Králova řeč (2010)

Chvilku váhání, tož ale těch pět můžu dát. Ne že by ten film byl vlastně tak dobrý a po velmi silném začátku, tempo (ten film měl nějaké tempo??) klesalo, až jsem se skoro nudil, ale pak přišel tak silný závěr, že mi běhal mráz po zádech a ten pocit zůstává, hluboce zarytý, i po několika měsících. Tož co, těch pět můžu dát...

Habermannův mlýn (2010)

Tři a půl. Téma výborné, herci výborní, nenudil jsem se. Každopádně jakoby se Juraj Herz bál kousnout do tohoto kyselého jablka na plno. Na to jak je toto téma opravdu hrůzostrašné a skrz naskrz prolezlé bolestmi a krutostmi té doby, je film vlastně takové piánko. Skoro jakoby se nic nestalo, pár lidí umřelo, ale že bych z toho byl v šoku (a z takových věcí by člověk měl být v šoku) to ne... Zkrátka tomu chyběla to pravé dráma, nervy drásající nespravedlnost, šokující krutost, cokoliv, co by ze mě nevyprchalo za půl hodiny. Leckeré dokumenty na tohle téma ve mě vyvolaly mnohem větší reakce. Takže... tři a půl, víc nedám.

Sociální síť (2010)

Jak by mohl být film o nejmladším miliardáři a tvůrci ikony dnešní doby nudný??? Byl by to skvělý film, kdyby jsme nikdo nevěděli, co je facebook? Asi ne, viděl bych to tak na tři hvězdičky, ale my všichni víme o kom a o ČEM to je. Takže jediné, co mi zbývá jako nezodpovězené je, jak by někdo musel tento film sprasit natolik, že by zapadl do průměru..... (však on tam každopádně za pár let zapadne, o tom nepochybuju, nic tak geniálního na tom filmu nebylo, ale teď... však vidíte sami:-)). Jak to říct ještě jinak... - vzpomněl bych si minimálně na deset jiných životopisných filmů, které byly opravdu, ale opravdu úžasné a tenhle mezi ně nebude patřit ničím, ale ničím, jiným než jen tím o kom to je...

Fighter (2010)

Brilantní drama dle skutečné postavy, jejíž box si můžete shlédnout i na Youtube a při tom zjistíte, že to ani moc nepřehrávali. Uměřené, s výbornými hereckými výkony, opravdové jak jen film dovolí.

Nový svět (2005)

Kdo by to byl řekl, že z toho nebude sladká hollywoodská kokotinka (fakt, jinak nevím, jak to říct), ale meditativní seance o vztazích, indiánech a osidlování. Připomnělo mi to Tenkou červenou linii. Film pro náročnějšího diváka.

Návrh (2009)

Výborná Sandra Bullock, která mě už po několikáté překvapila tím, že umí hrát. Jinak žádná velká originalita, ale na pohodový večer to stačilo.

Chceš mě, chci tě (2009)

Tak tohle byl můj šálek kávy. Pokud máte rádi filmy o vztazích a svěží vítr v komediích, není co řešit.

Poldové (2010)

Ale jo, tři a půl. Neurazilo, bylo to zábavné, nikam se to netlačilo. Pohodička.

Clerks 2: Muži za pultem (2006)

Tohle je ta zábavná tvář americké nezávislé produkce (možná to ani nebylo nezávislé, ale hlavně to nebylo mainstreamové). Zábavné až na půdu, ukecané, s pár zajímavými herci a minimálními kulisami. Všechny atributy co správný ,,nezávislý,, americký film má mít a zábavné navrch.

Ondine (2009)

Podívejte - tři, klidně tři a půl, prostě průměr až mírný nadprůměr - to je jedna věc. A ta druhá? Pokud máte rádi romantické filmy, tak až se někdy budete fakt nudit a budete chtít u něčeho hodně vypnout, určitě se na to podívejte. Je to fajn a já jsem jedno takové naprosto prázdné odpoledne měl a svůj účel to splnilo. Jedna věc mě ale hodně mrzela - Bachledu tam mohli ukázat víc, častěji a pěkněji:-).