali oddechový čas. Každopádně zkouknout -bylo to f-a-j-n :-),