Interview (2007)

No jo, tenhle film mi vlezl pod kůži. Film, kde se setkají dva arogantní, prohnilí, afektovaní a prolhaní jedinci a skoro hodinu a půl spolu rozehrávají jednu hru za druhou. Pane jó, tohle pro mě bylo nervy drásající a znovu už to nikdy vidět nechci. Každopádně špičková záležitost v žánru psychologických, skoro až divadelních, dramatech s minimálním rozpočtem.

Divoká jízda (2006)

Totální pohodička, oddechovka, dospělá, neurážející, romantická a neskonale zábavná. Herecké výkony úžasné a já jsem se tak řezal a bavil... To bude můj oblíbený:-).

Podfu(c)k (2000)

Tři a půl. Tolik postav, tolik různých situací a propletenec, který nakonec do sebe sice zapadl, ale abych z toho měl ten pravý pocit - ááá poslední kousek puzzle je zpět - tak to jsem zas neměl. Možná, kdybych si to ještě jednou dal celé znovu. Zkrátka film, ve kterém se objevují další a další scény, jejichž smysl se dozvím až za pět minut a tak stále dokola až do konce aneb celý film ve skluzu v pochopení, co že se tam asi děje. To mě tak nebere. Film už jsem viděl kdysi a kromě úžasné postavy ztělesněného Pittem jsem si z toho nic nepamatoval. Teď jsem si to dal po druhé a vím proč. Sbal prachy a vypadni se mi líbilo víc. Tři a půl a hotovo, víc nedám, i kdyby jste mě rozkrájeli :-). Vrcholem Guy Richiho pro mě je Sherlock a tohle budiž jako cvičení než dozrál.

Wall Street (1987)

Film, který je postaven na skvělých hereckých výkonech. Jinak, nevím, jak vy, ale po většinu filmu jsem se absolutně neorientoval v ekonomických zápletkách - teď prodej, teď nakup. Neříkám, že jsem hlavní dějovou línii nebyl schopen sledovat, konečné rozpohybování cen bych asi i dokázal nějak pojmout (posoudit už tolik zase ne), ale celkově jsem si z toho zas tak neodnesl. Zkrátka - nejsem ekonomický imbecil - ale rychlost rozhovorů v ekonomickém slangu byla tak divoká, že jsem si film na plno opravdu vychutnat nemohl. Krásné čtyři.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Jop, takhle pěkně poskládané filmy, kdy do sebe dílky zapadají jako puzzle až na konci vyjde krásná pointa - kdo to nemá rád, že:-)?

Sejmi eso (2006)

Spíše tři a půl. Dějově se mi to zas tak nelíbílo, myslím, že z toho namíchaného martini na začátku mohl být pořádný vítr, ještě zábavnější a svižnější, ale i tak to bylo slušné. Hlavně - prostě jsem se bavil, tam kde to mohlo být natočeno s většími grády, tam to zachraňovali výborně napsané postavy a na těch film stojí.

Iron Man 2 (2010)

Downey je pořád stejně zábavný, ve filmu je spousta působivé akce, mezi Starkem a Paltrow to krásně jiskří a Mickey Rourke by měl točit jeden film za druhým, protože teď má zkrátka grády. Co dodat.

Zelená zóna (2010)

Film o tom, co všichni ví, navíc dlouho potom, co už se o tom vlastně ani nemluví, mi tématicky přišel naprosto zbytečný. Jinak je to zajímavě natočené a tím se dá na to dívat - takže jsem se dodíval, jinak mě to ale strašně nudilo, protože to nemohlo přinést a taky nepřineslo nic než, co se dalo čekat.

Temný rytíř (2008)

Tohle je film, který mi v paměti neutkvěl a ani na podruhé, byť jsem se snažil sebevíc, jsem nedokázal docenit Lethera. Nechci, aby mě snad někdo upálil na hranici, ale Joker od Nicholsna byl určitě míň věřitelný, zato neskonale zábavnější a elegantnější. Tenhle Batman je fajn, ale pro mě až příliš překomplikovaný a dlouhý. Můžu ocenit špičkovou řemeslnost, ale srdce mi u toho filmu nebije. Uf, a je to ze mě venku:-).

Po krk v extázi (2004)

Pro mě jasné tři a půl. Čekal jsem něco svižnějšího a ono to v některých chvílích bylo až meditativní. Zkrátka jsem někde uprostřed začal ztrácet koncentraci a trochu se nudit, ale jinak výborní herci a výborná atmosféra umocňována především monology hlavního hrdiny.