Expendables: Postradatelní (2010)

Uf, tak to je tak krásná záležitost - hvězdy mého dětství pěkně pospolu, plní humoru a drsnější i lidštější než kdy před tím. Tohle bylo fantastické, fakt jsem se pobavil. Filmu nemám co vytknout, takže jasných čtyři za bezchybnou žánrovku a pátou za tu nostalgii, voalá, kloubouk dolů.

Robin Hood (2010)

Klasická Ridleyovka - dobrá řemeslná práce, ale jinak mě moc nebaví. Každopádně kvůli té řemeslné zručnosti se na něj dívám a to jsem v tomto případě také dostal. Nic navíc však a jednotka mladíků na konci mi přišla tak trapná, že mi to poněkud zkazilo celkový dojem. Tákže - dobrý, ale dlouhý a žádná bomba se nekonala, u mě na tři a půl.

Karate Kid (2010)

Pěkný příběh, dobré kung-fu, co víc si přát.

Poslední vládce větru (2010)

Film má pomalý až křečovitý rozjezd, ale pomalu a jistě graduje až k finále, které je přímo audiovizuálním koncertem. Pokud bych tento film měl brát jako první díl série, která bude postupně dál gradovat až k třetímu dílu, pak se jedná o geniální první část - od všeho trochu a ničeho moc, tak akorát na úvod. Pokud bych to měl hodnotit jako samostatný film, luxusní fantasy se svým vlastním tempem a životem, které nemusí každému vyhovovat, ale pokud máte rádi: živly, fantasy, psychologii, archetypy, hrdinské eposy a můžete se donekonečna kochat skvělou a zajímavou choreografií, pak tu máte určitě ne prvoplánový, ale každopádně obohacující snímek. Vytknout by se jistě dalo pár trošku kýčovitějších scén, ale filmy, v kterých pár kýčovitých scén není, bych vážně mohl spočítat na prstech jedné ruky. Tohle je film, který napoprvé nevstřebáte, musím se na něj ještě jednou podívat:-). PS: Byl jsem na 3D a opět jsem udělal chybu, tmavé brýle ničí barevnost a 3D jako by nebylo, velké zklamání. Běžte na 2D.-). PS: Shay, máš na to, abys udělal opravdu prvotřídní epos, tvůj film bude zrát jako víno, já to vím, ale bude záležet jestli budeš umět gradovat atmosféru.-). Držím ti palce.

Východisko (2006)

Thiler z prostředí tvrdého byznysu, kde už zůstávají jen ti největší dravci. Hlavní postava vysoce postaveného manažera a celé prostředí vytváří neobvyklou krimi zápletku, u které si musíte počkat na konec. Některé věci sice zůstaly nedovysvětlené, což určitě ubírá na uvěřitelnosti a určitě si to umím představit natočené ještě působivěji, ale Švédsko není Hollywood a to je taky dobře. Tři a půl.

Věc (1982)

Velice zvláštní atmosféra, víceméně s temným koncem. Dnes už jsem se na to podíval jen s nostalgie, ale v porevoluční době to byl hit:-).

Bruno (2009)

Tak tohle je prostě fakt masáž. U některých scén trnete, jestli ho nezabijou, u některých musíte zavřít oči, protože to nejde vydržet a u některých se dusíte smíchy, protože Bruno umí situace opravdu gradovat. Ještě teď se za něho stydím a směju zároveň.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Šestý díl Harryho Pottera v knižní podobě byl pro mě rozhodně nejlepším dílem za všech. Bylo v něm napětí, dozvěděli jsme se většinu informací, které do té doby nebyly jasné, byla v tom love story a závěr pořádně navnadil na další díl. Musím říct, že filmová podoba se mi moc nelíbila. To co Yates dokázal udělat z knižně rozvláčné předlohy ve Fénixově řádě, tzn. dynamickou záležitost, to s naopak poutavou a napínavou předlohou šestky neudělal. Přiznávám, že určitá syrovost, realističnost a vážnost podání byla pro tento díl výborná, ale chvílemi to bylo uspávající, nezáživné, nemělo to spád. A to si myslím, že tento díl na to, být strhující podívanou, měl.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Luxusní balení, dospělejší, temnější, výborná hudba a atmosféra. Snad bych i řekl, že mě tenhle díl víc bavil než ten přebujelý knižní. Yates vybral to nejpodstatnější a udělal svižný a výstižný výcuc.