Dannyho parťáci 2 (2004)

Dvojka navazuje na kvality jedničky a snaží se posunout celou sérii dál a líp.. Jestli se jí to daří, nebo nikoliv, to musíte posoudit vy sami. Za mě pohoda a oddych u sobotního večeru. Slabší 4 ale dám je abkoenev

Dívka ve vlaku (2016)

Update 20.12.2020: potenciál zde byl vysoko a fame okolo byl oprávněný.. Soundtrack jinde, celou dobu mysteriozní atmosféra a závěrečná akce s vývrtkou je korunovačním klenotem ve vitríně detektivek, kterým potvrdí náladu celého filmu. Plus přidej celou dobu sexuální ukázky, utíkající nahý holky, Lisu Kudrow a ze2 vraždy. Otázka je jen za jak dlouho si to půjdeš pustit. Za mě čistý 4

Vojna není kojná (1994)

S parodií na armádu souhlasím. Než čumět do bílé zdi je to lepší asi, ale nic světoborného neradno čekat. Je tu jakýsi očekávaný punc kvality v podobě zaručené tvorby z devadesátek ale i na tu dobu nebo právě proto že jsem to nevídal 10x do roka jako třeba Sám doma, necítím k tomuto nic většího. S bídou ty 3 hvězdy a jen na vlastní nebezpečí.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Bezchybná akce alá američtí vojáci kdesi mezi muslimáčema, sou v piči a potřebují pomoc. Ta přesto, že Amálky mají dneska základnu všude, je v nedohlednu :D Michael Bay je záruka kvality a pro mě to v tomto případě znamenalo 2h24min napětí a akce takže pokud je libo, račte se bavit. Edit 27.9. Opět plnej počet! To de musí vidět!

Dannyho parťáci (2001)

Perfektní mr. Clooney, tehdy ještě velice sexy ms. Roberts a o Angelinu ještě ani nezavadivší mr. Pitt. Sestavení týmu a vykrádání převzali po tomto filmu mnohé (jako třeba FF, Now you see me apod.). Je to zkrátka kult, je to základní kámen, je to povinnost a naprostá nutnost. Bonusem pro mě sou vzpomínky na Vegas :)

Nemocnice Parkland (2013)

Super dokument o atentátu na J.F.K. napětí zde nechybí, skvěle shrnuje důkazy a drží se přísně faktů o tomto incidentu. Mě film bavil a směle ho doporučuju!

Sázka na nejistotu (2015)

No úplně odpálenej z toho nejsu a slyšte proč.. Upřímně se musím zasmát zařazení žánru jako komedie :D vtipný tam nebylo zhola nic. Je to prostě a jednoduše drama z prostředí Wallstreet, které poutavou formou vysvětluje to, co zasáhlo nás všechny v civilizovaném světě. Hvězdné obsazení ale v sobě podle mě mělo větší potenciál. Takhle 3,5* a za ne až tak akční příběh kterých já si cením o něco víc. Jako oddechový film nebo na pobavení bych to důrazně nedoporučil, ale naopak jako dokument o hospodářské krizi zaslouží plný počet. Čili průměr - já hodnotím podle jiných kritérií ;)

Týpci a zbraně (2016)

Příjemný překvapení, který mně inklinovalo po celou dobu k ironickýmu Pain&gain. Taky 2 trdla co slušně "pohli Zemí" a mělo to ohlas. Bohužel opět kino Centreville a opět můj swimming lekcema natřískanej schedule takže dějová linka má v mém případě snové mezery, ale kostru sem zachytil a kvalitu filmu taky stihl rozpoznat. Takhle teda 4 hvězdy a příslib do příště - určitě se ještě potkáme a neviděli se naposled ;)

Matky na tahu (2016)

Bad moms? Podle traileru kdo ví jaká prdel, ale Mila Kundis tentokrát zvostala kapánek (míli) za svým potenciálem.. Byli jsme na tom originále v Centrevillským kině a nejen, že jsem únavou usínal, ale byla to zkrátka Béčková komedie z toho co jsem měl "štěstí" nezaspat. A takovýchto ryb bohužel v řece už pár plave. Nebýt jedné odrovnávací scény, má to celou dobu náboj snahy o vyvrcholení, ale přitom celou dobu nejde ani na dohled stáhnutí předkožky. Snaha o eskalaci filmu do nadpřirozeně oduševnělé roviny v závěrečných titulcích, je už jen parodický umíráček zahraný na foukací harmoniku pohřbívaje "Matky na tahu" do kinopekla. Maucta & průměrný šedý 3* Edit o 4 roky později na vánoce: zaslouží si to 4 hvězdy. Je to prdel a nenudí to. Je to trochu babská záležitost ale dá se to. Palec hore