Tváří v tvář (1997)

Film ve kterym jsou oba hlavní herci jak padouchy, tak i slušňáky. Vlastně víc ve filmu fandim Cageovi, ikdyž vim, že on je hlavní parchant. No, kdo viděl, tak mě chápe a kdo neviděl pochopí až to uvidí! Cage měl vždycky štěstí na role a tohle je další do sbírky. Výborně zpracovanej nápad s totální záměnou identit. Bez větších průtahů 90%

První liga (1989)

Parádní záležitost, podobný jako Náhradníci, ale tohle mi přišlo pravdivější a upřímější co se týče životů profi sportovců. O zápasech ve filmu raději pomlčim, klasickej americkej happyend, ale na to už musíme být u takových filmů zvyklí. Spousta známej tváří, hlavně asi Sheen, Snipes, Berenger a Russo. Jako zábavnej film prostě super

Skála (1996)

Jasně, že Connery s Cagem jsou hlavní postavy, dělaj film srandovnějšim...ale podle mě ten, kdo dělá Skálu Skálou je Ed Harris. Ten tomu dává to napětí, to očekávání, tu sympatii!!! Akčňák, kterej nikdy nevynecham, to se ani nedá. Co k tomu dodat, snad jenom říct nám kdo teda doopravdy zabil Kennedyho!!!

Gran Torino (2008)

Vždycky jsem si myslel, že když se ve filmu jenom mluví a vlastně se nic pořádnýho neděje, tak to musí bejt propadák. Gran Torino je důkaz, že jsem žil v omylu! Clint se s tim v tomhle filmu jak se říká ,,nesere´´. Uplně mě hřeje u srce při scéně, kdy Walt vyhání ze svýho trávníku ty libový frajírky (z frajerů jako seš ty, jsme si v Korei dělali boxovací pytle). Ale ten konec, konec filmu, ten mě uplně odrovnal, ještě víc než u Leona.

Leon (1994)

Jean Reno v nejlepší formě zahrál bez chyby velice sympatickýho zabijáka, ale o nic horší výkon předvedla malá Natalie, která už ve 12ti letech ukázala, že udělá ohromnou kariéru (letošní oskar je toho důkazem) a nezapomeňme na Garyho Oldmana, kterej hraje fakt vyšinutýho magora a opět suprově:-) Tak nějak jsem tušil, že Leona sejmou, ale ten konec mě dostal.

Sbal prachy a vypadni (1998)

Moje LIBOVKA! Musim se přiznat, že jsem to uplně pobral až napodruhý, ale to nemění nic na tom, že je to muj top10 film. Takhle zamotanej a pak perfektně rozuzlenej scénář vymyslí vážně jen mistr ve svym oboru! Výbornej humor a super obsazení (Jason Statham si tu udělal dobrý jméno) a pro mě hlavně nejhustší borec Vinnie Jones, ten chlap mě vždycky dostává.

Vzpomínka na Titány (2000)

Náhodou jsem na to narazil v televizi,tak jsem na to mrknul a byl jsem moc mile překvapenej. Denzel jako nenáviděný černoch dokáže téměř nemožné, stmelit partu bělochů a černochů, kteří jsou ve věku kdy jim někdo jenom těžko vyvrátí jejich názor. Snad ve všem tohle překonalo můj oblíbenej film Coach Carter. Nemůžu si to vynachválit...

96 hodin (2008)

Jednim slovem SKVĚLÝ! Je to rychlý, bez zbytečnejch průtahů, téměř pořád nějaká akce...film odsejpá a ani chvilku nenudí a to přesně očekávam

Con Air (1997)

Díky tomuhle filmu patří Nicolas Cage k mojim nejoblíbenějšim hercům. Super akčňák nacpanej skvělejma záporákama. Con Air a Skála = nej co si můžu přát

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Okamžitě všem DOPORUČUJU!!!!! Nevěřil jsem, že by se mi mohl nějakej německej film takhle líbit. Myslim si, že skloubit smrtelné nemoci s humorem je výkon! Výborně jsem se pobavil a na konci jsem horko těžko zadržoval slzy. Film, který přinutí nejednoho člověka k zamyšlení, ať nad preventivníma prohlídkama u lékaře nebo abychom si život užívali co nejvíc to jde, dokud není pozdě.