Pohřben zaživa (2010)

Takovej podivnej survivor, abych tak řekl. A nejde o to, SPOILER že zrovna na konci jediný herec umře. Celý je to natočený v rakvi a musím uznat, že ztísněný prostor eskaluje napětí. Jinak ale nic víc a umění hospodařit s omezeným množstvím vzduchu při hořícím zapalovači, zběsilým dýchání a "hadím táboráčku" je obdivuhodné.. :D

Cíl: Bin Ládin (2011) (TV film)

Jako jo no, je to jistý propagační materiál proč sme nalítli po 9/11 do Iráku. Chybí mi třeba na ČT2 dokumenty o záhadách zda nepadly věže WTC řízenou demolicí. A nepochopil jsem proč Usámu nestřelily jen do ruky a nezabili nějak teatrálněji. Kulkou do hlavy je to hned po srandě a identifikace taky pak není nejsnazší. Vždyť to on může za všechny ty mrtvé z r. 2001 ne? ;-p

127 hodin (2010)

Solidní survivor s klasickým příběhem prošpikovaným murphyho naschválama. Bohužel pověst tento film nehorázně předbíhá, takže jsem o uřezání ruky už věděl. To mě však nepřipravilo na trhání nervů a šlach takže chuťovka :D sžít se s postaviu nemám problém takže se mi to moc líbilo. Krásné scenérie Utahu, USA..! EDIT: po další projekci stále vynikající trhák šlach :D tady ta Tumperská 127ka. A asi ne poslední ;)

Doupě (2014)

Originalita, humor, akce a o kus lepší než francouzská předloha Okrsek 13. Není to jen o parkouru ale i o stylových autech, zlatým iPhonu a Desertu eagle :D je tam holčičí bitka a hlavně je to akční pecka nabitá po strop fightama. Nuda nehrozí, navíc poslední film Paula Walkera! Není to žádný inteligentní veledílo ale bojový odreagování.

Nebezpečná rychlost (1994)

Mladej Neo spolu s velice zachovalou Sandrou se takhle jeli projet busem po LA :) a dá se na to koukat! Některé zrychlené scény ubírají filmu na profesionalitě ale musíme tolerovat stáří akční pecky (20 let).. Zkrátka tento matrix se dá sledovat. Akční retro s nahranou video smyčkou je žánrová klasika a nutnost pro ty co ještě neměli tu čest ;)

Dlouhá cesta dolů (2014)

Právě jsem přišel o hodinu a půl života kvůli Pavlíkově nekonečné lásce k otřesnýmu angličáckýmu žvatlání Imogen Poots. K filmu: od Brosnana jsem čekal víc, ale jak říkám: je to 96min nudy a vyprávění životních příběhů tří sebevrahů. Hvězdu dávám z milosti a za to, že se jim podařilo přemluvit Jamese Bonda do takovýho braku. Celej film jsem čekal, že přijde nějakej zlom, ale ten nepřišel. Nebrat..!

Vinaři (2014) (seriál)

Po prvním dílu.. slušný seriálový zážitek na to, že se jedná o české dílo. A i nadále mě to po 3 dílech nikterak nepobuřuje. Dá se na to dívat a baví mě to sledovat dál. 3 hvězdy zatím za křečovité vtipy místama. Edit: po 5 dílech jsem to přestal sledovat :D bohužel snižuji na 2 a pochybuju, že se to v budoucnu ještě změní..

Noc v muzeu (2006)

Osvědčená kvalita s mým oblíbencem Benem Stillerem. Koncept oživlého muzea tu ještě nebyl a já se fajn bavil. Takto by měla vypadat povedená komedie, kterou můžou vidět i děti. Trošku mi zážitek znechutila televize kde jsem viděl reprízu Noci v muzeu snad 3x už :( napoprvé ale fajn věc!

Noc v muzeu 2 (2009)

Osvědčená kvalita s mým oblíbencem Benem Stillerem. Paradoxně není typickou nevydařenou dvojkou aneb pokaženým pokračováním, který by zadupalo do země úspěch jedničky. Právě naopak. Zesměšnění Vadera, kung-fu s baterkou jakož i spousta dalších vtípků dělá z tohoto filmu zaručenou zábavu. Ale pouze napoprvé..!

LEGO® příběh (2014)

Myslím si o tomto kousku asi to co Isherwood. NENÍ to film pro každýho!!! Nebude asi bavit především ty, co nepochopí vtipy, které jsou ve filmu použité. Je tam vše. Je to vtipné, zábavné, neotřelé a to i třeba tím, že ne vše převést do kostičkové podoby, ale film to dělá. Já se skvěle bavil a doufám, že takový film nebyl poslední svého druhu. Za mě hluboká poklona..! Týpek co chtěl stavět furt "spaceship" TOP :D