Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Aaaaa, že by páni tvůrci měli nějaké ambice? Fandím a dávám lehce nadzazené čtyři hvězdičky,i když v kontextu současné české televizní tvorby zas tak nadsazené nejsou. Stropnický i Taclík jsou fajn, ale nechte je hrát víc než na jednu klapku.

VALL-I (2008)

Je to ambiciózní sci-fi spektákl s poselstvím i strhující love story, přičemž v mnoha scénách je obojím zároveň. I kdyby šlo jenom o to sci-fi, zasloužil by si Wall-E pět hvězdiček za vodopád nápadů srovnatelný s Myazakim nebo Aardman. Samotná love story je ovšem tak boží, že jej bez přehánění pasuji vedle Indiana Jonese a Temného rytiře mezi adepty na nejlepší film roku.

Temný rytíř (2008)

Temný rytíř je po všech stránkách velký film. Stylisticky, emocionálně i myšlenkově. A to tak velký, že na mě dolehl celou svou vahou a převálcoval mě. Fakt nechápu, že tu tíhu uneslo tolik "normálních" diváků.

Skrytá identita (2006)

Nejlepší na tomto mistrovském kusu je to, že jsem se ve vrcholně precizním scénáří ani na sekundu neztratil, což se mi jinak stává běžně.

Domino (2005)

Byl jsem příjemně překvapený, jak ten zdánlivý šílený bordel drží pohromadě, i když bych si o něm rád přečetl nějakou analýzu cinepurového druhu.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Nasledujici text je prepisem mych zprav, ktere jsem nekomu posilal pres icq. Jde o nahodne prichazejici dojmy po shlednuti necelych sesti dilu. Mozna to tedy bude znit zmatene, ale Prison Break mi nestoji za namahu tvorit nejaky uceleny text. ...snad nejnudnejsi zaporaci jake sem kdy videl. cele je to o tom, ze to bracha taha vrachu z vezeni, protoze toho tam dostala nejaka grupa hroznych mocichtivych lidi. ti jsou vedeni sefkou, ktere zatim neni videt oblicej, jenom po telefonu rozdava rozkazy dvema "drsnakum v kvadrech". to jsou tak nezajimavi lidi, a ani v nejmensim jim neverim jakykoliv pokus o styl "nasadim cinicky vyraz a vyhrozuju" ...pritomnost dvou narativnich rovin, ktere si navzajem ublizuji? 1)parta lidi se snazi proklouznout organismem veznice a uprchnout. 2)sestra pravnicka s fesnym dobrovolnickym kolegou pravnikem hledaji stopy a shaneji dukazy, jak odsouzeneho ocistit. /// je jasne ze jedna ze zapletek bude mit uspech a proto ta druha pozbyva smyslu. coz plati obema smery ...hrdinum ve vezeni vzdycky nejaky nesmyslne slozity plan na vterinu presne vyjde a vsechny ty konflikty a zadrhely, ktere maji tvorit napinavost, vyznivaji strasne umele a vycucane, proste jsou tam nasilne natlacene proto, aby se neco delo. ...potrebovali nastvat vsechny vezne, tak jeden z nich vypnul klimatizaci,a to tak ze rozbil nejakou elektrickou krabici ASI 10 METRU OD UTAJENE CHODBY, KTERA JE KLICOVA PRO UTEK. a az to tam technici najdou, vubec je nenapadne premyslet, kdo to tam mohl jit rozbit, a vubec nenajdou kus steny, kde je mezi cihlami vyskrabana omitka, na jejiz druhe strane je cela problemoveho vezne. Mohl bych tady jeste dlouho plivat siru. Trapne dialogy. Otravna hudba sestavajici s jednoho tucajiciho samplu. Cele se to bere strasne vazne a pritom je to naivni, hloupe, ba primo urazejici inteligenci prumerne vsimaveho divaka. Tresnickou na dortu je podivny casting, s vyjimkou tri nebo ctyr vedlejsich hercu jsou vsichni mdli a snadno zapomenutelni. Po ctyrech hodinach sledovani jsem si vypestoval nenavist k Brattu Ratnerovi.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

S každou další scénou jsem byl čím dál víc nasraný... že je konec filmu zase o nepříjemný kus blíž! Takový příval nápadů a překvapení na všech myslitelných rovinách jsem snad ještě nezažil.

Dobrou noc a hodně štěstí (2005)

Strhující boj party reportérů za... za co vlastně? To popravdě řečeno vůbec netuším, protože politické historii USA nerozumím a ani nechci. Hlavní ovšem je, že jsem se hodinu a půl dobře bavil tím, jak je to celé krásně natočené, napsané a zahrané. Vlastně jsem si možná odnesl z filmu stejný dojem, jaký si z původního pořadu odnesl každý politicky nesmýšlející americký občan - vím, že pan McCarthy je hajzl, ale nedovedu vysvětlit proč.

Ukradené Vánoce (1993)

Neuvěřitelné mnořství nápadů, které nikdo nemůže vykrást!

Taxikář (1976)

Jedna z klasik, které jsem nepochopil. De niro trpí nespavostí a stává se z něho nevyzpytatelný magor, jehož motivace se nijak nevyvinula, spíč jenom tak nějak náhodně vyplynula. Hodinu a půl jsem přemýšlel, proč jeho životní pouť sleduju a proč bych mu měl fandit, přičemž jsem byl ukolébán do mírné letargie hraničící s nudou. Pak přišlo to úžásné zběsilé finále a konec. A zas jsem nepochopil, proč prostě tím taxíkem odjel do závěrečných titulků. Ale nadávat nebudu. Podobný dojem jsem měl po prvním shlédnutí Mlčení jehňátek, které po třetím sjetí miluju, takže časem dám Taxikářovi druhou šanci.