Sám doma (1990)

Jako malej jsem to žral. A i dneska se u toho rád zasměju. Film je pro diváky mladšího ročníku. Mně už ale baví přes 9 let. Nemůžu jinak než 5*. Tohle se prostě každý vánoce nemůže omrzet. :-D

Inspektor Gadget 2 (2003)

Alex Zamm je blbec. Řekněme si to narovinu. Ono je rozdíl v tom, když je film pro větší, pro menší a nebo úplně pitomej. Upozorňuju všechny, když se na to chtějí podívat, že nenavazuje a nemá nic společnýho s prvním dílem. 20% je tak akorát.

Norimberk (2000) (TV film)

Velmi pěkně udělaný film popisující soud nacistických vězňů. Skvělý scénář, námět i herecké obsazení. Alec Baldwin rozhodně nezklamal. Až na pár přehnaných frází se filmu fakt nedá nic vyčíst. Rozhodně šlapal na dobrých 80%. 4*

Green Lantern (2011)

Kdybych měl filmu strhnout hvězdu za každou věc, kterou jsem viděl už v jiným komixovým filmu, dostal bych se těžce do mínusu. Před koncem jsem si byl jist, že mu dám 80%. Ovšem ta ptákovina uprostřed titulků mi přišla tak extrémě blbá, že jsem prostě ještě 20% odebral. Ale 60% si myslím, že je přesně tak akorát. Je to prostě pohádka, kde je žlutá, zelená a Suprzelená. :-D :-D Nedá se to brát vážně stejně jako Spider man. Ale pobaví to. Klasickým a rutinním způsobem.

Pravá blondýnka (2001) odpad!

Ano.. přesně takhle to dopadne, když se pokusíte dát hovnu sako. Nevím, jak jinak to popsat. Naprosto stupidní film o naprosto dementní bloncce, která si jednoho dne řekne : "Noo, ale jakoo.. dost jakoo. nejsem blbáááá..." To můžou natočit jedině v Americe. Jsem neviděl, aby takovej shit udělali Britové. Růžový auto, růžovej pes, řůžová hlavní slepice... není to vtipný. Je to blbý a trapný. Plný naivity a... do odpadu s tím.

Sucker Punch (2011)

1 Hvězda za hudbu, druhá za efekty. Toť vše. Co na tom ještě hodnotit ? Tři superchabý příběhy narvaný do jednoho mišmaše ? Vykrádačka všeho od Matrixu až po Cassherna. Efektů je tolik, že u druhého "tance" už počítáte každou sekundu do doby, kdy to zk..rvený a protahovaný klišé skončí. Ale právě tyhle fantasy p..čovinky měly v příběhu velmi zásadní účel. A to ten, že Emily Browning vůbec neumí tancovat a něco přece ukázat museli, aby tenhle nedostatek zamaskovali. Sucker punch - v překladu Úder zelenáče. Bral bych to jako narážku na rejžu. Prostě 2* Nezachránil to ani přeslazenej konec SPOILER - vzhledem k chudákoj drakoj...

Velkej biják (2007)

1 hvězda za parodii Jacka - byl dobrej. Ale to je vše.

Top Gear USA (2010) (pořad) odpad!

"Jedu s autem a ono má řadicí páku. díívnýýý." "Angličani fuj... Angličani ble... Angličani ne..." Krutě antianglickej humus, kterej v jednu chvíli tvrdí, že je to auto super. Pak zas ne, pak jo, pak ne, pak jo a pak ne, protože je anglický. Vrchol ubohosti k nám pro změnu přišel z USA. Čemu se divím ? Ničemu. Silácký keci od země, která umí z 95% stavět auta s VELKOU V8 vpředu a náhonem na zadek.

Falešná hra s králíkem Rogerem (1988)

Kombinaci - Spielberg / Zemeckis jsme před tímhle snímkem mohli vidět u prvního dílu trilogie Návrat do budoucnosti. Fungovala tam skvěle. A tady ? No sakra že taky. Jde sice žánrově o něco naprosto jiného. Ale dvojice se toho zhostila dokonale. Boba Hoskinse jsem sice jako herce ještě jmenovitě neznal. Ovšem po tomhle snímku si ho už asi budu pamatovat. Byl vynikající. Christopher Lloyd svou roli doktora vyměnil za chladného zloducha, kterého ztvárnil na výbornou. Celý film je plný klasických kreslounovských hlášek, vtipných scének a jednomu až přechází zrak. Doopravdy. Pak jsem si taky říkal, že mi ta hudba něčím trochu připomíná v těch vážných záběrech Návrat do budoucnosti. No aby ne, když ji dělal ten samý člověk - Alan Silvestri. Co jsem si však celou dobu před shlídnutím tohodle skvostu neuměl představit, byla kombinace kresleného a reality. Přece jen jde o film stejně starý jako já. Ovšem fungovalo to dokonale a nemám tušení, že by se tam kdy ukázala scéna, která by působila.. jak to říct.. uměle. Jasně, asi to zní divně. Ale vzhledem k chování všech herců, máte prostě pocit, že ty kreslouni jsou tam taky a nedostanete jediný důvod o tom pochybovat. Za mě tedy jednoznačně 100%. Ten film má jen a pouze klady.

Prometheus (2012)

Tak. Skouknuto, promyšleno. Zaprvé mě upřímě dost překvapilo, že byla ve filmu postava Weilanda. Ne že bych mu nepřál pevné zdraví, ale umřel sakra už dávno v AvP, ne ? ? Tak dál : Zápletka měla víc směrů a diváka otázkami přímo bombardovala. Nejvíc mě bombardovala otázkou, zda vůbec stihne vše zodpovědět před konečnými titulky. To se nestalo. Největší otázka je položená až u konce a neřekne vám nic. Nechá si to do druhého dílu. Ale jinak: Zajímavá podívaná. Rozhodně bych neřekl špatná. Vžíval jsem se do rolí postav a jejich reakce byly občas přehnaný. Ale ne tak moc, jak jsem čekal podle výkladu jednoho kamaráda. Hi-Tech sci-fi tentononce byly taky super. S těmahle efektama mohl pan Ridley Scott udělat rovnou plnohodnotnej ultimativní remake Aliena. Místo toho je však Prometheus vlastně prequel, což neva, protože se na dvojku rád mrknu. Co se týká dialogů - klasický přehrávání a sem tam nějaký klišé bylo jen ve velmi snesitelné míře, takže v pohodě. Hudba mi ale dost připomínala Star Trek. To jsem si nemohl pomoct. Ta se k prequelu hororové klasiky nehodila. No... ještě čtete ? Už je konec. V závěru chci totiž napsat, že nemám ani tušení, jak zatím ohodnotit tenhle film. :-D .... Tak. Po dalších 2 shlédnutích mám jasno. 5*.