X-Men: První třída (2011)

Nesdílím všeobecnou euforii, že to byl jasně nejlepší díl série a celkově bomba nad bomby. Mi se líbily, snad kromě jedničky, všechny díly a všechny jsem si pořádně užil a nejinak to bylo i v tomto případě. Jen víc a houšť, tohle sci-fi téma je snad nevyčerpatelné.

Kid (2000)

Filmy s psychologickou tématikou mám opravdu rád a v tomhle tom v podstatě béčkovém filmu je jeden takový vnitřní konflikt krásně rozpracován. Kdybych na tom byl v kině, tak bych byl asi naštvaný a dal tomu tři, ale v rámci jednoho znuděného víkendového odpoledne víc než jsem mohl chtít.

Nejsem blázen (1994)

Naprosto výborný filmeček plný skvělých figurek, kterým vévodí ne moc příjemný, ale přesto kouzelný Newman. Poetické situace jedna za druhou až k laskavému konci. Pro mě klasika.

Anna a král (1999)

Já bych snad těch pět ani nedal, ale na druhou stranu nemám filmu v rámci žánru historických velkofilmů co vytknout. Kráááásně se na to dívalo.

Hvězdná pěchota (1997)

Film, který se mi pořád nedaří uchopit. Má velice zvláštní stylizaci a originální společenskou atmosféru, u níž pořád nechápu, jaký byl její smysl. Pokud to, aby byl film jiný a zajímavý, tak se to podařilo a v klidu můžu dát čtyři za snímek, který se vám z hlavy jen tak nevytratí. PS: tak teď si čtu, že ta stylizace byla parodie... Může být, ale i tak zvláštní:-).

Vodní svět (1995)

Řekněme tři a půl. Já mám v hlavě pořád ty hodně špatné recenze z doby, kdy film vyšel a to, že to měl být film, který byl pro Kevina Kostnera rakev, protože po tom už pořádně nic nenatočil. Každopádně jsem se do toho víceméně z nouze zadíval a musím říct, že pohodové sci-fi, které asi neoslní, ale na druhou stranu nenudilo. Nejlepší postava, kterou jsem si užil, byl naprosto zábavný Dennis Hopper.

Můj nepřítel (1985)

No řeknu to asi tak. Ten film je dosti přiblblý a vcelku bych řekl, že odpovídá tomu, jak dnes vnímám většinu filmu, které kdysi mohly být hity, ale dneska působí trapně. Já ten film nebudu oceňovat více jen proto, že to je známý film té doby a pro někoho možná snad až kultovní filmařina. Já jsem se najednu stranu moc nebavil, na druhou mi film zůstává pořád v hlavě, protože kde jinde vidíte tak blízký kontakt s mimozemšťany. Každopádně já bych tomu dal větší hloubku a víc filozofie, nu ale co se dá dělat. :-)

Kostka (1997)

Tak jsem si to teď znovu dal po těch cca 10 letech a pořád mě to strašně bavilo. Samozřejmě konec postavený na tom, že se jeden z nich zblázní a celou akci zmrví, mě prostě nebere obecně, ale jinak výborné.

Zkus mě rozesmát (2011)

Trochu se pobavíte, trochu se Vám v oku slza zaleskne, až se dají do kupy a tak trochu strávíte příjemné dvě hodiny. Žádná pecka, ale kdo má tenhle žánr rád, tak to vyloženě neurazí.

Světáci (1969)

Lehké čtyři. Ani ne tak za to, že bych se až zas tolik bavil, jako spíš za tu myšlenku filmu samotnou. Ta je mírně ujetá, ale s vážnou tváří zhmotněna až k dokonalosti a až k poslední minutě. Zajímavý zážitek.