Rocky Balboa (2006)

Úžasné.... Sylvester Stalone zestárl a začal k nám promlouvat. Je ten film o něm nebo je to jen film? U knížek se často rozebírá, co z autorova života, cítění a myšlení se v textu objevilo, u filmů to nikdo neřeší - protože taky nic sdělovat často nechtějí, je to jen zábava, byznys. U Staloneho v posledních třech filmech ten pocit nemám. Je to jako sdělení jedné generace. Je tím, čím by měl být každý starší člověk - vypravěčem příběhů o hodnotách. Promlouvá ke mně jasným jazykem a já s ním nemusím souhlasit, ale rozumím mu. Slyi, vyprávěj dál, vyprávěj dál.... A vůbec, není to nejlepší šestý díl, který jsem kdy viděl:-)? Jinak - bez přistoupení na pravidla hry zvanou Rocky se na to ani nedívejte. Naprosto nereálné a nesmyslné, jen by jste pak brblali. Čtyři a půl.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Není to úplná špička a člověk se u toho vlastně ani tolik nezasměje a má to taky své trapnosti, ale já se na to budu dívat znova a znova, kdykoliv budu mít chuť na nějakou tu romanťárnu, protože všechny její atributy to má a ještě pár věcí navíc a je to jedna z těch lepších. Něco mezi třemi a čtyřmi.

Láska nebeská (2003)

Tak tohle je naprosto špičková superkýčovitá záležitost, o kterou by jste si ani kolo neopřeli, kdyby tam nebylo asi dvacet skvělých herců. Ti tam ale jsou a dohromady vytvoří orchestr, který budete milovat a všechny kýče a trapnosti, které se tam objeví, odpustíte. Máte rádi romantické filmy? Tak si pusťte tuto dvouhodinovou esenci lásky a na další už se dívat nemusíte. Dávám pět, za každé shlédnutí, u kterého mi slzy do očí vhrkly ať už dojetím, smutkem či smíchem.

Smrtonosná past 3 (1995)

Jasné čtyři. Willis řízný jako vždy, Jackson ho skvěle doplnil. Tohle mělo grády a ta nikdy nekončící zarputilost McClana byla zábavná sama o sobě.

Casanova (2005)

Typický průměr. Postavy i herci se mi líbili, celkový nápad i s pointou byl v podstatě hodně slušný, párkrát jsem se zasmál. Toť vše. Ostatní jen nuda, zápletky, které mohly být svižnější a zábavnější. Určitě doporučím, jen když se fakt hodně nudíte.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Chm, tak u tohodle se prostě rozkecat musím. Už několik let toužím po kvalitním fantazy filmu ze slovanskou mystikou. Kdo se aspoň trošku o to zajímal, ví, že by to mohlo být hodně zajímavé. Nu, amíci nám to nenatočí a v Evropě na to většinou nejsou peníze. I když jen o penězích to není - asi jako v tomto případě. Zatímco u seveřanů začínám mít pocit, že pokud chtějí natočit něco ve stylu Hollywoodu, tak si svou nezaměnitelnou a zajímavou cestu našli, u slovanů to co bych chtěl, stále nenacházím. Zkrátka taková skoro klasika. Z filmu jsem měl pocit, že se chce vyhnout způsobu Hollywoodské kamery, hudby atd. , někde to však bylo tak rušivé a kontraproduktivní, že až trapné nebo, a to je horší, nudné. Přiznám se, že po půl hodině filmu jsem měl silné nutkání vše vypnout a jít spát, vydržel jsem jen kvůli slušnému hodnocení tady. Film jak se blíží ke konci, je stále lepší a lepší, ale mě to fakt neohromilo. Vyprávění příběhů, vtáhnutí do děje, práce s hudbou, drama... To vše jako by si nechali až na poslední půlhodinu. To je taky jediná část filmu, která ve mě vyvolala nějakou emoci - nebavím se o očekávaném, potom i trošku trapném. ale aspoň jsem na chvilku zapomněl, že sedím na gauči a chce se mi spát. Pozitiva - film měl opravdu odlišnou atmosféru než běžná hollywodská produkce, slovanská mystika ukázala své kouzlo pro film, herci v hlavních rolích mě zaujali.

Walk the Line (2005)

Když jsem viděl poprvé, byl jsem trochu zklamaný, protože jsem o Cashovi moc nevěděl a nejvíc jsem si odnesl z té krásné love story, kterou produkoval život sám a ten happy end mě úplně dostal. Teď jsem viděl podruhé a film jsem si vychutnal do posledních detailů, protože to je krásný příběh o lásce a přeměně člověka, dokonalé herecké výkony, úžasná psychologie postav. Ty postavy jsou napsány a zahrány tak přesvědčivě, tak charismaticky a do detailu, že jsem si po shlédnutí některé scény ještě třikrát pouštěl, protože to stojí opravdu za to. Smekám kloubouk, na podruhé za pět, krásná práce.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Dal bych klidně i pět, ale v krvavých, násilných a brutálních scénách, točené co nejrealističtěji se zas tak nevyžívám. Každopádně - Sylvester Stalone točí příběhy jasné, přímočaré, z důrazem na vybrané hodnoty. V dnešním mumraji postmodernistických splácanin, které mají jedinou pointu, že vše je relativní, je pro mě takový jednoduchý příběh balsámem na duši. Pohádka pro dospělé - má svého záporáka, svého klaďase, svůj dobrý konec, svou jednoduchou, ale působivou formu vyprávění. A já se na to díval podruhé a chtěl jsem u toho něco dělat, ale po deseti minutách jsem vše odložil a charismatickým zabíjákem, který ví, z čeho je ukován a co je jeho přirozenost, vtažen do děje, jsem se ztratil a probudil až na konci s moooc dobrým pocitem. Slyi - toč dál a dál!

G. I. Joe (2009)

Nevím, spíše tři a půl. Úžasná akční řežba, výborní herci, výborná hudba. Mínusem budiž přehršel postav a i když - navzdory očekávání - je těm hlavním věnována nějaká ta retro chvilka a my se dozvíme o nich víc, celkově toho prostoru moc není, nedokázalo mě to tak moc vtáhnout do děje, jak bych chtěl. Zkrátka hodně komiksové, hodně postmodernistické.-). Jo a co mě fakt rušilo, byl ten nelogismus obleků. Buď měli úplně super akční obleky nebo tenčí, ale taky super, a nebo nejraději byly bez žádného, však co, na něco se umřít musí. A rozvrácená vnitřní logika filmu, to mi vždycky zkazí dojem. Takový detaily - každopádně kdo má rád akční sci-fi - vidět to musí!

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Tak Indiana už je fakt starý, a vytahaný kaťata s rozhalenkou a klouboukem teď už nepomůžou, ba spíš naopak. Každopádně je to klasická Indianovka, což znamená vtipy, fantazy, napětí, honičky, i nějaký ten románek a na to se dívá dobře pořád. Plus nápad se synáčkem, který se potatil bylo příjemným oživením. Krásné čtyři.