Torchwood (2006) (seriál)

Někdo řekne, že to kopíruje Ameriku. Já nesouhlasím. Museli byste dát totiž do kupy akčňáky, kriminálky, Akta X a fantasy. Jedná se totiž o multižánr nového druhu. Postavy mě uchvátily. Eve Myles je sice na zabití (ne ona ale její postava Gwen), jenže to je tak nějak účel a navíc - můžete přesně ukázat na ni a říct: "Ta je tu na h..vno." :-) :-) Kolik seriálů vám dá takovouhle vymoženost ? Dnes jsem dokoukal první sérii a jdu se vrhnout na druhou. Zatím jsem maximálně spokojen a dávám 5* , ale pokud najdu v seriálu nějakou chybku nebo nějaký ten nedostatek, tak to tu rád napíšu. Nějak mě děsí, že by Angláni byli až tak dokonalí na seriály. (Red Dwarf, Top gear, Doctor Who... Torchwood ? ? ? )

Temný rytíř povstal (2012)

Ach jo. Tak tohle je to, na co jsem celou dobu čekal ? Nejdřív výjmenuju plusy a varuji, že příspěvek obsahuje SPOILERY: Hudba byla skvělá. Herci ? No vynikající. Ovšem tím to končí. Bohužel. Film plný chyb a - narovinu - ty zásadní věci taky za moc nestály. Postavě, kterou hrála Anne Hathaway ( jméno jsem zapoměl a je mi to fuk ) jsem měl chuť vrazit brokovnici mezi půlky a zahrát si s ní na Crank II. Hvězda dolů. To jak vystupovala a jakým stylem ji páni "tvůrci" vybarvili, jsem nepřenesl. Zasloužila dostat pěstí. Bane byl celkem fajn. Jen nám jaksi zapoměli říct, proč se chtěl tak moc postarat o Gotham a o Batmana. Furt jen shity, shity a podstata žádná. Hvězda dolů. Batman poprvé vůbec odložil klasický Batmobil a nezlobte se na mě, jeho pé.. éro mě fakt neohromilo. Hypertechnologicko-tentická tentononc úplně k ničemu. Hvězda dolů. Co se týče pánů policajtů v USA, musím konstatovat, že bych nečekal jejich naprosto dokonalé umění vydržet v podzemí v jedné uniformě čtvrt roku a nezasr..t se. Strhnul bych hvězdu. Jenže když jsem to viděl ve filmu, tak jsem chytnul čert ví proč záchvat smíchu. Což asi nebyl účel. Kdo ví. Chtěl jsem tomu přičíst jednu hvězdu. Jenže seznam chyb pokračuje dál a já se zavřením všech otvorů dávám této "strhující podívané" (u které mě nejvích rozesmutnělo, když došla mýmu elektrickýmu cigáru baterka) 2* - Jo - tak 36% budiž...

Od soumraku do úsvitu (1996)

Kombinace Rodriguez / Tarantino je podle mě velmi vydařená. Lámání žánru z gangsterky na upírobijce, je doslova přes koleno, jenže řekněme si narovinu: Po všech těch filmech, který tomuhle předcházely, je právě tohle přelom. Film nekulhá v ničem a funguje stoprocentně. 100%

Saw: Hra o přežití (2004)

"Zahrajeme si takovou hru..." Film, který se točil jako béčko a nikdo to nečekal, měl úspěch jako blázen a stal se hororovou sérií desetiletí. I když se jedná o thriler. To přece mluví samo za sebe. Skládačkový vrah, který nikoho nezabil, je perfektně propracovaný do posledních detailů.

Pátý element (1997)

Vlastně nevím, v jak velký míře měl být tenhle film parodií na Hvězdné války nebo ne. Fakt je, že vás tenhle film chytne a nepustí, dokud neskončí. Přechází vám oči ve světě budoucnosti v doprovodu Bruce Willie a Milly Jovovich. Skvělá hudba, nepřeberné množství hlášek, scének, prostě herci ze sebe dostávali maximum a výsledek je skvělý. Nedivím se, že je tu film mezi oblíbenými. Prostě... Multipas... :-)

Královna prokletých (2002)

Rozhodně nemůžu říct, že by se jednalo o špatný film. Soundtrack je prostě skvělý, dialogy mají švih a příběh vás do sebe vtáhne. Jenže to tak nějak bohužel vyvrací ten doslova dětinskej závěr. Když se to sečte, tak sledujete film o tom, jak hrozný je bejt upírem a ten konec tam prostě nesedí. Možná pro šílený fanynky Twilight je to to pravý ořechový. Jenže mně prostě není 12 a nejsem holka. A nemůžu to tedy asi dost patřičně ocenit. Každopádně si film určitě zaslouží 3*.

Sám doma 3 (1997)

Jako určitě by Gosnell udělal líp, kdyby zůstal jen střihačem. Ale na druhou stranu. Aspoň se tu trapně nepakovaly jména z původních 2 dílů jako ve čtyřce. Ona to občas sranda je. Jenže ne moc. Za mě 2*. Je to strop, co tomu můžu dát a ještě se zavřenýma očima.

Sám doma 4 (2002) (TV film) odpad!

Tak co ? Tak nic. Tak slez. Tak jo... Ach jo. Idiotský klišé, ubohej pokus nahradit Pesciho,... ono by bylo snažší říct klady. Tak co třeba: Skončilo to. ? ?

Otis (2008)

Thriller / Komedie / Horor - tak to je přesný. Hlavně teda ta komedie a na morbidní humor zas nemaj všichni žaludek. Ale celkově vzato se prostě jedná o vynikající film i když asi s nízkým rozpočtem. Za mě ale i tak 4*.

Kokosy na sněhu (1993)

Lehčí filmek naprosto prošpikovanej hláškama, který kolem sebe slýcháte dodnes. ("Sanko jsi mrtvej ?" "Sanko, co to kouříš ?"-"Já nekouřím, já dejchám.") No. Budete se smát a konec vás rozbulí. To jsou Kokosy na sněhu. Fim, kterej potěší a jednou za rok - proč ne ?